Close

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 116
  1. #91

    Domyślnie

    Dobre, dobre, coraz bardziej podoba mi się podejście Nikon Polska do d7k. Oj dwa razy się zastanowię, zanim będę chciał kupić znowu jakąś nowość Nikona.

  2. #92

    Domyślnie

    @Fatman, po dokładniejszych testach w oświetleniu naturalnym zauważyłem, że po ustawieniu nie jednego (jak zawsze mam nastawione), a wielu pól ostrości auto focus wariuje i czasem potrafi spieprzyć ciekawe ujęcie rozmywając pierwszy plan. Na testach, które robiłem w pracy, z kartną papieru i miarką było to niewidoczne gdyż miałem środkowo ustawiony AF.

    Dzwoniąc do serwisu Nikon przedstawiam się jako handlowiec zainteresowany ofertą zakupu modelu nikon d7k do sklepu w którym pracuję i gdzie zajmuje się działem foto & wideo. Wtedy rozmowa zaczyna się momentalnie zmieniać. Wywalają suche fakty o tym modelu, że faktycznie były modele, które nie powinny przejść pozytywnie kontroli jakości, że to tylko jedna seria taka, że nie mogą podać która dokładnie, ale wszystkie obecne zamawiane bezpośrednio od nich już owej zady zabrudzeń nie mają, a AF jest sprawny gdyż uaktualniono we wszystkich puszkach FW.

    P.S. Fatman, i coś zdziałałeś w serwisie jak dostałeś zaproszenie?
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    P.S. Fatman, i coś zdziałałeś w serwisie jak dostałeś zaproszenie?
    Tak szczerze, to poza bardzo miłą obsługą, breloczkiem z latarką diodową i uchwytem na zdjęcia -nic.

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    że to tylko jedna seria taka
    a świstak siedzi i zawija tą serię w sreberka

    że nie mogą podać która dokładnie
    no pewno, że nie mogą to tajemnica pilnie strzeżona (zwłaszcza, że tych serii dużo, oj dużo).

    a AF jest sprawny gdyż uaktualniono we wszystkich puszkach FW.
    No, ale jak to, przecież z AF wg. Nikona nigdy problemów nie było (pierwsze słyszą), nigdy problematycznego (AF) D7000 w serwisie nie mięli (zapewne pierwsze słyszą), Nikon oficjalnie nic o poprawie AF w najnowszym firmware nie pisał -tak więc jakim cudem naprawiono błąd, którego nie było ?

    Oj, przed Nikonem jeszcze długa droga, jeśli chodzi o perfekcyjne okłamywanie.
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 03-06-2011 o 15:30
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #94

    Domyślnie

    Mi sklep Fotojoker proponuje Nikona D300s + 18-105 VR II w nieco okrojonej cenie i jako bonus kartę SDHC 32GB Extreme za 1 zł. Jeśli chodzi o serwis to już mam na nich plan więc o realizacji poinformuję w momencie odebrania należności za D7k i po przekazaniu aparatu zastępczego...
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  5. #95

    Domyślnie

    Dla kontrprzykładu w działaniu serwisów (tak dla pokazania że można jak się chce) napiszę przygodę z serwisem Panasonica. Wysłałem aparat teścia na kończącej się gwarancji do serwisu (zostało naprawdę parę dni) z uszkodzoną przednią soczewką (zarysowana przez listki zamykającej się osłony) i opisem proszę o wycenę naprawy. Dzisiaj aparat wrócił naprawiony z wymienioną soczewką i dołączonymi gadżetami - koszt naprawy 0 zł, bo gwarancja i nie będą się wygłupiać - jest to wada, którą mieli usunąć i tyle, życzą miłego dalszego użytkowania - "pozdrawiamy i miłego dnia, dziękujemy za skorzystanie z naszych usług" i tyle - jak widać można , a Nikon nawet kłamać nie potrafi .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #96

    Domyślnie

    Serwis Olympusa, częsta akcja było iż serwis naprawiał usterki których nie musiał były nie zgłoszone, na gwarancji, jak tez często po okresie gwarancyjny, robił dodatkowe czynności za free. Jak na dziś dzień też serwis Olka jest mi wzorem fachowości, podejścia do klienta.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #97

    Domyślnie

    @Erie, jak szukać dobrych serwisów to i o Nokii złego słowa powiedzieć nie mogę bo jak mi telefon po gwarancji gubił zasięg i zaniosłem by go obadali to wymienili w nim bebechy i obudowę za friko. No po prostu malina! I jeszcze miła pani do pogadania była No, ale... Nie wszystkie serwisy tak działają! A najbardziej dziwi mnie, ze skoro znali usterkę, wiedzieli, ze wyszła jakaś tam seria to dla uciszenia klienta mogli wymienić puszkę lub choćby komorę na nową i dorzucić jakieś gadżety, no, ale... Nikon robi sobie co chce w Polsce i czekam, aż ktoś zamknie ten serwis!
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  8. #98

    Domyślnie

    JOUKI - widzę, że tego rodzaju postępowanie jest normą w Nikon Polska. Ja identyczny zawód przeżyłem z moim D90, odsyłając go do reklamacji. Dokładnie opisałem problem, ba, skontaktowałem się nawet z NP telefonicznie i przesłałem zdjęcia testowe (wadliwy mechanizm lustra i zepsuty wyświetlacz LCD). Serwis odsyłał mi aparat 2 razy nie usuwając usterki!
    Dopiero wtedy wystąpiłem o wymianę aparatu na nowy nie z tytułu reklamacji, ale z tytułu niezgodności towaru z opisem.
    Pozdrawiam.

  9. #99

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to co piszecie jest trochę przerażające. Ja właśnie mam do naprawy lampę, i raczej ominę serwis na postępu szerokim łukiem. Wiedziałam, że tam nie jest ciekawie, ale, że aż tak?

    Dzięki za podzielenie się informacją. Poza tym, to ciekawe, że im nowsze modele, tym bardziej zawodne. Im starsze, tym lepsze pod względem niezawodności.

  10. #100

    Domyślnie

    Znajomy z tego forum, oddal na serwis pogwarancyjny "Conona" 40D z padnieta migawka po 20tys zdjec, wymienili za free bo oczywiscie migawka powinna wytrzymac wiecej Godne pochwaly, serwis w UK.

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •