Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110
  1. #61
    kriss8
    Gość

    Domyślnie

    chyba gdzies juz wspominalem, ale uwazam, ze najlepiej jest miec oba.

  2. #62
    Repent
    Gość

    Domyślnie

    Obowiązkiem jest wręcz mieć oba

  3. #63

    Domyślnie

    Ja znalazłem ostatnio taki stary aparat w szafie, należał jeszcze do mojego dziadka. Jak zrobię zdjęcia to wam pokarzę jak on wygląda to może podpowiecie mi co to za model i czy da się coś z nim zrobić, bo nie działa

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikron Zobacz posta
    Ja znalazłem ostatnio taki stary aparat w szafie, należał jeszcze do mojego dziadka. Jak zrobię zdjęcia to wam pokarzę jak on wygląda to może podpowiecie mi co to za model i czy da się coś z nim zrobić, bo nie działa
    Uważaj na olej na matrycy. Zeby na dywan nie nachlapać.
    Po tak długim czasie pewnie sie nazbierało ))))
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #65
    Nattalka
    Gość

    Domyślnie

    ja mam nikona d90 i jestem rowniez bardzo zadowolona polecam i pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    To i ja opiszę swoją historyjkę, bo rzadko zaglądam a właśnie przypadkiem trafiłem na wątek.
    Najpierw - Canon A710 - z 10 lat temu - byłem bardzo zadowolony.
    Kilka lat temu Panasonic LX3 - potrzebowałem kompakta w góry - ale już szukałem lepszej jakości - super sprzęcik. Zgubiłem niestety - kupiłem drugi taki sam, ale już używkę. W między czasie zaczęło mnie ciągnąć do czegoś lepszego i w końcu kupiłem używkę D80 (chyba 700zł). Kasy było mało więc kupiłem 2 obiektywy, stare manualne nikkory, 50m 1.8 i 85mm 2.0. W tedy dopiero zobaczyłem, czego mi tak bardzo brakowało w kompaktach. Zaraz do tego wrócę. Następnie, postanowiłem kupić sprzęt do filmowania - stare zainteresowanie, które cały czas we mnie siedziało. Sprzedałem LX3, D80(tylko z powodu braku kasy), analoga, którego kupiłem kiedyś na szczęście zostawiłem sobie. Z tego kupiłem Panasonica GX7 - jakieś 3 miesiące temu. Obraz filmowy wypas dla mnie, a dodatkowo możliwość podpięcia moich starych Nikkorowych stałek tylko mnie upewniły w wyborze. Niestety muszę spłacać raty :].
    Obecnie - GX7 + 14-42, całkiem fajny obiektyw, do pstrykania, filmowania, jednak stałki Nikkora po prostu dają mi prawdziwą zabawę z foto. Nie interesują mnie wykresy badań laboratoryjnych, tylko to, co widzę u siebie na monitorze po zrobieniu zdjęć tymi obiektywami. One po prostu inaczej wyglądają, niż zdjęcie z Af-a Panasonica 14-42. I co najlepsze - zachęcam tych, którzy nie mieli okazji z takimi obiektywami - sprawdzić ich cenę na aukcjach. Jeśli nie stać kogoś na drogie AFy to obowiązkowo powinien się nimi zainteresować.
    Wracając do D80 - chciałem go sobie bardzo zostawić. W obsłudze ten sprzęt tak przypadł mi do gustu, że właśnie się zastanawiam, czy nie kupić go jeszcze raz. Często z moją drugą połówką spacerujemy i brakuje nam drugiego aparatu. D80 - najlepsze wspomnienia z foto, wziąłbym D90 - jednak cena używanego D80 w okolicy 500 zł jest wyśmienita. A jeśli ktoś mówi o starej matrycy to moim skromnym zdaniem - puste słowa dla amatora, jakim jestem. Z D80 mam jak najlepsze wspomnienia.
    Pozdrawiam i życzę miłej zabawy, która nie musi kosztować kilku tysięcy.
    ps. nie bój się starych manualnych stałek. Dają śliczne zdjęcia za małą kasę-a i więcej zabawy , która mi akurat odpowiada.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  7. #67

    Domyślnie

    Miałem kompakt i w końcu przesiadłem się na lustro w poprzednie wakacje 2014. Zupełnie inna fotografia. Z kompaktu zrobiłem jedno zdjęcie a lustrzanka zrobiła kilkadziesiąt. Zaczynam w końcu przygodę z fotografią.

  8. #68

    Domyślnie

    Miałem kompakt i w końcu przesiadłem się na lustro w poprzednie wakacje 2014. Zupełnie inna fotografia. Z kompaktu zrobiłem jedno zdjęcie a lustrzanka zrobiła kilkadziesiąt. Zaczynam w końcu przygodę z fotografią.
    ja wręcz odwrotnie

  9. #69

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że sprzedałeś lustrzankę na rzecz kompaktu i kończysz przygodę z fotografią.

  10. #70

    Domyślnie

    Przygoda z fotografią może właśnie się zacząć od zmiany lustrzanki na kompakt...

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •