Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Exclamation Helios 44m4 plus adapter m42 z soczewka. PROBLEM duzy :)

    Witajcie

    Mam problem mam obiektyw Helios 44m4 podlączony do D5000 po przez adapter m42 z soczewka.
    testuje ten adapter od kolegi i jest taki problem mimo to ze powinien teraz obiektyw ostrzyc na nieskonczonosc to
    tego nie robi. zatrzymyje sie na obiektywie w miejscu "10" i dalej nie chce przejsc do nieskonczonsoci mzoe tak powinno by tego nie wiem. ale dziwi mnie fakt ze nie ostrzy z adapterem z soczewka.

    Moze wiecie w czym problem, moze spotkaliscie sie z podobna sytuacja.

    ps. Obiektyw ostrzy przy blizszych odległosciach i jestem naprawde zadowolony z jakosci (NAWET bardzo)


    Pozdrawiam
    Korpusik malutki + kilka szkiełek z pudełek

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    W Heliosie podczas ostrzenia przesuwa się tylna grupa soczewek. Proszę sprawdzić, czy nie opiera się ona o jakiś element przejściówki (np. o jej soczewkę).

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.

    bardzo dziekuje za odpowiedz Panie kazwita miał Pan racje faktycznie tylnia czesc soczewek nie moga "wysunąc" sie dalej po przez załozony dedykowany adapter ..

    Naprawde dziwna to sytuacja adapter z soczewka m42 dedykowany do nikona koliduje z samym obiektywem w tym wypadku heliosem 44m4.


    Bardzo dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam
    Korpusik malutki + kilka szkiełek z pudełek

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Gurgul99
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Polska, na dole.
    Posty
    222

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu pokusiłbym się o przejustowanie szkła, zajeło mi to kilkanaście minut, używam przejściówki slim --> full nieskończoność.
    Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam
    W tym miejscu trzeba się chwalić sprzętem?

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko przy przejustowaniu tylne soczewki wysuną się jeszcze bardziej do zewnątrz, więc możliwość zmiany położenia tej grupy soczewek będzie jeszcze bardziej ograniczona, zakładając, że nadal będziesz używał tej samej przejściówki. Spróbuj przejustowania ale zastosuj zwykłą cienką przejściówkę bez szkiełek i innych przeszkadzajek
    W moim Heliosie 44-2 nie dałem rady tak wyjustować, ostrzył mi prawie na nieskończoność, ale nie do końca a grupa soczewek była już tak wysunięta, że jeszcze ćwierć obrotu i po prostu by wypadła...
    FF + szkła

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Gurgul99
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Polska, na dole.
    Posty
    222

    Domyślnie

    Mój ostrzy na nieskończoność a nawet kawałek dalej I jak napisałem - używam przejściówki slim czyli cienkiej.
    Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam
    W tym miejscu trzeba się chwalić sprzętem?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gurgul99 Zobacz posta
    Mój ostrzy na nieskończoność a nawet kawałek dalej I jak napisałem - używam przejściówki slim czyli cienkiej.
    Masz wersję 44-4 czy 44-2? Moja przejściówka to chyba też slim, ma jakieś 2-3mm grubości na oko
    FF + szkła

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Gurgul99
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Polska, na dole.
    Posty
    222

    Domyślnie

    Mam 44M-4, przejściówka ma jakiś milimetr z haczykiem, kupiona na alle.

    Na nieskończoność działa ok, f5,6 1/250, ISO 200



    Sam blok soczewek wystaje tyle, przy ustawieniu skali na "infi"



    Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam
    W tym miejscu trzeba się chwalić sprzętem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •