Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie nieostre zdjęcia d3000+18-105VR

    witam serdecznie wszystkich. od razu przejde do rzeczy ,niedawno kupiłem obiektyw 18-105 a sprzedałem kita. dziś zrzuciłem zdjęcia zrobione z ostatnich dwóch tygodni i okazało się że wszystkie są nieostre. aparat wszystko robi tak jak poprzednio tzn. szybko łapie ostrość i jest gotowy do pstrykniecia a niestety fotki są kiepskie . poprosiłbym o szybką poradę co może być przyczyną . wszystkie ustawienia są poprawne ja jestem laikiem więc nie mam pomysłu co jest nie tak . dzięki za odzew.

  2. #2

    Domyślnie

    Wrzuć jakieś zdjęcie, bo z fusów ciężko się wróży.

  3. #3

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcia z exifem.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  4. #4

    Domyślnie

    zdjęć nie wstawię ,jestem laikiem . generalnie zdjęcia wychodzą jak z telefonu komórkowego , aparat i obiektyw współpracują jak dawniej 18-55 szybko i precyzyjnie a fotka wychodzi beznadziejna
    wszystkie ustawienia są poprawne . chodzi mi o to czy może już ktoś miał podobny problem i jak to się potem potoczyło - koszty - diagnoza ect.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdż czy przypadkiem nie masz na obiektywie włączone AF na M

  6. #6

    Domyślnie

    Zrozum, że nikt bez jakiegokolwiek zdjęcia z parametrami (exif) nikt Ci nie odpowie. Po prostu zachodzi tu zbyt wiele składowych, aby tak od razu powiedzieć, co i jak. Może masz zbyt niskie ISO, a jest ciemne pomieszczenie i fotka jest poruszona, albo nieodpowiedni tryb AF...
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  7. #7

    Domyślnie

    ..a nam chodzi o to że przyczyną może być z 50 rzeczy i każda inaczej się potoczyła miała różną diagnozę i koszty, ale jak zawsze polecam www.wrozkaania.pl

    @zen to by mu nie pikał przy łapaniu ostrości, a pisze że łapie

    może chociaż kolega powie czy używany, ew. ( wróże dalej ) poruszone fotki..
    Ostatnio edytowane przez darkmajin ; 27-12-2011 o 21:46

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez password Zobacz posta
    zdjęć nie wstawię ,jestem laikiem . generalnie zdjęcia wychodzą jak z telefonu komórkowego , aparat i obiektyw współpracują jak dawniej 18-55 szybko i precyzyjnie a fotka wychodzi beznadziejna
    wszystkie ustawienia są poprawne . chodzi mi o to czy może już ktoś miał podobny problem i jak to się potem potoczyło - koszty - diagnoza ect.
    ... służę uprzejmie. Wystarczy tylko chcieć
    Wstaw zdjęcia tylko zmniejszone, nic więcej /nie ostrzyć/. Poradzimy sobie.
    Tak nikt Tobie nic konkretnego nie powie!
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 27-12-2011 o 21:58
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    wszystkie ustawienia są na auto, od zawsze tylko tak robię fotki w sumie lustrzankami bawie się amatorsko od 15 lat z analoga przeszłem na w/w sprzęt 2 lata temu ,na kicie wszystko było ok. m-c temu kupiłem chyba zbyt szybko 18-105 testujac go tylko z aparatem a nie zrzuciłem zrobionych zdjęć na kompa. fotki zrobione na podglądzie wyglądaja bez zastrzeżeń.aparat z obiektywem współpracuje idealnie tylko te fotki jak z podłego aparatu.zdjęć jak wspomniałem nie dam rady podrzucić , słyszałem jeszcze o kalibracji aparatu z obiektywem , w takim razie wielkie dzięki za odzew. po nowym roku dam sprzęt do punktu w krakowie na ul. krakowskiej bodaj 6 . czytałem że tam solidnie wywiązujasięz ,,roboty" jeszcze raz dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    człowieku, ludzie chcą ci pomóc to wstaw te zdjęcia i ciesz się darmową pomocą.
    normalnie za takie problemy się płaci, (dla niektórych) dobrze że są fora internetowe - bezplatne.

    tyle gadania po nic...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •