Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jak osiągnąć podobny efekt???

    Hej,

    rzuciły mi się ostatnio w oczy takie przyjemne zdjęcia z kampanii jednej z firm odzieżowych i mam pytanie czy ktoś wie/podejrzewa jak można osiągnąć podobny efekt??




    Chodzi mi oczywiście o światło
    Czy to obróbka w PS czy odpowiednie oświetlenie???

    Pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uwaganakabel Zobacz posta
    Czy to obróbka w PS czy odpowiednie oświetlenie???
    I to i to.

    Najprościej w PS zabaźgrać warstwę na czerwono i stopniowo zmniejszać krycie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Dodatkowo można pobawić się opcjami krycia.

    PS
    Nie wiem co przyjemnego widzisz w tych zdjęciach.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    I to i to.
    Oczywiście ciężko jest jednoznacznie stwierdzić nie widząc oryginałów, ale raczej bym stawiał na obróbkę "zwyczajnie" wyświeconych zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Najprościej w PS zabaźgrać warstwę na czerwono i stopniowo zmniejszać krycie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Dodatkowo można pobawić się opcjami krycia.
    Raczej nie. Zauważ że miejsca prześwietlone pozostały białe – chyba że komuś chciałoby się bawić z maskami. Jest to dość prosta zabawa z przesunięciem Hue plus obniżony kontrast, da się to zrobić już w wołarce, choć Szop oferuję większą kontrolę oraz większy wybór narzędzi.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Oczywiście ciężko jest jednoznacznie stwierdzić nie widząc oryginałów, ale raczej bym stawiał na obróbkę "zwyczajnie" wyświeconych zdjęć.
    Zwyczajnie, nie zwyczajnie, ale świecone raczej było. Na naturalne światło to nie wygląda, zwłaszcza dwa pierwsze zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Raczej nie. Zauważ że miejsca prześwietlone pozostały białe – chyba że komuś chciałoby się bawić z maskami.
    Bez masek też się da. Wystarczy ustawić pokolorowaną warstwę w trybie Soft Light i biały pozostanie biały (no może nie idealnie, ale z leciusieńkim zafarbem).
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Zwyczajnie, nie zwyczajnie, ale świecone raczej było. Na naturalne światło to nie wygląda, zwłaszcza dwa pierwsze zdjęcia.
    Mi wygląda, ale jeszcze raz – bez oryginałów to tylko zgadywanki.Zresztą nawet gdyby był RAW, bez eksperymentów nie da się jednoznacznie określić metodyobróbki, jest wiele dróg do podobnego efektu.


    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Bez masek też się da. Wystarczy ustawić pokolorowaną warstwę w trybie Soft Light i biały pozostanie biały (no może nie idealnie, ale z leciusieńkim zafarbem).
    Ta metoda daje słabą kontrolę nad zachowaniem poszczególnych kolorów, ale w pewnych konkretnych sytuacjach może wystarczyć.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Mi wygląda [...]
    Patrząc na tło (sugerujące zdjęcie poczynione w studiu) i rozkład cieni, świateł ja jednak obstaję przy błyskaniu. Ale racja, to może być tylko domniemanologia stosowana.

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Ta metoda daje słabą kontrolę nad zachowaniem poszczególnych kolorów, ale w pewnych konkretnych sytuacjach może wystarczyć.
    Zgadza się mało elastyczna to metoda, ale za to szybka i mało skomplikowana dla osoby nieobytej z programem. Nikt nie broni później dopieszczać obrazka innymi sposobami.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Do analoga wsadzic negatyw ORWO
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  8. #8

    Domyślnie

    Pierwsze takie se, drugie nie podoba mi się ciemna buzia, 3 bardzo fajne nawet jak na takie hajpowe wintydże, co do różowości to juz koledzy się wypowiedzieli, ale ogólnie na wiele sposobów to można osiągną. Głównie warstwy, w Lightroomie można półcienie pokolorować itd.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  9. #9

    Domyślnie

    stawiam na cross
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  10. #10

    Domyślnie

    IMO na krzywej czerwony podciągnięty w cieniach do góry, linia prosta i w świetle zero zmian

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •