Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Patko21
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Northampton UK
    Posty
    39

    Domyślnie Pomiar ekspozycji w LV w D90. Poracha?!

    Witam. Po zakupie d90 kilka miesięcy temu LV włączyłem może z dwa razy." Ja-działa świeci no to nara". W zasadzie zapomniałem że istnieje. Dopiero dzisiaj się zainteresowałem tym wynalazkiem po przeczytaniu tego tematu. No i poracha. Nie działa w tym trybie pomiar ekspozycji. Np.: mam tryb A, włączam LV a czas migawki stoi w miejscu nie zależnie gdzie "celuję", na czarne czy białe itp. Jedyne wyście to wykadrowanie, wyjście (wtedy namierzy) i ponowne wejście w tryb LV. Przecież to jest bez sensu. Czy u Was też tak się dzieje? Podejrzewam że to podniesione lustro ma na to wpływ ale może się mylę.

  2. #2

    Domyślnie

    No nie mylisz się. Gdy włączasz LV lustro się podnosi i nie ma siły żeby ekspozycja była mierzona. Gdy robisz zdjęcie lustro opada, dokonywany jest pomiar ekspozycji, następnie lustro się podnosi, migawka odsłania, lustro znowu opada i podnosi aby z powrotem zadziałało LV. Ufff
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TristisAnima Zobacz posta
    No nie mylisz się. Gdy włączasz LV lustro się podnosi i nie ma siły żeby ekspozycja była mierzona. Gdy robisz zdjęcie lustro opada, dokonywany jest pomiar ekspozycji, następnie lustro się podnosi, migawka odsłania, lustro znowu opada i podnosi aby z powrotem zadziałało LV. Ufff
    To D90 w LV nie robi tego tak jak kompakty?

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Patko21
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Northampton UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    no tak, tylko problem polega na tym że jeżeli przekadruję to aparat to aparat wykona zdjęcie przy tych złych parametrach które były widoczne na wyświetlaczu. Dopiero po wykonaniu zdjęcia namierzy ponownie. Np.: celuję na jakieś jasne obszary, aparat mierzy np 1/80s. Następnie wybieram jakiś ciemniejszy kadr, strzelam , a zdjęcie jest niedoświetlone ( został przy 1/80) dopiero drugie zdjęcie tegoż kadru jest poprawnie naświetlone.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Patko21
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Northampton UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TristisAnima Zobacz posta
    No nie mylisz się. Gdy włączasz LV lustro się podnosi i nie ma siły żeby ekspozycja była mierzona. Gdy robisz zdjęcie lustro opada, dokonywany jest pomiar ekspozycji, następnie lustro się podnosi, migawka odsłania, lustro znowu opada(I TUTAJ DOPIERO MIERZY) i podnosi aby z powrotem zadziałało LV. Ufff


    sorki za wtrącenie w cytat
    Ostatnio edytowane przez Patko21 ; 07-05-2009 o 00:05

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Patko21
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Northampton UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Kurde mam to! Miałem włączoną blokadę AE przy wciśniętym spuście. Teraz mierzy faktycznie przed wykonaniem zdjęcia, co nie nie zmienia jednak faktu że nie mam wglądu w parametry ekspozycji przed naciśnięciem spustu. Mniejsza z tym. Dzięki za odpowiedź.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patko21 Zobacz posta
    Kurde mam to! Miałem włączoną blokadę AE przy wciśniętym spuście. Teraz mierzy faktycznie przed wykonaniem zdjęcia, co nie nie zmienia jednak faktu że nie mam wglądu w parametry ekspozycji przed naciśnięciem spustu. Mniejsza z tym. Dzięki za odpowiedź.
    Wgląd masz po...
    Piotr

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    48

    Domyślnie

    Moim zdaniem LV w tej lustrzance jest do bani...Chociaż długo sobie wmawiałem ze jednak do czegoś się przyda praca af, światłomierza to jakaś prowizorka, a zrobienie fotki z no poziomu podłogi też nie bardzo wychodzi, bo gdy się patrzy z góry na ten lcd to prawie nic na nim nie widać jedyne jego zastosowanie to podgląd tego co się filmuje, a i z tym bywa ciężko bo nakręcić jakieś dynamiczne ujęcie. Ale może jestem w błędzie albo jakiś niepełnosprytny jestem chętnie się dowiem do czego sensownego można wykorzystać LV w d90

  9. #9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •