Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie D-300 wyświetlacz/prześwietlenia

    Cześć, jak ustawić parametry wyświetlacza, aby pokazywał zdjęcie zgodne ze zrobionym (tzn było sporo prześwietlone, na wyświetlaczu ok, a potem na monitorze.....). Robiłem ostatnio parę szybkich fotek, nie sprawdziłem dokładnie rezultatów (tylko szybkie oko na wyświetlacz) i wyszło to co wyszło ;/

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze w menu aparatu ściemnij ekran do -2 lub -3 .
    Po drugie radzę zapisywać zdjęcia w raw , później łatwo można skorygować zdjęcie .
    Po trzecie radzę nie sugerować się wyświetlaczem w d300 , naucz się czytać histogramy a będziesz wiedział czy zdjęcie jest dobrze naświetlone .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    Po pierwsze w menu aparatu ściemnij ekran do -2 lub -3.
    I co taka rada przyniesie dobrego w kwestii oceny prześwietlonego zdjęcia?
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #4

    Domyślnie

    duzo nie da bo od tego jest histogram ale da ogólny poglad jak moze zdjecie wygladac po zrzuceniu na monitorze, ja tez mam na -2...
    никон

  5. #5

    Domyślnie

    Tyle da że zdjęcie wygląda bardziej prawdopodobnie , ale o lepszym rozwiązaniu z histogramem pisałem powyżej .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  6. #6

    Domyślnie

    Hej, dzięki za porady, ale chyba źle zadałem pytanie . Dlaczego wyświetlacz pokazuje co innego niż histogram? Czy można to zmienić (tzn zdjęcie jest prześwietlone, hist pokazuje to na maksa, a na wyświetlaczu ok).

    Zróbcie sobie próbę, w szczególności przy dużym nasłonecznieniu (specjalnie prześwietlcie a potem zobaczycie co pokazuje wyświetlacz vs. hist). Na wyświetlaczu zdjęcie jest OK.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale chwilke - to znaczy, że na wyświetlaczu wypalone miejsca mają zachowane szczegóły? To byłoby dość dziwne.

    Zrobiłem właśnie testowe zdjęcie i wniosek jest taki, że faktycznie przez wielkosc obrazka na wyświetlaczu można "nie zauważyć" przepałów, które sie tak nie rzucają w oczy jak na dużym monitorze, ale na pewno miejsca przepalone nie sa nieprzepalone (co juz ewidentnie widac przy powiekszeniu danego fragmentu kadru).

    pozdr

    EDIT: no i wlasnie od tego, ze na pierwszy rzut oka było widac, czy fota jest ok - jest histogram.
    Ostatnio edytowane przez Jarema ; 08-03-2009 o 15:31

  8. #8

    Domyślnie

    no tak, ale u mnie nie widać przepalonych miejsc, nawet na powiększeniu szczegóły są bardzo wyraźne! chociaż hist a potem powiększenie na monitorze pokazują co innego

  9. #9
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titus wspa Zobacz posta
    no tak, ale u mnie nie widać przepalonych miejsc, nawet na powiększeniu szczegóły są bardzo wyraźne! chociaż hist a potem powiększenie na monitorze pokazują co innego
    Moze wrzuc jakis przyklad, bo zaczyna to "pachniec" zle skalibrowanym monitorem...

  10. #10

    Domyślnie

    ok, jeszcze nie dawałem tu zdjęcie, jak się wrzuca?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •