Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie D40, D50, D60, D70 - co wybrać?

    Witam,
    jestem grafikiem komputerowym i potrzebuje dosyć szybko jakiejś "puchy". Nie byłem, nie jestem i nigdy [prawdopodobnie] nie będę fotografem - nie zamierzam sie zbytnio rozwijać w tym kierunku, jak już to zapewne amatorsko.
    Po co mi lustrzanka: chciałbym mieć możliwość od czasu do czasu zrobienia sobie serii HDRI w jakiejś "normalnej" jakości. Czasem może potrzebowałbym jakiejś tekstury. Tak czy siak materiały te nie będą wykorzystywane komercyjnie, więc też nie mam cisnienia na nie wiadomo jaki sprzęt.

    Na aparacik maksymalnie chciałbym przeznaczać 1000 zł [ale wolałbym się zmieścić w niższej kwocie o ile to możliwe].

    Koledzy po fachu doradzali D70, pewien kolega ma D40 i z tego co widzialem do HDR'ek spisuje się całkiem całkiem.

    Problem polega na tym, że na aledrogo praktycznie od d40 aż do d70 panują bardzo podobne ceny - i sam nie wiem co wybrać. Czytałem już trochę na temat ww. aparatów i chyba pasowałby mi D40 - na alledrogo mam możliwość kupienia takiego sprzętu za 900 zł z przebiegiem 15k pstryknięć. Migawka powinna jeszcze trochę wytrzymać.

    Bardzo proszę o pomoc w wybraniu optymalnej oferty.

  2. #2

    Domyślnie

    D50, D70s są godne uwagi, reszta z wymienionych - nie wiem. Zaraz pewnie odpisze ktoś kto używa. A co z obiektywem? Masz 1000zł na samą puszkę czy puszka + szkło? Bo to różnica
    FF + szkła

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy co Ci jest potrzebne, jakie masz szkła etc.
    D40 i D60 nie mają śrubokręta, więc szkła tylko z AFS, nie mają też CLS. D50 ma śrubokręt, nie ma CLS, ale robi najładniejsze JPG z tych korpusów. D70 ma CLS, śrubokręt, ale raczej stworzony jest do RAW. JPG są takie sobie.
    D40, D50 i D70 to ta sama matryca 6MPix. D60 to matryca 10 MPix, taka jak w D80/D3000.
    Jeśli jesteś początkującym amatorem to IMHO D50 będzie najlepszym wyborem.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    puszka + szkło - wiem, 1k to śmiech na sali, ale aparatu będę używał raz na ruski rok.

    edit: do jakiego przebiegu kupować nikona?
    Ostatnio edytowane przez Polska ; 26-01-2012 o 14:34

  5. #5

    Domyślnie

    D60 + 18-55 VR powinien wystarczyć w 100% i za taką kasę powinieneś taką puszkę dostać. Ma dość ładny obrazek w jpegu i 10-cio megową matrycę, która wystarczy do kadrowania. Poza tym ma najmniejsze szumy.

    Ps. D60 daje ładniejszy obrazek i mniejsze szumy od D80. Może i to ta sama matryca ale całość jako aparat daje o niebo lepszy obrazek.

    ps2. Ja przed świętami zakupiłem córce D60 z przebiegiem 1932 zdjęcia - komplet fabryczny za 650zł z przesyłką.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem D40, fotki piękne, ale nie każde szkło będzie działać.
    Mam D50, kupiłem za 400 plus szkiełko za 350 z dobrym makro.
    Bierz D50 lub D70S, przebiegi 30k nie są jakimś problemem. Masz tylko ten plus, że możesz kupić do nich praktycznie każde szkło z mocowaniem Nikona, manualne i z autofokusem. A ze starych szkieł można naprawdę wyłapać coś fajnego. Sam mam 35-135 z całkiem niezłym makro, masz 28-70 3,5-4,5, stare, metalowe ustrojstwo dające rewelacyjną jakość obrazu, też ma makro, a można je wyjąć za ok. 300PLN. Podłączysz nawet stałkę 50 1,8 - też ok. 300-350PLN. Starsze wersje podstawowych szkieł (plastików) 28-80 można kupić za 100PLN.
    Do D4/D60 musisz mieć obiektyw z silnikiem, a te są droższe. Kitowy obiektyw 18-55 nie był zbyt rewelacyjny, a 18-55 VR jest lepszy optycznie, ale za to droższy.
    D50 - kart SD do 2 GB
    D70 - karty CF, ja miałem 2 GB, nie wiem czy chodzą większe.
    Przy D70 lepiej model D70S, ma lepszy wyświetlacz i lepszy soft.
    Poza tym wykonanie D50/D70S sprawia wrażenie solidniejszego niż nowsze D40/D60 - aczkolwiek i tak D40/D60 biją na głowę wykonanie starszych i nowszych modeli Canona.


    Puciek... gratuluję zakupu, udało się za pół darmo wyjąć ten aparacik, gołe D40 krzyczą sobie po 600PLN
    Ostatnio edytowane przez dargry ; 26-01-2012 o 15:18
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  7. #7

    Domyślnie

    D60 większa rozdzielczość matrycy i brak śrubokręta, D70 lepsza puszka za to matryca mniejsza. Trudny wybór. Jeśli będziesz używał rzadko i nie zamierzasz się rozwijać w kierunku fotografii bierz najtańszy z kitowym obiektywem.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja miałem D60 i byłem zadowolony- Jpeg z tej puszki był bdb i zaryzykowałbym stwierdzenie< nie tylko ja tak uważam> że najlepsze z wymienionych. Ma swoje wady, ale jeśli nie kupujesz szkieł manualnych to pomijam.
    D60 ma też najszyszy procesor taki jak w D300. D40 też fajny, tylko mamniej mpx, choć szumy ma ciut mniejsze.... Ja brałbym D60. Głównie z powodu dobrych zdjęc jak i mało zajechanych aparatów na rynku wtórnym. D70s ciężko znaleźć z małym przebiegem. A cena i tak jest podobna.
    D5100//// 18-105VR

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na D60 zważając na to, że chyba będzie najłatwiejsza do "przyswojenia" dla takiego amatora jak ja.

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę ,że w D70s też nie masz się czego bać poza przebiegem i stanem aku. A funkcji w D60 masz chyba więcej... ale to jest banalne do ogarnięcia, niezaleznie od aparatu.
    D5100//// 18-105VR

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •