Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 146
  1. #21

    Domyślnie

    Będzie stopka ARCA do Z180-600. Tak samo, jak są do N70-200/2.8, So70-200/2.8, So200-600 i innych. Kińczyki zrobią. ¯\_(ツ)_/¯

    Fuji, Panas i Olek potrafią dodać stopkę ARCA do swoich szkieł, czyli się da. Tylko Wielka Trójca ma to w... no.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Będzie stopka ARCA do Z180-600. Tak samo, jak są do N70-200/2.8, So70-200/2.8, So200-600 i innych. Kińczyki zrobią. ¯\_(ツ)_/¯

    Fuji, Panas i Olek potrafią dodać stopkę ARCA do swoich szkieł, czyli się da. Tylko Wielka Trójca ma to w... no.
    Dlatego, że są Wielcy Już wolę dopracowane optycznie i konstrukcyjnie obiektywy bez stopki ARCA niż odwrotnie. Nie, żebym coś miał do olków i innych panasów Trzeba cierpliwie poczekać na sierpień i zdjęcia oraz opinie pierwszych nabywców.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Już wolę dopracowane optycznie i konstrukcyjnie obiektywy bez stopki ARCA niż odwrotnie.
    Złoty Klient Nikona, nauczony, że nie ma co posiadać oczekiwań wobec sprzętu fotograficznego: "albo optyka, albo stopka, Panie, i ciesz się, że w ogóle raczymy Ci sprzedać ten obiektyw!"

    Oczywiście ironizuję, po prostu nie rozumiem czemu jedno by miało wpływać na drugie

  4. #24

    Domyślnie

    Dokładnie, upór to firmy czy też deal z producentami akcesoriów?

    Nie wiem czy dołożenie opcjonalnej stopki ARCA byłoby dla budżetu Nikona stratą (poza wizerunkową rzecz jasna).

  5. #25

    Domyślnie

    Może wraz z arką idą jakieś koszty licencyjne? Może Nikon ( i Canon, Sony ) współpracuje też lub nie chce palić mostów za sobą jeśli chodzi o innych producentów, którzy mają własne rozwiązania typu np. Manfrotto? Pewnie niektórym się wydaje, że AS to standard, ale jak się tak rozejrzeć po rynku to może wcale nie jest to takie oczywiste? Się zastanawiam tylko. W moim Tamponie 150-500 akurat jest też coś na kształt AS, dziś pierwszy raz sprawdziłem i da się zamontować, ale dla innych producentów może to nie jest takie oczywiste. Bo gdyby było i nie wiązało by się to z jakimiś kosztami to chyba nie jest to wielki problem by wyciąć w płytce wyżłobienie.

  6. #26

    Domyślnie

    Gdyby to były licencje to rozumiem. Ale po doświadczeniach z firmami z kraju Kwitnącej Wiśni raczej mam wrażenie, że jest to mentalność typu: nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Złoty Klient Nikona, nauczony, że nie ma co posiadać oczekiwań wobec sprzętu fotograficznego: "albo optyka, albo stopka, Panie, i ciesz się, że w ogóle raczymy Ci sprzedać ten obiektyw!"

    Oczywiście ironizuję, po prostu nie rozumiem czemu jedno by miało wpływać na drugie
    Przekonałeś mnie. Zmienię system. Powiedzmy na…olympus! Ironizuję. Nie znam polityki wielkiej trójcy. Strajkować, bojkotować z tego powodu nikona nie będę Życie to nieustanne kompromisy. Wspomnę tylko, że bywałem „innowiercem” będąc w systemach canon, fuji, leica. Nigdy nie odczuwałem braku tego typu stopki.
    Ostatnio edytowane przez burton ; 30-06-2023 o 05:22
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #28

    Domyślnie

    Tak naprawdę ze stopką wszystko rozchodzi się o przeznaczenie obiektywu. Do fotografowania z ręki Arca jest totalnie zbędna, natomiast przy fotografowaniu np. z gimbala i z ręki (naprzemiennie) ma to spore znaczenie bo jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Do ciężkich tele często musi być dłuższa płytka (np. 100mm+) i często właśnie przez dokręconą taką płytkę źle nosi się cały zestaw w ręce, ponieważ zwyczajnie wbija się to w dłoń i denerwuje. Przerabiałem to jak miałem 500 VR i długie płytki manfrotto i benro - bardzo mnie to irytowało. W sigmie 500 od razu po zakupie założyłem stopkę z S60-600 (ona ma arca) i to jest genialne do moich zastosowań (gimbal i podchód)

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 785

    Domyślnie

    1. Nie bardzo widze to jako jakis kluczowy problem. A to dlatego, ze są płytko arca, najróżniejszych długości. Ceny na Aliexpr od 30 zł wzwyż. Kiedyś trafiłem za 5 zł.
    2. Nie rozumiem dlaczego te 3 duże firmy nie dają standardu Arca. Same nie robią statywów, dlaczego nie zrobią przysługi fotografom?

    Znajduje jedno wytłumaczenie - ergonomia. Plytka Arca jest szersza i trzymanie za nią jest niewygodne. Tylko przecież te stopkę się demontuje. No chyba ze ktoś pracuje z ciągle zamocowaną.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Jest jeszcze kwestia wyważenia zestawu obietkyw + aparat przy używaniu z gimbalem lub monopodem.
    Na przykład po podłączeniu Z9 śdrodek ciężkośći jest na płytce 5-centrymetrowej, dla Z6 potrzeba 20 cm.

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Nikon F80 a Nikon F80D. Czym różni się upgrade model od pierwotnej wersji?
    By bartekyoziom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •