Close

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 244
  1. #101
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    A gdzie tu widzisz jakiś postęp? Wkładasz kartę (karty) do body i o niej zapominasz. Co za różnica, czy tam jest XQD, czy CFExpress. To nie tu jest postęp. No chyba, że jest za wolna, ale to już inna sprawa. Tyle mitów się namnożyło, że aż głowa boli. Tak wolno ta transmisja idzie? A ile masz tych zdjęć do skopiowania? Jak masz ich dużo i chcesz je trzymać na jakimś NAS-ie, to prawdziwym wąskim gardłem jest gigabitowa sieć, a nie jakiś czytnik. Masz u siebie Ethernet 10GbE? Masz WiFi6? Może od tego zacznij te bajki o czytnikach i o wolnej transmisji danych.

  2. #102
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Ależ ja nie używam domowej sieci. No i zaraz usłyszę, że jestem zacofany.
    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A ile masz tych zdjęć do skopiowania?
    Pod koniec dnia plenerowego (czyli nie w domu, bez NASa itd) 80 GB, 3000 plików. Wieczorem po sesji chcę te zdjęcia oglądać na laptopie, by następnego dnia wiedzieć co wychodzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    W takim razie czekam z niecierpliwością, widzę że masz że masz doświadczenie z tym sprzętem , mam więc pytanie - warto inwestować w kartę XQD ? obecnie mam dwie karty SDHC II 300MB/s czy lepiej kasę przeznaczyć na dodatkowy akumulator ?
    Zapomnij o XDQ, kup CFexpress.
    Kupno Z8 żeby go używać z kartą SD czy nawet XQD jest totalnie bez sensu - masz aparat który robi 20fps w RAW'ach, piszesz że fotografujesz ptaki w locie więc wiadomo że fotografujesz seriami, trudno mi wyobrazić sobie lepsze zastosowanie karty CFe.
    Z kartą CFe masz praktycznie nielimitowaną serię w RAW w 20fps - aparat nigdy nie zwalnia aż do zapchania karty.... Chyba nie muszę pisać jak bardzo się to przydaje
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zapomnij o XDQ, kup CFexpress.
    Kupno Z8 żeby go używać z kartą SD czy nawet XQD jest totalnie bez sensu - masz aparat który robi 20fps w RAW'ach, piszesz że fotografujesz ptaki w locie więc wiadomo że fotografujesz seriami, trudno mi wyobrazić sobie lepsze zastosowanie karty CFe.
    Z kartą CFe masz praktycznie nielimitowaną serię w RAW w 20fps - aparat nigdy nie zwalnia aż do zapchania karty.... Chyba nie muszę pisać jak bardzo się to przydaje
    Zamówienie poszło, fotografuje seriami ale krótkim, dla mnie przy ptakach liczą się poderwanie do lotu i lądowania, jakieś ciekawe akrobacje w powietrzu. Wiesz dobrze że tego typu zdjęcia to najczęściej ułamki sekund, i strasznie trudno przegląda się tysiąc takich samych zdjęć żeby wybrać to najlepsze , na chwilę obecną zastanawia mnie tylko czy dużo więcej komfortu da mi karta XQD 400MB/s nad SD 300MB/s i tu pytałem o sens tego zakupu, jeśli to faktycznie jest nieznaczna różnica to wolę na razie pozostać przy SD które już mam, a za jakiś czas dokupić CFe skoro to taka przepaść nad XQD
    Pozdrawiam Piotr Nikon z8 z50 + Tamron 90 f2,8 + sb600 +nikkor 18-105 + tamron 150 600 G2

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    ... to wolę na razie pozostać przy SD które już mam, a za jakiś czas dokupić CFe ...
    Podążaj w tym kierunku.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    fotografuje seriami ale krótkim, dla mnie przy ptakach liczą się poderwanie do lotu i lądowania, jakieś ciekawe akrobacje w powietrzu.
    Jakby to powiedzieć - jest różnica między krótką serią na Z8 a Twoim o obecnym Z50
    Myślę że sam dojrzejesz do przesiadki po kilku wyjściach w teren.


    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    na chwilę obecną zastanawia mnie tylko czy dużo więcej komfortu da mi karta XQD 400MB/s nad SD 300MB/s i tu pytałem o sens tego zakupu, jeśli to faktycznie jest nieznaczna różnica to wolę na razie pozostać przy SD które już mam, a za jakiś czas dokupić CFe skoro to taka przepaść nad XQD
    Dobrze piszesz. Proste porównanie - CFe (przynajmniej mój Sandisk, bo są szybsze karty) ma 1200MB/s zapis / 1700MB/s odczyt...
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III

  7. #107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    na chwilę obecną zastanawia mnie tylko czy dużo więcej komfortu da mi karta XQD 400MB/s nad SD 300MB/s i tu pytałem o sens tego zakupu, jeśli to faktycznie jest nieznaczna różnica to wolę na razie pozostać przy SD które już mam, a za jakiś czas dokupić CFe skoro to taka przepaść nad XQD
    Przepaść nie, ale skoro XQD wymiera, ma mniejsze pojemności, wolniejszy transfer i jest droższy to po kiego wchodzić w ten standard???
    SD będzie ci się grzało. Chwyć ją w palce po tym jak zrobisz kilka serii.
    Do tej pory miałeś wolny sprzet i niewielkim buforze. Zobaczysz jak ci wzrośnie ilość zdjęć gdy nie będziesz musiał się hamować. To sie tak mówi, że robiłem ile chciałem. Chce się tyle, na ile sprzęt pozwala, wiem to po sobie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przepaść nie, ale skoro XQD wymiera, ma mniejsze pojemności, wolniejszy transfer i jest droższy to po kiego wchodzić w ten standard???
    .
    To swoją drogą i nawet nie ma co z tym dyskutować, święta prawda. W sumie nie wiem po co Nikon ciągle XQD obsługuje z swoich topowych Z-kach, zakup karty CFe przy zakupie takiego aparatu to finansowy "pikuś", a komfort używania nieporównywalny.
    Może to ukłon w stronę obecnych posiadaczy kart XDQ jeżeli ktoś ma kilkanaście, ale zakup nowej karty XQD jest totalnie bez sensu - drożej i gorzej pod każdym względem. No i nie da się wykorzystać pełni możliwości aparatu bo karta inna niż CFe jest tu wąskim gardłem.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    To swoją drogą i nawet nie ma co z tym dyskutować, święta prawda. W sumie nie wiem po co Nikon ciągle XQD obsługuje z swoich topowych Z-kach, zakup karty CFe przy zakupie takiego aparatu to finansowy "pikuś", a komfort używania nieporównywalny.
    Może to ukłon w stronę obecnych posiadaczy kart XDQ jeżeli ktoś ma kilkanaście, ale zakup nowej karty XQD jest totalnie bez sensu - drożej i gorzej pod każdym względem. No i nie da się wykorzystać pełni możliwości aparatu bo karta inna niż CFe jest tu wąskim gardłem.
    Dobra napisałem prośbę o zmianę zamówienia i kupuję tylko dodatkowy aku, i szukam promocji na CFe
    Pozdrawiam Piotr Nikon z8 z50 + Tamron 90 f2,8 + sb600 +nikkor 18-105 + tamron 150 600 G2

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez py1szczak2 Zobacz posta
    Dobra napisałem prośbę o zmianę zamówienia i kupuję tylko dodatkowy aku, i szukam promocji na CFe
    https://www.cyfrowe.pl/karta-pamieci...-series-p.html po kodzie rabatowym 444 zł z czytnikiem kart i wysyłką

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z9 w praktyce
    By JK in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 459
    Ostatni post / autor: 21-04-2024, 23:07
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  5. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •