Close

Strona 273 z 274 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 721 do 2 730 z 2735
  1. #2721

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie mocno nad zakupem używki D500, czy mógłby mi ktoś doradzić jak to w praktyce wygląda z przebiegiem takiej puszki. Konkretnie awaryjność, zużycie lustra, migawka itp. W teorii migawka 200 tys. ale wiadomo teoria. Czy jest sens kupowania aparatu z przebiegiem 150 tys? Biorąc pod uwagę kosztowne naprawy. Aparat do używania amatorskiego. Ale chciałbym ładnych kilka lat nim popracować i około 50 tys na liczniku zapewne by przybyło.
    D7100

  2. #2722

    Domyślnie

    Z takim podejściem do tematu to tylko nowy. Kupując używkę musisz liczyć się z wymianą migawki praktycznie od razu bo przeliczanie, że zostało jeszcze 50tys jest błędem.

  3. #2723

    Domyślnie

    Jeżeli aparat wizualnie prezentuje się OK, nic nie odpada i nie odkleja się, a cena jest rozsądna, to chyba warto. Ale liczyłbym się z tym że za jakiś czas będė musiał wydać te ok. 1,2-1,5k PLN na wymianę migawki. To nie jest koszt porównywalny z ceną aparatu więc trzeba być na niego przygotowanym kupując egzemplarz z takim przebiegiem.
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  4. #2724

    Domyślnie

    Przy cenie nowego 9000
    za 4000-5000 z przebiegiem <80000 chyba warto.

    Zdarzają się z dużo mniejszym https://www.ebay.pl/sch/31388/i.html...plete=1&_sop=2

  5. #2725

    Domyślnie

    Niedawno zakupiłem używane D500 i zgodzę się z kolegami, że decydujący powinien być stan wizualny. Osobiście szukałbym aparatu o przebiegu poniżej 100 tys - po przesiadce np. z serii D7xxx, przeskok w szybkości fotografowania jest odczuwalny. Kupowanie aparatu z założeniem konieczności wymiany migawki jest moim zdaniem bezcelowe. Zazwyczaj, padająca migawka jest oznaką ogólnego zużycia aparatu, a niedługo pojawiają się następne koszty. Wyjątkiem są wadliwe modele (d6xx). Niestety u nas ceny D500 mocno ostatnio skoczyły, a kupując z zagranicy nie ma możliwości obejrzenia sprzętu. Tak czy inaczej, warto szukać, sprzęt zapewnia ogromne możliwości, a poprawa na rynku może nie nastąpić.

  6. #2726

    Domyślnie

    Ciekawostka. N wypuścił aktualizację softu do D500:
    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/442.html

    Usunięto problem który, podczas robienia zdjęć z użyciem podłączonej lampy błyskowej, czasami powodował brak działania lampy błyskowej zgodnie z wartością wybraną dla Ustawienia czułości ISO > Maksymalna czułość z flash po wykonaniu jednej z następujących czynności:
    - Wczytanie ustawień z użyciem Zapisz/ładuj ustawienia > Ładuj ustawienia
    - Przełączenie banków menu fotografowania z użyciem Bank menu fotografowania
    Uwaga
    Samo przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania sprzętowego, gdy ten problem występuje w aparacie, nie spowoduje jego usunięcia. Po przeprowadzeniu aktualizacji należy:
    • albo zresetować wszystkie ustawienia z użyciem Resetuj wszystkie ustawienia > Resetowanie, albo
    • wczytać wcześniej zapisane ustawienia (jeśli są dostępne) z karty pamięci za pomocą Zapisz/ładuj ustawienia > Ładuj ustawienia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #2727

    Domyślnie

    W który folder wgrać tą aktualizację bo mam problem?

  8. #2728

    Domyślnie

    Wszystko jest opisane na stronie:

    Utwórz folder na dysku twardym komputera i nadaj mu dowolną nazwę.
    Pobierz F-D500-V131W.exe do folderu utworzonego w kroku 1.
    Uruchom F-D500-V131W.exe, aby wyodrębnić następujący plik do folderu o nazwie „D500Update”:
    • D500_0131.bin (oprogramowanie sprzętowe aparatu)
    Przy pomocy gniazda kart lub czytnika kart skopiuj „D500_0131.bin” na kartę pamięci sformatowaną uprzednio w aparacie.
    Uwaga: dopilnuj, aby skopiować oprogramowanie sprzętowe do głównego katalogu (najwyższego rzędu) na karcie pamięci. Aparat nie rozpozna nowego oprogramowania sprzętowego, jeśli plik zostanie umieszczony w folderze znajdującym się w katalogu głównym.
    Włóż kartę pamięci do aparatu i włącz aparat.
    Wybierz Wersja programu w MENU USTAWIEŃ i postępuj zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć uaktualnienie oprogramowania sprzętowego.
    Po zakończeniu aktualizacji wyłącz aparat i wyjmij kartę pamięci.
    Potwierdź, czy oprogramowanie sprzętowe zostało zaktualizowane do nowej wersji.

  9. #2729

    Domyślnie

    Ktoś ma jakieś doświadczenie z wysyłką D500 do serwisu na gwarancję?
    Próbowałem googlać ale nić nie znalazłem. Mam dwa pytania.
    1. Czy wystarczy wysłać sam aparat czy musi być załączony cały osprzęt (ładowarka, instrukcja itd...)
    2. Jak wygląda sprawa gwarancji, mam nalepkę która chyba powinna być gdzieś naklejona, czy może wystarczy sama faktura, aparat kupiony w sklepie Cyfrowe.

  10. #2730

    Domyślnie

    Witam
    Gdy ja odsyłałem swój aparat na gwarancji, to serwis polecił przysłać tylko sam aparat, bez obiektywu. Zapytaj tam gdzie wysyłasz i wszystko będzie jasne.
    PozdrawiaM.

Strona 273 z 274 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •