Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Opowiedzcie Ludzie jak to wasza f 80 slajdy naświetla

    Witam.
    Jestem ciekaw jak posiadacze f 80 radzą sobie z naświetlaniem slajdów, jakie stosują korekcje ekspozycji przy poszczególnych sytuacjach oświetleniowych.

    dziękuję i pozdrawiam
    ucho dynia 125

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie stosuje rzadnych. W beznadziejnie trudnych sytuacjach oświetleniowych - statyw+bracketing, a potem łącze to w HDRa. Przyznam jednak, że dysponuje skanerem LS9000, który (dzieki gigantycznej rozdzielczości koloru) pozwala nieprawdopodobnie forsować cienie i osłabiać światła...

  3. #3

    Domyślnie

    "Czornyj" nie masz wrażenia, że przy naświetlaniu slajdów F 80 bez ujemnej korekcji -0,5 lub -1 EV w większości sytuacji oświetleniowych slajdy wychodzą prześwietlone.
    ucho dynia 125

  4. #4

    Domyślnie

    absolutnie nie mam takiego wrażenia. Byłem teraz nad morzem, wściekłe słońce, b. duże kontrasty - wszystkie zdjecia naświetlone poprawnie. Generalnie motto F80 jest "przede wszystkim nie prześwietlić". Jeśliby zaczeły mi z niego wychodzić prześwietlone zdja, to zmieniłbym miejsce gdzie kupuje filmy albo laba

  5. #5

    Domyślnie

    I właśnie tu jest pies pogrzebany. Slajdy pochodziły z różnych źródeł, wywoływane w dwóch labach (wszak niezbyt perfekcyjnych jeśli chodzi o slajdy i może to jest przyczyną), czy możliwe jest, żeby pomiar był rozlegurowany, że tak to nazwę?? Jaki Lab możesz polecić jeśli chodzi o slajdy, w grę wchodzi nawet wysyłka slajdów do wywołania. Wielkie dzięki i pozdrawiam

    [ Dodano: Nie 07 Sie, 2005 ]
    Co drodzy Nikonowcy mogą powiedzieć o poniższym Labie, jeśli chodzi o wywoływanie slajdów:

    MIGFOTO Kodak Express
    pl. Waryńskiego 7 (pętla Ogrody),Poznań
    tel. (061) 6631775
    email: migfoto@o2.pl
    ucho dynia 125

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Ja nie stosuje rzadnych. W beznadziejnie trudnych sytuacjach oświetleniowych - statyw+bracketing, a potem łącze to w HDRa. Przyznam jednak, że dysponuje skanerem LS9000, który (dzieki gigantycznej rozdzielczości koloru) pozwala nieprawdopodobnie forsować cienie i osłabiać światła...
    Przy źle naświetlonym slajdzie nie pomoże najlepszy skaner.
    Fotografujac na slajdach bardzo czesto trzeba stosować korekcje naswietlenia, ale tego nie przekaże sie przez forum.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

    [ Dodano: Nie 07 Sie, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez pituch
    I właśnie tu jest pies pogrzebany. Slajdy pochodziły z różnych źródeł, wywoływane w dwóch labach (wszak niezbyt perfekcyjnych jeśli chodzi o slajdy i może to jest przyczyną), czy możliwe jest, żeby pomiar był rozlegurowany, że tak to nazwę?? Jaki Lab możesz polecić jeśli chodzi o slajdy, w grę wchodzi nawet wysyłka slajdów do wywołania. Wielkie dzięki i pozdrawiam

    [ Dodano: Nie 07 Sie, 2005 ]
    Co drodzy Nikonowcy mogą powiedzieć o poniższym Labie, jeśli chodzi o wywoływanie slajdów:

    MIGFOTO Kodak Express
    pl. Waryńskiego 7 (pętla Ogrody),Poznań
    tel. (061) 6631775
    email: migfoto@o2.pl
    Znakomicie obrabia slajdy firma CCS Druk w Poznaniu ul. Nowowiejskiego 6, 61-731 Poznań tel. 0-61/8551706 - prawdziwy profesjonalizm.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Jak cenowo wygląda oferta CCS Druk?
    ucho dynia 125

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Wywołanie slajdu E-6 w CCS bez ramkowania - 17 zł.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę skaner pomoże.. Skanuje się slajd dwukrotnie, raz na cienie, raz na światła,
    raz nominalnie, potem metodą HDR można co nieco w cieniach i światła odzyskać..

    Oczywiście, o ile skaner na takie fanaberie pozwala, a klatka tego warta

    [ Dodano: Pon Sie 08, 2005 9:07 am ]
    Co do F80.. Mając aparat z pomiarem punktowym po prostu nie można
    źle naświetlić slajdu..
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem, że mierzymy za pomocą punktowego pomiaru miejsca najjaśniejsze i najciemniejsze, określamy rozpiętość tonalną danej sceny i na podstwie tego decydujemy się czy zależy nam na głebokich cieniach czy cieniach ze szczegółami, ewentualnie wybieramy średnie parametry ekspozycji dla danej rozpietośći.
    Czy tak to mam rozumieć,?. Wszak jeszcze dochodzi rozpiętość tonalan samego slajdu.
    pozdrawiam z robotniczego poniedziałkowego poranka
    ucho dynia 125

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •