Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fisheye i współpraca z lampą przez i-TTL

    Hej.
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Używam obiektywu fisheye samyang 8mm z nikonem d90 z głowicą do panoram sferycznych. Jednak niektóre sceny są zbyt wymagające dla 3-krotnej ekspozycji jaką zapewnia mi D90. Pomyślałem więc o delikatnym doświetlaniu pomieszczenia lampą SB-700 w trybie i-TTL z przedbłyskiem. O tyle kiedy mam lampę na gorącej stopce działa (jedynie w trybie Manualnym), lecz poza sankami brak odzewu. Zaznaczę, że otwarta wbudowana lampa również nie trybi, na wyświetlaczu miga ikona lampy.
    Czy to wina tak szerokiego kąta jakim jest fish, czy może złe ustawienia lampy. Czy wyzwalacz radiowy ,np. younguno rozwiąże mój problem. Dodam, że przy obiektywie kitowym nie ma takich sytuacji.

    Pozdrawiam Maciej
    Nikon D90 + SIGMA 10-20 + SB-700 + CS5

  2. #2

    Domyślnie

    Lampa nie powinna działać z tym obiektywem w trybie iTTL, nie posiada ani pomiaru światła ani nie podaje odległości od fotografowanego obiektu do body stąd możesz pracować z lampą tylko w trybie manualnym.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź Rozumiem, lampę mogę ustawić manualnie, sytuacja i tak pozwala mi na próby ustawień. Co do błyskania lampą poza sankami? Jak ją ustawić, aby wywołać przedłbyskiem z wbudowanej lampy skoro ta nie "działa" - ją również muszę na manual ustawić?
    Nikon D90 + SIGMA 10-20 + SB-700 + CS5

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mac412 Zobacz posta
    Dziękuję za szybką odpowiedź Rozumiem, lampę mogę ustawić manualnie, sytuacja i tak pozwala mi na próby ustawień. Co do błyskania lampą poza sankami? Jak ją ustawić, aby wywołać przedłbyskiem z wbudowanej lampy skoro ta nie "działa" - ją również muszę na manual ustawić?
    Zobacz http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=231983
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki adolfik za link. Poradziłem sobie z ustawieniami i mogę błyskać z fiszem.
    Nikon D90 + SIGMA 10-20 + SB-700 + CS5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •