Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie D7000 i SB-24 - jak to ma działać?

    Szukałem i nie znalazłem :-/. W sumie może to w lampowych wątkach powinno być?
    Tak czy siak - mam pewną zagwozdkę.
    Przesiadłem się z D70s na D7000 i pojawił się "drobny" problem z lampą. Mam SB-24 - bardzo z niej jestem zadowolony. Z D70s pracowała bez problemów - aparat ją "widział" i gdy była włączona to w ustawieniu A sam przechodził w tryb "lampowy" (czas 1/60), a gdy się ją wyłączyło to czas dostosowywał do zmierzonego światła zastanego.
    W D7000 nic takiego się nie dzieje :-/. Być może to kwestia ustawień w menu (nie da się ukryć - trochę bardziej rozbudowanego niż w D70s)? W każdym razie teraz, mimo włączonej lampy, aparat w trybie A czas liczy tylko dla światła zastanego - za to oczywiście lampę wyzwala. Naciśnięcie przycisku ustawień lampy na aparacie (przy włączonej SB-24) powoduje otwarcie lampy wbudowanej (w D70s lampa wbudowana była wyłączona gdy włączyłem zewnętrzną). Jedyną opcją jest ustawienie trybu manualnego w aparacie i ustawienie sensownego czasu otwarcia migawki - co nie jest najwygodniejsze gdy się chce część zdjęć robić przy wyłączonej lampie a brak jest czasu na gmeraniu w ustawieniach.
    Czy to kwestia ustawień czy to tak ma być czy też coś jest nie tak z puszką? Bo szczerze mówiąc się zgubiłem.

  2. #2

    Domyślnie

    SB-24 nie pracuje w trybie iTTL dlatego nie będzie w pełni działa z D7000. Ta lampa posiada własną automatykę i w tym trybie zadziała. Druga możliwość, to ustawienie lampy w trybie manualnym. Tu masz info o lampie: http://www.mir.com.my/rb/photography...SB24/index.htm
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    SB-24 nie pracuje w trybie iTTL dlatego nie będzie w pełni działa z D7000 (...)
    To ja rozumiem (w miarę ).
    Chodzi mi o to, że D70s (w trybie pracy A - preselekcja przysłony) też nie działa w pełni z SB24 ale jednak niejako "widzi" lampę i po włączeniu jej przestawia się na czas 1/60 (synchro z lampą) oraz dezaktywuje lampę wbudowaną - a D7000 nie (nadal mierzy czas jakby lampy nie było).
    Czy wynika to z różnicy technologicznej między D70 a D7000, że nowszy sprzęt już nie widzi starej lampy i może działać z nią tylko samemu będąc w trybie manualnym? Tej informacji nigdzie nie mogę zlokalizować. Bo, że działa to widzę - tylko nie rozumiem zasady (a zwłaszcza różnicy w zachowaniu tych dwóch aparatów z podpiętą lampą).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •