Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tło fotograficzne

    Mam takie pytanie, przymierzam się do zamontowania sobie mini studia w domu i się zastanawiam jaki kolor tła wybrać, nie jestem profesjonalista i nie wiem czy to ma znaczenie... Zastanawiam się nad czarnym, szarym i białym i tu jest pytanie który wybrać i czy to ma jakieś znaczenie ??

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emilnikon Zobacz posta
    czy to ma jakieś znaczenie ??
    Jak myślisz, na co wpływa kolor tła?

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy co fotografujesz jeżeli np portret z bliska i nie widać podłogi to z każdego z tych teł możesz uzyskać szare,czarne i białe. Np. jeśli mocniej poświecisz lampa na szare będzie białe. Jeśli odetniesz światło padające z lamp oświetlających modela lub odsuniesz je na tyle daleko że ekspozycja będzie znacznie mniejsza na tło niz na osobę fotografowana będzie czarne. Świecąc na szare tło przez np niebieski filtr na lampie uzyskasz niebieskie tło itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jak myślisz, na co wpływa kolor tła?

    Jak bym nie zadał takiego pytania, to znał bym odpowiedz .. Liczyłem na Twoja pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roarflex Zobacz posta
    To zależy co fotografujesz jeżeli np portret z bliska i nie widać podłogi to z każdego z tych teł możesz uzyskać szare,czarne i białe. Np. jeśli mocniej poświecisz lampa na szare będzie białe. Jeśli odetniesz światło padające z lamp oświetlających modela lub odsuniesz je na tyle daleko że ekspozycja będzie znacznie mniejsza na tło niz na osobę fotografowana będzie czarne. Świecąc na szare tło przez np niebieski filtr na lampie uzyskasz niebieskie tło itd.
    Przymierzam się do Portretów różnego rodzaju jaki i z bliska i dalszych odległości.. Sporo mi dał Twój post

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie by było jakbyś jeszcze trochę poczytał o błyskaniu w studio zanim się za to zabierzesz i całkowicie zniechęcisz. Pamiętaj, czasem regulujesz światło zastane a ekspozycją moc lampy. I poczytaj jeszcze sobie o prawie odwrotnych kwadratów i wuala, błyskaj ile wlezie

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emilnikon Zobacz posta
    Zastanawiam się nad czarnym, szarym i białym i tu jest pytanie który wybrać i czy to ma jakieś znaczenie ??
    Jak za modelką dasz białe tło to z tyłu będzie jasno, a jak czarne to z tyłu będzie ciemno
    Ale pytanie zadajesz, ja cie prosze.
    Skąd mamy wiedzieć co wolisz?

    Cytat Zamieszczone przez Roarflex Zobacz posta
    .. z każdego z tych teł możesz uzyskać szare,czarne i białe. ..
    W mini studio w domu?

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    Fajnie by było jakbyś jeszcze trochę poczytał o błyskaniu w studio zanim się za to zabierzesz i całkowicie zniechęcisz. Pamiętaj, czasem regulujesz światło zastane a ekspozycją moc lampy. I poczytaj jeszcze sobie o prawie odwrotnych kwadratów i wuala, błyskaj ile wlezie
    Dokładnie. Trochę wiedzy nie zaszkodzi
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    ten temat był poruszany na tym forum wieeeeele razy
    jeśli nie stać się na trzy tła to najbardziej uniwersalnym kolorem jest szary ... bo można z niego zrobić zarówno biały (mocno oświetlając/przepalając tło) jak i czarny (gdy zaświecisz tak by światło z lamp nie oświetlało tła)

    polecam przejrzeć przynajmniej kilkanaście stron z tematami w tym dziale ... znajdziesz przynajmniej kilka wątków o kolorze tła
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    ja z mojej strony proponuję białe. Jest mniej wymagające pod względem świecenia - możesz je użyć np z parasolką dyfuzyjną, odbijająca albo zwykłymi softboksami - czyli generalnie światło może i nawet powinno padać szeroko. Przy fotografii na czarnym tle, zwłaszcza w ministudio gdzie modelka jest blisko tła - powinno sie stosować światełka skierowana bezpośrednio na modela (użycie wszelkiej maści gridów, plastrów miodu itp. W przeciwnym wypadku jest szansa że tło czarne nie będzie całkowicie czarne - wtedy pozostaje tylko obróbka w PS.
    Zaraz po białym kupiłbym...czarne
    co tam - kupuj dwa naraz - tła nie są az tak drogie
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •