Close

Strona 501 z 519 PierwszyPierwszy ... 401451491499500501502503511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 001 do 5 010 z 5183
  1. #5001

    Domyślnie

    No to ciekawie z tym wznacniaczem eversolo, cena też atrakcyjna. Osobiście też preferuję dźwięk bez upiększeń przez wzmacniacz.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #5002

    Domyślnie

    Ten ever solo amp2 wygląda podobnie trochę do mojego pudełka na buty
    Ale z ceną poszaleli

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ja mam takie cuś
    https://www.audiosciencereview.com/f...-review.45306/
    Tylko jeszcze z wejściami xlr
    Podłączone do rme dac

  3. #5003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Mogę tylko potwierdzić, bo wreszcie przyszedł EverSolo AMP-F2. czyli najnowsza konstrukcja klasy D. Po prostu rewelacja, przez duże R. Lepiej się nie da.
    Tylko uwaga, bo zdaję sobie sprawę że nie każdemu taki wzmacniacz pasuje. Dlaczego? Bo absolutnie nie wnosi nic od siebie. Gra muzykę idealnie taka jaka ona jest z absolutną perfekcją.
    Mnie to pasuje, bo z mojego punktu widzenia wzmacniacz ma wzmacniać i być zupełnie transparentny, a nie zmieniać barwę dźwięku.
    No ale rozumiem że wiele osób od lat używających starszych konstrukcji typu A, czy jakiś lampowców, przyzwyczaiła się że wzmacniacz wnosi coś to brzmienia.
    Dla mnie od takich rzeczy jest EQ na streamerze a nie wzmacniacz, ale to indywidualna kwestia.
    Mogę tylko powiedzieć że za pomocą zmiany ustawień w PEQ byłem w stanie uzyskać na AMP-F2 takie same efekty jak na hybrydowo - lampowym DA HTA-200.
    To w ramach testu oczywiście na nie na stałe, bo replikowanie wad starego wzmacniacza na nowej konstrukcji jest bez sensu dla mnie
    Ale jak ktoś lubi, to się da.

    Z drugiej strony starsze konstrukcje a zwłaszcza lampy mają "to coś" jeżeli chodzi o wygląd, a wszystkie ich niedoskonałości w graniu po jakimś czasie są traktowane jako zalety a nie wady, więc wszystko zależy od tego co komu pasuje.
    Słuchanie jest bardzo subiektywne przecież.
    W każdym razie jeżeli chodzi o samą jakość reprodukcji dźwięku klasa D nie ma sobie nic do zarzucenia, a cała reszta to kwestia gustu, posiadanego sprzętu i odpowiednich ustawień.

    PS. Może też być taki że klasa D jest zwyczajnie za tania dla prawdziwych profesjonalistów




    Jakiekolwiek które by uzasadniały różnicę w cenie 10x pomiędzy tymi urządzeniami, choćby i na papierze. Bo chwilowo wygląda że te dodatkowe 2000 euro to koszt lepszej obudowy

    No to pięknie. Tylko pogratulować.
    Zgadza się, wzmacniacz ma wzmacniać bez naleciałości.
    I dla mnie, ma oddać dynamikę potrafiąc "kopnąć" basem, co takie wzmacniacze robią bardzo dobrze.

    Ciekawe czy moduł wzmacniający od Starke Sound jest na żywca włożony do obudowy, czy został choć trochę zmodyfikowany dla Eversolo.
    Oryginalnie Starke Sound w swoim AD4 aplikuje liniowy zasilacz z dwoma dużymi toroidami.
    W EverSolo jest zasilacz impulsowy.
    Jedyną rzeczą na którą trzeba uważać to impedancja głośników. Bo filtry nie są objęte sprzężeniem zwrotnym co skutkuje zmianą dużą czułością na obciążenie.
    Ale pewne i tak nie da się wyłapać różnic pomiędzy oryginałem a AMP-F2.

    Zastanawiałem się nad eversolo, ale odpuściłem sobie ze względu na rozmiar całego zestawu. Jeśli dołożę CD albo BR robi się duża wieża, a tego nie chcę.
    Wolę jednak all in one.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ten ever solo amp2 wygląda podobnie trochę do mojego pudełka na buty
    Ale z ceną poszaleli



    Ja mam takie cuś
    https://www.audiosciencereview.com/f...-review.45306/
    Tylko jeszcze z wejściami xlr
    Podłączone do rme dac
    @fafniak bardzo fajny piecyk. Impedancja wyjśiowa nie wpływa na pasmo przenoszeniia.
    I według strony którą zapodałeś, jest lepszy pomiarowo od EverSolo.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 09-04-2024 o 16:06

  4. #5004

    Domyślnie

    Serio?? Nie śledzę tych za bardzo tych pomiarów. Ten mój były wystarczający i mały. Czasem podłączam go do RLS oberon II i radzi sobie dość dobrze.

  5. #5005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Serio?? Nie śledzę tych za bardzo tych pomiarów. Ten mój były wystarczający i mały. Czasem podłączam go do RLS oberon II i radzi sobie dość dobrze.
    Mam wrażenie, że dobrze się zgrywają ze wzmacniaczem.

  6. #5006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zastanawiałem się nad eversolo, ale odpuściłem sobie ze względu na rozmiar całego zestawu. Jeśli dołożę CD albo BR robi się duża wieża, a tego nie chcę.
    Wolę jednak all in one.
    Fakt, z rozmiarem wieży (bo mam AMP-F2, na nim DAC-Z8, a na tym DMP-A6) jest pewien problem. Może to nie jest super duży zestaw, ale cięzko mi znaleźć jakieś rozsądny mebel który pasuje do mojego pokoju i mieści się w wyznaczonym miejscu.
    Skos sufitu nie ułatwia sprawy bo jest trochę fajnych mebli ale za wysokie i TV by się nie zmieścił.
    Wiedziałem że tak będzie i już od tygodnia szukam po sklepach z meblami, ale autentycznie nic nie mogę znaleźć, zostało mi zrobić na zamówienie.
    Ma wyglądać tak:
    chestnut-open-circular-media-unit.jpg

    Tylko ze dwa miesiące sobie poczekam jak nic.
    Wychodzi na to że z meblami gorzej niż ze sprzętem audio
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 10-04-2024 o 00:00
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  7. #5007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Jak w Polsce wygląda sprzedaż muzyki https://biznes.wprost.pl/technologie...dzo-dawna.html

    74% to sprzedaż cyfrowa, pozostała część to nośniki fizyczne. Trend jest taki że rośnie sprzedaż cyfrowa i winyli, spada CD.
    Ja ostatnio zwiększyłem znacznie sprzedaż CD w Polsce. W kolejnych statystykach będzie to widać
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #5008

    Domyślnie

    Nowy wzmacniacz nawet ustawiony bezpośrednio obok routera nie generuje żadnych dziwnych dźwięków, co cieszy:
    20240410_172208.jpg

    Zastanawiam się czy nie dokonać małego przemeblowania i nie ustawić kolumn w narożnikach pokoju (lewa po lewej stronie biurka, prawa po prawej stronie tej czarnej szafki).
    20240410_172404.jpg
    Mam obawy czy nie będzie za szeroko, a z lenistwa nie chce mi się eksperymentować bez uprzedniego zasięgnięcia opinii, zwłaszcza że musiałbym dorobić nowe dłuższe kable bo obecne robiłem na wymiar.
    Co myślicie?
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  9. #5009

    Domyślnie

    Rozstawić pół metra od ściany każdej i nie dostawiać do kolumn żadnych szafek. Biurko gdzie indziej. Tak jak masz to chyba najmniej odpowiednia opcja.

    Streamer połączyć kablem zamiast wifi. Wyłączyć w streamerze wifi, airplay, bluetooth jeśli nie korzystasz z tego.
    Kable do kolumn kupić z metra przekrój 4mm, bi-wiring, dołożyć dwie żyły na bas, i jedna na górę pasma. Jeśli wzmacniacz ma jedną parę zacisków więc kable we wzmacniaczu po prostu skręcić albo kupić odpowiednie do tego wtyki. Kable kup z metra więcej bo gdybys eksperymentowal na innej ścianie to aby też dało radę.
    Zakładam że komputer, NAS itp wszystko masz na kable zamiast wifi, jeśli nie połączyłbym wszystko kablowo.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 11-04-2024 o 04:42
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #5010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Rozstawić pół metra od ściany każdej i nie dostawiać do kolumn żadnych szafek. Biurko gdzie indziej. Tak jak masz to chyba najmniej odpowiednia opcja.

    Streamer połączyć kablem zamiast wifi. Wyłączyć w streamerze wifi, airplay, bluetooth jeśli nie korzystasz z tego.
    Kable do kolumn kupić z metra przekrój 4mm, bi-wiring, dołożyć dwie żyły na bas, i jedna na górę pasma. Jeśli wzmacniacz ma jedną parę zacisków więc kable we wzmacniaczu po prostu skręcić albo kupić odpowiednie do tego wtyki. Kable kup z metra więcej bo gdybys eksperymentowal na innej ścianie to aby też dało radę.
    Zakładam że komputer, NAS itp wszystko masz na kable zamiast wifi, jeśli nie połączyłbym wszystko kablowo.
    Czyli zostaje jak jest, bo biurka nie mam zamiaru przedstawiać - muszę pracować aby mieć z czego żyć Chciałem lepiej ale nie takim kosztem. Przypomniałeś mi dlaczego tak lubię słuchawki
    Kable do kolumn mam z metra (całą szpulę kupiłem) 4mm, streamer jest też po kablu, NAS i cała reszta jest zupełnie gdzie indziej - co co widać to access point który mam w każdym pokoju w domu, NAS + modemy + routery mam w domowej serwerowni piętro niżej.
    No i komputer na biurku też jest po kablu oczywiście, wifi jest tylko do tabletów / telefonów / laptopów.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

Strona 501 z 519 PierwszyPierwszy ... 401451491499500501502503511 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •