Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie D700 a obiektywy

    Załóżmy że zbieracie na szkiełka pod FX (D700) na obecną chwile w jakim kierunku poszlibyście
    1) Nikkor AF 35 mm f/2D, Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G, Nikkor AF 85 mm f/1.8D
    2)Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED

    Jeżeli chodzi o stałki to nie jest problemem dla mnie zmienić obiektyw.
    Chodzi mi o to z którego zestawu da się więcej wycisnąć. Za odpowiedzi szczerze dziękuję. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Takie magiczne pytanie: A do czego?...

    Aktualnie po długich przemyśleniach poszedłbym w kierunku 1, chociaż 24-70 warto mieć nie ważne w jakim zestawie...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Takie magiczne pytanie: A do czego?...

    Aktualnie po długich przemyśleniach poszedłbym w kierunku 1, chociaż 24-70 warto mieć nie ważne w jakim zestawie...
    do portretu troche do architektury.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Starogard Gd
    Posty
    168

    Domyślnie

    zastanowiłbym się nad 24/2.8 (do architektury 35 w wielu przypadkach będzie za wąskie) + 50/1.8(1.4) + 85/1.8. Zoom do portretu niekoniecznie o ile to nie reporterka. Jak repo to 24-70/2.8 najlepiej z 35/1.8 lub 50/1.8..ale tu musiałbyś z 600zł dołożyć..

  5. #5

    Domyślnie

    Do portretu stałki będą zdecydowanie lepsze w tym wypadku. Lepsza kontrola głębi ostrości, ładniejsze rozmycie tła, większa ostrość i możliwość pracy w naturalnym słabym świetle domowym. Do architektury 24 mm może być bardzo przydatne i należałoby uwzględnić tę ogniskową w planach. Jeżeli pieniądze grają rolę, to kosztem 50-ki, gdyż 35 mm jest bardzo uniwersalną ogniskową i trudniej będzie z niej zrezygnować. Polecam stałki z innej też przyczyny - nie pamiętam by fotografowie przechodzili ze stałek na zoomy, wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Tendencja jest zdecydowanie odwrotna. Ważny też jest komfort pracy. Mniejsze i lekkie szkła stałoogniskowe, dają się mniej we znaki przy długiej pracy. Fotografowanie pozostaje przyjemnością, a nie walką ze zmęczeniem.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 16-12-2011 o 13:27

  6. #6

    Domyślnie

    Załóżmy że zbieracie na szkiełka pod FX (D700) na obecną chwile w jakim kierunku poszlibyście
    Czuję jakbyś pytał mnie o moje konkretne zdanie. Więc odpiszę w ten sam sposób: Ja wybrałbym opcję numer jeden ponieważ właśnie tego potrzebuję, dla mnie. Tylko zamiast 35 2 wziąłbym 1.8 - bo dla mnie taka opcja byłaby lepsza. 85 już mam więc tylko 35 i 50 1.4.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bular Zobacz posta
    2)Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    Jeśli kombinujesz tak, że dłuższy koniec (70 mm) będzie OK do portretu - to niestety cie rozczaruje. Niestety 70 mm w tym szkle jest słabe, ten zoom jest lepszy w szerszym końcu.
    Portret - oczywiście 85 mm lub więcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie zestaw stało ogniskowy. Zresztą stopka mnie zdradza, co lubię najbardziej . Do swojego zestawu właśnie zamówiłem jeszcze 35mm.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  9. #9

    Domyślnie

    Bój się Boga - słaby w tym szkle to jest tylko brak futerka na zimowe focenie ;]

    Oczywiście do portretu sprawdzi się lepiej 85 1.4 i jeśli porównujemy z 85 1.4 to wszystko wyjdzie słabo, ale to nie wada 24-70 tylko zaleta 85...

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Weź 2 zoomy nikona AF-S 2.8. 24-70 i 70-200. Ustaw oba na 70 mm, zrób zdjęcia portretowe, porównaj. Zobacz, że 70 mm nawet w zoomie (70-200) może być lepsze.

    Jasne jest, że stałka 85 jest jeszcze lepsza, szczególnie całkiem mocno przymknieta do 2.8. Zoom jest w pełni otwarty i wiadomo, że jest gorszy. Ale 24-70 do pracy na 70 mm i 2.8 - to nie to. Patrząc w dodatku na cenę tego zooma i 85/1.8 - nie ma sekundy wahania co wybrać. Nawet komplet tych kilku stałek wyjdzie taniej, a jakosciowo lepiej.
    Czornyj kiedyś przesadził okreslając ten zoom jako kilera stałek i tak już pozostało.
    Jedyny kiler stałek to 14-24
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •