Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie kalibracja kilka profilerów jeden system - kilka pytań

    Xrite do swojego i1pro do niedawna dokładało oprogramowanie i1match. Tak się składa że załapałem się na darmowy upgrade do najnowszego i1profilera. Ten ostatni mimo że usprawniony nie posiada jednak opcji regulacji składowych RGB monitora do zadanej temperatury barwowej!!. masakra jakaś.


    i1profier samodzielnie nie nadaje się IMO do kalibracji monitora bez regulacji składowych matcha3.
    Match3 z kolei nie posiada opcji walidacji profilu wiec nie mam jak ocenić odchyłek.

    mam wiec zainstalowane 2 profilery X-rite + trial Basiccolor

    1) Jak to cholerstwo pogodzić żeby każdy kolejny nie mieszał w tablicach LUT i nie zakłamywał pomiarów, czy są zasady typu wyłącz/włącz loadery Lut pozostałych + restart czy jak. trochę to upierdliwe .
    2) Czy da się/jak wykonać walidacje w match3
    3) Szukam programu do oceny/podglądu krzywych wykręconych profili (najlepiej darmowy)
    4) Na ile pozwala wersja i1basic pro jeśli chodzi o profilowanie drukarek. Moduły CMYK i RGB są nieaktywne natomiast sam moduł drukarki jest aktywny i można puścić kostki wiec co jest obcięte?
    5) Match3 czy iprofiler co lepsze?..
    6) i1pro do eizo S/SX i sprzętowa kalibracja czy tylko z EasyPixem?
    7) Hibernacja/ usypianie monitora i trzymanie tablic Lut/profili W7x64 wylatują czy mi sie wydaje ?..
    Ostatnio edytowane przez artifot ; 28-06-2011 o 07:20
    d700, Z16, 35G, N24-70, 50G, 105DC, sb
    fotografia ślubna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •