Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Rozrzut jakościowy body i szkieł .. masakra jakaś ..

    Otóż odebrałem od kurierów cały komplet sprzętu, stwierdziłem, że zakupie przez sieć bo wyjdzie nie dość że taniej to jeszcze czas zaoszczędzę.

    Więc przychodzą paczki.....

    (dostępne do testów miałem sprawdzone i ostre 50 1.4 D, 85 1.8 D oraz 18-55 VR (zatyczka) a body to nikon D70s)

    1. Tokina 11-16 2.8
    Piękne i ostre szkło od brzegu do brzegu * - na manual focusie ..
    Definicja nieskończoności dla tego szkła kończy się na skali przy 2,5m - na 2.8 porażka, od f4.0 zaczyna kryć szkło ten dość spory front focus
    - LECI NA WYMIANĘ

    2. Przyjechały dwa body Nikon D90
    - zrażony tokiną zakładam sprawdzone 85 1.8 i 50 1.4 i na szybko robię przestrzał obu body, przez okno kilka strzałów na obiekty 20m i więcej oraz w domu na odl 1,5 - 4m - oczywiście na pełnych dziurach. Pierwsze body na wszystkich szkłach wali pokaźnego front focusa - np na 85-tce kryje się dopiero przy f5,6 dla obiektów 15m i dalej .... Drugie body śmiga idealnie ze wszystkim co mam.
    - jedno body LECI NA WYMIANĘ

    3. Przyjechała 35-tka 1.8 G
    Sprawdzam na dobrej sztuce D90, D70s - żyletka zawsze i wszędzie, owe "chore body" wykazuje na tym szkle front focus - 100% pewność dla wady jednego D90.
    -uff SZKŁO IDEAŁ - zostaje

    4. Puk puk 85 1.8 D wita
    Tym razem nie męczę d70s ani "chorego D90". Biorę tę drugą dobrą sztukę i z ciekawości stare 85 1.8. Robię porównanie - ostrością przy live view - wypadają tak samo, może nowa sztuka nawet lepiej. Przy zdjęciach przez wizjer nowa sztuka wykazuje widoczny front focus - może przy portrecie do kilku metrów by uszło po przymknięciu ale dalej juz nie. Wiedząc że szkło jest ostre ale ma FF postanawiam pożyczyć stare 85 1.8 D na ślub co focę za tydzień a nową odesłać na kalibrację
    - 85-tka LECI DO SERWISU NA KALIBRACJĘ


    Skrzywiony dość mocno po dzisiejszym ambarasie łapie oddech. Miałem jechać osobiście sprawdzić nowego nikkora 50 1.8 af-s G - jako alternatywę dla starego 50 1.4 D ale już nie mam sił


    Morał jasny i oczywisty:

    Chcesz kupić nowy sprzęt? - to idź z laptopem, kartą, do tego ze sprawdzonym body/szkłem i męcz się w sklepie i wybierz to co dobre...
    Chcąc zaoszczędzić przez zakupy poprzez internet - tracę teraz kasę na odsyłanie towaru do zwrotu na wymianę...


    Kurcze kiedyś tak nie było ...

    Dobra, rozrzut jakościowy nikona D90 pod względem fabrycznej kalibracji AF to głośny temat, wśród tych którzy zakupili jasne stałki bądź takowe ostre i sprawdzone posiadali - tam wszystko wychodzi na jaw jak co działa.
    Tokin "macałem" już troche i ani jedna nie miała problemów - a mi sie taka trafiła ..

    Wiem że ze sprzętem prof. typu d300s/d700 i wyżej rzadko się trafia gorsza sztuka, tak samo jak i szkła ale po mojej przygodzie już chce mieć finisz tego wszystkiego. Pozwracam co źle działa, pokalibruje to co ostre i na co czas pozwoli i chcę mieć święty spokój i robić zdjęcia ...

    Jak ktoś nie potrzebuje fakturek na działalność to niech kupuje tylko i wyłącznie sprawdzony sprzęt od forumowiczów czy to body czy szkła ....

    Jak na mnie to dość zmasowany ambaras z zakupami w większości z problemami ..

    Czy ktoś z Was też ma tak duży nieudany % zakupów gdzie sprzęt okazuje się być odłamkiem jakościowym produkcji ?
    lovestorymakers.com

  2. #2

    Domyślnie

    to moze tak...
    https://www.lensrentals.com/blog/200...nd-other-myths

    przeczytaj, potem przemysl, dlaczego uwazam, ze podszedles do sprawy od dupy strony. dlugie, ale moze warto raz a dobrze...

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety tak to wygląda przy obecnej jakości handlarzy... Są wyjątki, jak polecany tutaj na forum Cichy, który jasno mówi, że obiektywy sprawdza sam i sprzedaje wyselekcjonowane (mówię szczerze, że powtarzam opinię bo sam nie korzystałem) ale sprzedaje je ciut drożej. Osobiście zawsze wolałbym zapłacić więcej ciut ale mieć tą podstawową selekcję z głowy. Niestety w Polsce nie ma dobrych sklepów foto dbających o renomę. Zasada panuje jedna... sprzedać a najlepiej jak trafi się "frajer" i weźmie bubla... Stąd moje gadki kiedyś n/t skandalicznej praktyki fotojoker podczas zakupów u nich w sklepie stacjonarnym polegającej na tym, że po zapłaceniu sklep umywa ręce i sprzęt ewentualnie odsyła do serwisu - za co zostałem przez niektórych, głównie prowadzących sklepiki skrytykowany. Jak inaczej by to wyglądało jakby handlarz sprawdzał wstępnie obiektyw i ewidentne buble odsyłał z mety do dostawcy... ale nie tu jest Polska o "polaczkowość".

  4. #4

    Domyślnie

    Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś sampla z tokiny 11-16 z tym olbrzymim front-fokusem?
    Jestem bardzo ciekawy jak taki ff wygląda przy szerokim szkle

  5. #5

    Domyślnie

    Przeczytałem i zgadzam się. Jest pewien próg tolerancji na + / - dla body i szkieł - i faktycznie z punktu widzenia serwisu z danym szkłem będzie ok.
    Nie jestem jakimś dziwakiem i kumam cały motyw ^^
    Niezmiernie cieszę się, że jedno z body "rozmawia" z tym co mam pod ręką i to bardzo dobrze - mieści się pośrodku progu tolerancji fabrycznej.
    Co do drugiego to wada jest taka że szkła wymagają przymykania ponad f5.6 żeby pokryć głębią wadę z kilkunastu metrów - wiem może na bliskich odległościach by to zabójczo nie przeszkadzało no "ALE" ..

    Dogadywanie się sprzętu nawzajem to oczywista kwestia i cały motyw dobierania szkieł pod swoje body.

    Nie jestem onanistą sprzętowym ani pixel-pepper'em tyle że wymagam jakiejś tolerancji - a że płacę to wymagam zmieszczenia się w tej tolerancji - zobaczymy co będzie po wymianie / kalibracji. Czy będzie ok czy wyjdę na oszołoma ^^
    lovestorymakers.com

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś sampla z tokiny 11-16 z tym olbrzymim front-fokusem?
    Jestem bardzo ciekawy jak taki ff wygląda przy szerokim szkle
    Też chętnie bym zobaczył jak to wygląda w obiektywie, dla którego, całkowicie otwartego, głębia sięga prawie od przedniej soczewki do nieskończoności.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak sie czyta forum , gdzie w 50% tematow sa problemy ze szklem lub aparatem to strach czlowieka ogarnia przed zakupem czegokolwiek Moze dlatego sklonilo mnie to do zakupu w sklepie stacjonarnym (handluja na allegro/www) ,ale zawsze to fajniej miec gdzie pojsc sprawdzic itp. Przeraza mnie tez lekko ,ze te tokiny 11-16mm takie "wadliwe" bo na flickriver przykladowych fotkach wygladaly ujecia ciekawie , by rozwazyc zakup tego szkielka ,ale skoro taka lipa to ...
    D90 / N35 1.8G / N70-300VR 4.5-5.6G

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś sampla z tokiny 11-16 z tym olbrzymim front-fokusem?
    Jestem bardzo ciekawy jak taki ff wygląda przy szerokim szkle
    Szkło przestrzeliłem i po sprawdzeniu rawów w LR wykasowałem je z karty i z body jak uznano moją reklamację.

    Powiem Ci jak to wygląda:

    Ogólnie wiadomo dla 11mm głębia ostrości jest bardzo duża, strzelając @ f2.8 na 11mm na dom oddalony o dobre 80m - czyli nieskończoność dla tekiego szkła - tutaj skala dochodziła tylko na 2,5m i faktycznie to co było od ok 1,8 do 4m było ostre a właściwy plan był dość mocno zblurowany. Po przymknięciu na f4 było już nieco lepiej a przy f5.6 problem w zasadzie znikał - głębia pokryła sprawę.

    Potem ostrzenie na obiekt z ok 1m dało efekt w postaci ostrości na obrusie ok 30cm wcześniej - wiadomo przy 11mm właściwy obiekt wyglądał tylko jakby zdjęcie było nieco poruszone.

    Po przełączeniu na MF bądź ostrzeniu na LV tokina pokazała że jest diabelsko ostra i to pixel w pixel ...
    lovestorymakers.com

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Też chętnie bym zobaczył jak to wygląda w obiektywie, dla którego, całkowicie otwartego, głębia sięga prawie od przedniej soczewki do nieskończoności.
    Zobrazuje tą sytuacje jak wróci mam nadzieje już dobra (sprawdzona) sztuka - pewnie poniedziałek / wtorek
    lovestorymakers.com

  10. #10

    Domyślnie

    A ja się ciesze, że jestem tylko amatorem i nie umiem sprawdzić swoich szkieł na obecność wirusa typu FF/BF. Cykam jakieś tam fotki i jest git, dzisiaj są dobre jutro może będą gorsze i żyje się dalej.

    A tak poza tym to co to za narzekanie na obiektyw czy body bez sampli? Juz pewnie nie raz tak było, że inni koledzy na zdjęciach nic złego nie widzieli
    NEX- 5R

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •