Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: d60 przyciski

  1. #1

    Domyślnie d60 przyciski

    witam, nie wiem czy bylo czy nie. Nie znalazlem w karzdym badz razie.

    mam pytanie, czy mozna jakoś ustawic w d60 aby pod danymi przyciskami byly interesujace mnie funkcie.
    jest jedynie taka opcja z przyciskiem FN, czy moze da sie jakos zrobic to z wszystkimi przyciskami, lub chociaż częscia?

    z góry bardzo dziekuje i jak bylo to przepraszam i prosze mnie odesłac
    pozdro !
    NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to jak miałem kupować D60 to nie widziałem takiej opcji w tym modelu tylko Fn, w D80 natomiast mam przycisk programowalny a reszty już nie przestawisz no oprócz pokręteł, chyba raczej się nie da no ale nich inni sie wypowiedzą

  3. #3

    Domyślnie

    a moze da sie jakos zmienic cale oprogramowanie?
    NIKON

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    Sprawa nie wygląda niestety zbyt różowo. Nikon nie udostępnił (i pewnie już nie udostępni) żadnego upgrade'u firmware D60: Niedostępne uaktualnienia do oprogramowania (Firmware). Nie trafiłem też na żadne nieoficjalne wersje wzmiankowanego softu. Istnieje wprawdzie możliwość sterowania wszystkimi funkcjami aparatu poprzez złącze USB, wykorzystywana przez Camera Control Pro. Dodatkowo są udostępnione biblioteki do użycia we własnych programach - więc istnieje przynajmniej _teoretyczna_ możliwość zbudowania przystawki z własnymi guziczkami. Mikrokontrolery są dziś naprawdę malutkie, a jednocześnie mają całkiem pokaźne moce obliczeniowe (obsługa USB jest już standardem).

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    a jest cos takiego do kupienia?
    NIKON

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazwita Zobacz posta
    Witam.

    ... Dodatkowo są udostępnione biblioteki do użycia we własnych programach ...
    Tego nie wiedziałem, możesz podać jakiegoś linka do bibliotek bądź dokumentacji? Chętnie w wolnej chwili zmajstrowałbym sobie coś do sterowania moim d60
    Jest 10 rodzajów ludzi, ci co rozumieją arytmetykę binarną i ci co jej nie rozumieją.

  7. #7

    Domyślnie

    Link do SDK Nikona: tutaj
    Ostatnio edytowane przez skosiarek ; 05-12-2010 o 12:44 Powód: literówka
    Sebastian Kosiarek

  8. #8

    Domyślnie

    no szkoda bo zaczynam odczuwac ubogosc mojej puchy
    NIKON

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •