Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie karta pamięci w D90 - nie widać, nie można sformatować

    Witam,

    Zaobserwowałem dziwne zjawisko.
    Nagle D90 zaczął mi wariować i nie widział karty pamięci - żadnej (włożyłem kilka).
    Po kilku godzinach zaczął mi czytać karty z możliwością zapisu poza jedną.
    Ta jedna nie działająca karta pamięci normalnie w komputerze jest widoczna - po sformatowaniu w kompie D90 dalej jej nie rozpoznaje i nawet nie pozwala sformatować w aparacie. Inne karty normalnie działają w aparacie i nie ma z nimi żadnych problemów.

    Czy to jest popsuta karta czy coś z aparatem nie tak - czy ktoś może tutaj zaradzić lub miał podobny przypadek?

    Dzięki z góry

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie to karty?
    O ile pamiętam d90 jest na karty SD, a one po lewej stronie maja taki mały jakby przełącznik, może przez przypadek go przestawiłeś, służy on właśnie do zabezpieczenia karty przed zapisem.
    Ostatnio edytowane przez Marcin Borkowski ; 12-07-2010 o 12:42
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Nic z tych rzeczy niestety - przetestowałem na wszytskie sposoby.
    Jest to Lexar 8GB...

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem to samo kiedys z sandiskiem 8GB Extreme III. Karta była widoczna z kompa, natomiast aparat jej nie widzial i nie bylo mozliwosci sformatowania z jego poziomu. Pomogło usunięcie calej partycji na karcie magicznym programikiem - niestety nie pamietam nazwy- byl to jakis HEX editor, w ktorym wszystkie informacje trzeba bylo usunac ( zastapic zerami)
    Program znalazlem o ile pamietam na dobreprogramy.pl , zreszta bylo tam jeszcze kilka innych programow do podobnych operacji.
    D90 | N 18-200| N35 1.8G| | SB-600 | i kilka innych gratów...

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwne bo inny aparat (małpa Panasonic Lumix) powiadomił o błędzie karty i kazał sformatować. Po wykonaniu formatu na Panasonicu karta działa normalnie a na Nikonie dalej niestety nie...


    Może ktoś przypomni sobie nazwę programu )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yorky Zobacz posta
    Dziwne bo inny aparat (małpa Panasonic Lumix) powiadomił o błędzie karty i kazał sformatować. Po wykonaniu formatu na Panasonicu karta działa normalnie a na Nikonie dalej niestety nie...


    Może ktoś przypomni sobie nazwę programu )
    a na wyświetlaczu wyskakuje error?
    gdzieś ktos napisał że servis nikona kazal sformatowac karte w kompie fat 32 potem w aparacie i potem jeszcze raz w kompie albo na odwrot ale dokładnie nie pamiętam musisz poszukac temat był error w D90

  7. #7

    Domyślnie

    Sek w tym że nawet po formacie w kompie aparat - nikon nie rozpoznaje karty i nie ma możliwości jej formatu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yorky Zobacz posta
    Sek w tym że nawet po formacie w kompie aparat - nikon nie rozpoznaje karty i nie ma możliwości jej formatu.
    D90 ładny zgraby pięknie leży w dłoni dużo funkcji ładnie i solidnie zrobiony kilkakrotnie bawiłem się nim w rożnych sklepach i już miałem go kupić, ale po przeczytaniu kilku wątków na tym forum zrezygnowałem, a to za sprawa wlaśnie tego problemu doszedl do tego jeszcze problem, że czasami nie widzi obiektywu i te wyskakujące errory, a co mnie dziwi to te problemy ma tylko a przynajmniej w większości tylko ten model
    poczytaj jeszcze ten wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=151056
    i ten http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=81378
    może coś znajdziesz?

  9. #9

    Domyślnie

    Boszszsze!Setki ludzi ,setki razy pisało,że nie ma żadnych problemów z D90 - a ten dalej swoje.
    W tym konkretnym przypadku prawdopodobnie na karcie został zapisany jakiś shit tak, że D90 nie rozpoznaje w ogóle co to jest.Pewnie w jakimś boot sektorze albo co.Prawdopodobnie stało się to w komputerze,bo raczej aparat błędów nie dopisuje chyba,że np.chwilowo zabrakło prądu w czasie zapisu(wstrząs?).Przyczyn może być setka ,co nie znaczy,że to wina aparatu.Przypuszczalnie pomóc może gruntowne wyczyszczenie karty,jak już slabik wspominał.

    piotrox - Ty masz jakąś obsesję na punkcie D90 ? Czy co ?
    Ostatnio edytowane przez Duder ; 20-07-2010 o 02:07
    A new shit has come to light...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duder Zobacz posta
    Boszszsze!Setki ludzi ,setki razy pisało,że nie ma żadnych problemów z D90 - a ten dalej swoje.
    W tym konkretnym przypadku prawdopodobnie na karcie został zapisany jakiś shit tak, że D90 nie rozpoznaje w ogóle co to jest.Pewnie w jakimś boot sektorze albo co.Prawdopodobnie stało się to w komputerze,bo raczej aparat błędów nie dopisuje chyba,że np.chwilowo zabrakło prądu w czasie zapisu(wstrząs?).Przyczyn może być setka ,co nie znaczy,że to wina aparatu.Przypuszczalnie pomóc może gruntowne wyczyszczenie karty,jak już slabik wspominał.

    piotrox - Ty masz jakąś obsesję na punkcie D90 ? Czy co ?
    Sam chyba masz obsesje i wmawiasz sobie że jest wszystko Ok a niedawno pisałeś że ci się też zawiesił czy zawieszał Dlaczego uzytkownicy D5000 nie maja tych problemów?
    A wracając do tematu to facet pisze że na początku d90 nie widział mu żadnej karty a po jakimś czasie sam z siebie z niewyjaśnionych przyczyn zaczą łwidzieć, poza jedną, czy to jest normalne zjawisko?
    A tą jedną co nie widzi, inny aparat widzi
    Ostatnio edytowane przez piotrox ; 20-07-2010 o 17:19

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •