Close

Strona 11 z 57 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 565
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krootki Zobacz posta
    Od 3 tygodni mam to szkło, kupione za 3300,-. Śmiga z D700. Fakt, jest ciężkie ale ostre. Nie wiem co koledze Trick bzyczy i lata ale w moim obiektywie silnika w ogóle nie słychać, nic w środku nie lata. Trafia bez problemu w każdych warunkach. Konstrukcja jest bardzo zwarta i masywna. Jak dla mnie zakup bardzo udany.
    Etam, nie napisałem, że lata, do "bzyczy" przyznaję się bez bicia, szczególnie jak obiektyw jest w pionie. Porób nim przez 3 miesiące zdjęcia i wtedy zobaczymy. Mam nadzieję, że to tylko u mnie. Co do trafiana w każdych warunkach też bym dyskutował, od czasu do czasu zdarza mu się perfidnie przestrzelić albo przelecieć cały zakres, szczególnie jak jest ciemniej. Nie zmienia to faktu, że szkiełko zacne tylko może ja nie umiem spustu naciskać.
    Ech... entuzjazm opadł, szukam teraz minusów tej Tokiny

  2. #102

    Domyślnie

    Mi też czasem nie trafia, ale na prawdę sporadycznie, zobaczmy jak będzie z czasem...
    Czekam na inne szkła FX od Tokiny, ciekawie zapowiada się 17-35/4, byłby idealny do krajobrazu, bo można stosować filtry, szkoda, że 82mm. No i bardzo jestem ciekaw czy wypuszczą jakiś 28-70, albo 24-70???
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  3. #103

    Domyślnie

    Widzę że cisza w temacie.
    Czy posiadacze tego szkła, po dłuższym użytkowaniu, mogą napisać jak się sprawuje? Czy nie ma tendencji do rozregulowywania się, jak działa af w trudnych warunkach, etc.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #104

    Domyślnie

    Mam go od maja. Optycznie na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Mechanicznie jest już gorzej, wspomniany wcześniej problem zawieszania się obiektywu szczególnie przy włączaniu aparatu nadal występuje. Co gorsze, serwis nie wykrył żadnego problemu. Do tego zaczynają się problemy z mechanizmem AF, słychać, że męczy się z przesuwaniem soczewek, szczególnie przy pionowych kadrach. Szkoda,bo ponad 3 tys. za obiektyw to jednak nie w kij dmuchał.

  5. #105

    Domyślnie

    To chyba dam sobie spokój. Kilka razy trafiłem na informację o problemach z AF (zawieszanie się). szkoda, bo mógł być z tego naprawdę fajny obiektyw
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #106

    Domyślnie

    Ja mam od lipca 2011 i jestem bardzo zadowolony. Nie zauważyłem żadnych problemów z AF, w ogóle chodzi MZ bez zarzutu. Optycznie też spełnia moje oczekiwania.

    Brakuje mu tylko możliwości stosowania filtrów, ale to było z góry wiadomo. Czekam, na 17-35/4 tokiny, ale coś ucichło strasznie w tym temacie, a te obiektywy fajnie by się uzupełniały, oczywiście przy założeniu, że 17-35, będzie odpowiednio tańszy.

    Damian, jak będziesz chciał i będziesz w okolicy, to zapraszam na testy!
    Ostatnio edytowane przez Jacek S ; 16-01-2012 o 15:08
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  7. #107

    Domyślnie

    Dzięki Jacek, choć póki co nie wybieram się - nie mam łańcuchów na koła :P
    Fajnie, że obiektyw sprawuje Ci sie bezproblemowo. Niestety, jak jż wyczytałem tu i ówdzie, bywają sztuki dobrze działające jak i mniej sprawne.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #108

    Domyślnie

    Ooo... to jest kolejna pozytywna opinia o mechanicznej stronie tego obiektywu. Czyli mam moralną podstawę, żeby znowu nękać sklep i serwis (polski i holenderski). Mam wrażenie, że jednak trafiłem na nieudany egzemplarz. Ba... mam taką nadzieję

  9. #109

    Domyślnie

    Po miesięcznym pobycie w serwisie obiektyw wrócił. Tzn. dostałem nowy egzemplarz. Wniosek z tego, że moja poprzednia Tokina jednak nie była w pełni sprawna. Na razie nie mam zastrzeżeń do obiektywu, oprócz tego #$%@! (w wolnym tłumaczeniu, nie do końca przemyślanego przy projektowaniu) przedniego dekielka, który z reszta już gzieś się zapodział.

  10. #110
    conik
    Gość

    Domyślnie

    pokazcie jakies duze zdjecia z tego szkla bo sie zastanawiam czy brac nikkora czy tokine

Strona 11 z 57 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •