Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar JLz1
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    143

    Domyślnie Format obrazu a Nikon

    Widzę, że coraz modniejsze stają się zdjęcia w formacie 1:1 (kwadrat). Wiem, że kolega w Canonie 5D Mark II ma możliwość samodzielnego ustawiania proporcji obrazu np. od 1:1 do 16:9 etc. Chciałbym zapytać jak to jest z Nikonami? Które modele lustrzanek mają taką możliwość?
    Oczywiście mój D70s nie ma takiej opcji, ale może istnieją jakieś wynalazki, aby wymusić ten format (np jakieś dobudówki do obiektywu)?

    Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie prościej kadrować na PC?
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar JLz1
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    143

    Domyślnie

    Chodziłoby o to żeby już w wizjerze widzieć kadr...

  4. #4
    st
    Gość

    Domyślnie

    Nie mają.... i bez sensu jest kadrowanie w aparacie. Bo tych danych które "przysłonisz" już nie odzyskasz... A skadrować zawsze możesz w kompie.... jeśli drgnęła ręka to możesz to skorygować...

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JLz1 Zobacz posta
    Wiem, że kolega w Canonie 5D Mark II ma możliwość samodzielnego ustawiania proporcji obrazu np. od 1:1 do 16:9 etc.
    To jakiś wyjątkowy egzemplarz Canona ma ten twój kolega.
    D80

  6. #6

    Domyślnie

    W wizjerze...jak sobie wyobrażasz to rozwiązanie z technicznej strony?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    W wizjerze...jak sobie wyobrażasz to rozwiązanie z technicznej strony?
    http://www.katzeyeoptics.com/ - jest i kwadrat.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Ubiegłeś mnie Pierwsze skojarzenie to matówka, co prawda nic nie będzie przesłonięte a plik nadal będzie w formacie 3:2 ale to jest bardzo pomocne.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    W wizjerze...jak sobie wyobrażasz to rozwiązanie z technicznej strony?
    To akurat banał. Pomijając matówki ze stałymi liniami kadrowania, aparat mógłby wyswietlać zmienne linie kadrowania na matówce tak samo, jak zaznacza aktywny punkt AF. Zapewne przyciemnienie pewnego obszaru również byłoby możliwe.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo Zobacz posta
    ... aparat mógłby wyswietlać zmienne linie kadrowania na matówce tak samo, jak zaznacza aktywny punkt AF. Zapewne przyciemnienie pewnego obszaru również byłoby możliwe.
    Oczywiście. Nikon od dawna stosuje linie trójpodziału które można włączać/wyłączać z poziomu korpusu. Dodatkowo D700 i D3 posiadają DX mode w którym obraz jest "cropowany" w wizjerze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •