Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jakie body do obiektywów MF?

    Witam,
    pomożcie mi prosze
    Czaje się z zamiarem kilku zmian w sprzęcie i zastanawiam się które body analogowe będzie najlepsze do obiektywów manulanych (głównie nikona ale tez moze m42).
    Gdzieś czytałem że f90x daje spore możliwości jednak biore pod uwagę tylko body z pionowym spustem migawki. No więc myśle o f4s albo o moim marzeniu f5 tylko nie wiem za którym warto się bardziej rozglądać.
    Nie ukrywam że na myśl o F5 dostaje ślinotoku ale za różnice w cenie f4s jakieś fajne szkiełko by się wyrwało prawdopodobnie
    Body całkowicie manualne odpada bo wole mieć w zapasie AF pod jakieś szkiełko.
    No i bardzo mi zależy na precyzyjnym pomiarze światłą, możliwością pracy z błyskiem itp
    Pomożecie?
    Pzdr!
    48ProjectBlog[/CENTER]

  2. #2

    Domyślnie

    ja zawsze polecam f100
    cenowo >f90 i f4 (na pewno łatwiej trafić nie zajechany) ale <f5
    mam też f70, robiłem manualami, daje radę spokojnie, ale nie ma (przynajmniej oryginalnego) pionowego spustu.
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  3. #3
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ja mam F5, daje spokojnie radę. Do szczęścia brakuje tylko kółek nastawczych przy gripie pionowym. Poza tym - wszystko cacy!
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    F4 lub F4s. To w sumie manualna puszka z obsługą obiektywów AF

    Z matówką ułatwiającą ostrzenie manualne (z klinami lub mikrorastrem) jest to bajka.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  5. #5

    Domyślnie

    @krzyzne - jeśli masz kupić F4 lub F90X i dalej marzyć o F5, to lepiej dozbieraj kasę i kup sobie od razu F5.
    F5 - taki aparat kupuje się na całe życie (praktycznie niezniszczalny)

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    F5, F4, F100, F90, F70, w zależności od zasobności kieszeni.

  7. #7

    Domyślnie

    Widzicie bo mam takie problem że cyfra mi się znudziła i wywoływanie samemu filmów bardziej mi się podoba niż PS
    Możliwe ze w następnym sezonie uda mi się załapać na jacht jako fotograf i tam 'niezmiszczalny' F5 by sie przydał
    Tylko jakoś boje się pozbyć cyfry bo się zastanawiam czy nie będzie mi przypadkiem potrzebna...
    tylko że marzenia o F5 mogą okazać się silniejsze
    Wiem, pewnie mi nie doradzicie bo musze sam się zdecydować
    A może ktoś w okolicach Poznania(lub Bydgoszczy) posiada F5 i chciałby się podzielić wrażeniami ?
    48ProjectBlog[/CENTER]

  8. #8

    Domyślnie

    a czemu nie coś w klimacie fm2, fe2 itp.? to dopiero niezniszczalna pouszka
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie

    głównie wbudowany grip który do portretów by sie bardzo przydał i w razie potrzeby jakiś tam stopień automatyki kiedy nie można drugą ręką trzymać aparatu.
    A co mi fm2/fe2 może zaoferować względem F5? Pytam poważnie bo właściwie nigdy się nie interesowałem modelami typowo manulanymi.
    48ProjectBlog[/CENTER]

  10. #10

    Domyślnie

    FE2 ... poza tym, ze nie ma AF, wbudowanego gripa i szybkiego przesuwu filmy to co moze wiecej zaoferowac Ci F5? Nic.

    O FE2/FM2n/FA/FM3a to juz tutaj nie jeden poemat napisano. Poszukaj w archiwum tego forum.

    W skrocie co ma FE2:
    - migawke do 1/4000s
    - czas manualny 1/250s (dzialajacy bez baterii)
    - czas synchronizacji blysku 1/250s
    - wbudowany pomiar blysku TTL
    - program A
    - korekcja ekspozycju +-2EV ze skokiem co 1/3EV
    - jasna matowke (co prawda do F3 jej daleko) - wymienna
    - maly, poreczny, miesci sie w wiekszej kieszeni

    FM2n
    - to co powyzsze (poza TTL blysku i programem A) z tym, ze migawka jest sterowana mechanicznie i aparat bez baterii dziala we wszystkich czasach
    - +10 za kultowosc

    FA
    - to samo co FE2
    +
    - pomiar matrycowy
    - 4 programy (M, A, S, P)

    A swoja droga to kup F100 i po zawodach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •