Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 142
  1. #131

    Domyślnie

    Ja używam dwóch takich kart u siebie bo mi się sloty na NVME na płycie głównej skończyły, i działa znakomicie. W zasadzie tak samo jak to co włożone bezpośrednio w płytę główną.
    Używam kart marki Sabrent z Amazon za kilka dolarów: https://www.amazon.com/gp/product/B0...?ie=UTF8&psc=1
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  2. #132

    Domyślnie

    Mhm, dzięki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Są jeszcze karty M.2 na PCI
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja używam dwóch takich kart u siebie bo mi się sloty na NVME na płycie głównej skończyły, i działa znakomicie. W zasadzie tak samo jak to co włożone bezpośrednio w płytę główną.
    Używam kart marki Sabrent z Amazon za kilka dolarów: https://www.amazon.com/gp/product/B0...?ie=UTF8&psc=1
    Dzięki za wskazówkę. Mam 2 wolne sloty PCI, więc pójdę w tą stronę.

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Dzięki za wskazówkę. Mam 2 wolne sloty PCI, więc pójdę w tą stronę.
    Też polecam.

    Dodam jeszcze że w formie kart są adaptery na dyski M.2 pojedyncze, podwójne a nawet poczwórne. Można też kupić dysk w formacie takiej karty ale lepiej adapter.

    Jest niestety jeszcze jedna ważna kwestia. Same wolne (czyli nie obsadzone) sloty PCIe nie wystarczą gdyż jeszcze musisz mieć dostępne nieużywane linie PCIe.
    Jeżeli ich nie będziesz miał to albo dyski nie zadziałają albo płyta główna obsłuży je redukując prędkość transmisji innego sprzętu.
    Sprawa jest nieco zagmatwana, generalnie poczytaj manuala do płyty głównej i przeanalizuj co już masz podłączone.

  5. #135

    Domyślnie

    Niewiele mi to mówi, rzeczywiście zagmatwane W każdym razie w manualu do płyty nie ma żadnego opisu dotyczącego slotów PCI. Jest jedynie w tabelce specyfikacji poniższy zapis.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2024-05-05_163412009.png
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	79837

    Płyta nie jest jakaś stara, tak mi się wydaję. Jest to Gigabyte B760 DS3H AX DDR4. Powinna chyba pociągnąć. W slotach PCI mam tylko kartę graficzną i kartę dźwiękową.
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 05-05-2024 o 16:37

  6. #136

    Domyślnie

    Bez nerwów, wszystko Ci będzie działać. Problem z wolnymi liniami PCI jest możliwy tylko jeżeli kupisz kartę PCIe na kilka dysków jednocześnie. Wtedy owszem, jest to możliwe bo ile dysków na karcie tyle wolnych linii potrzeba i nie każda płyta ma tyle wolnych.
    Przy kartach które obsługują tylko jeden dysk w 99.99% przypadków nie ma szans na problemy.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  7. #137

    Domyślnie

    @m_a_g dziękuję za odpowiedź i pomoc.

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Płyta nie jest jakaś stara, tak mi się wydaję. Jest to Gigabyte B760 DS3H AX DDR4. Powinna chyba pociągnąć. W slotach PCI mam tylko kartę graficzną i kartę dźwiękową.
    Płyta pod Intela więc tam faktycznie nie będzie problemów ale każdy slot PCIe (te oznaczone PCIEX1_(cyfra)) mają podłączoną tylko jedną linię PCIe (x1) co oznacza że adapter musi być tylko na jeden dysk bo więcej nie zadziała. W dodatku dysk będzie działał wolniej bo te złącza M.2 na płycie obsługują tryb x2 i x4.

  9. #139

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienie. Nie zamierzam wkładać więcej niż jedną sztukę.

  10. #140

    Domyślnie

    Siema,

    Wracam z tematem. Dysk o większej pojemności kupiony i włożony w slot M2, z którego wyjąłem dysk, który tam był i włożyłem do podlinkowanej obudowy / adaptera pod PCI. Wszystko działa Dziękuję wszystkim za komentarze i płynącą z nich pomoc

    Pozdrawiam
    Michał

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki dysk twardy?
    By Umbra in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:33
  2. Jaki dysk twardy
    By pawulon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 11:31
  3. Dysk twardy do laptopa
    By ku6i in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 00:48
  4. Jaki dysk twardy 500 GB?
    By ku6i in forum Komputery
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 14-12-2009, 20:52
  5. Przenosny dysk twardy?
    By enzo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2007, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •