Close

Strona 46 z 79 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 788
  1. #451

    Domyślnie

    świetna seria, gratki
    strona autorska: MAKROFOTOGRAFIA

  2. #452

    Domyślnie

    Dzięki

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Co to za niebieski element na filmiku? Na obiektywie chyba.. tak z ciekawości
    To frotka , założyłem w celach ochronnych .

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Artur czy możesz coś napisać o narodzinach? Głównie rozchodzi się o to, gdzie znajdujesz takie motywy. Mam obok siebie małe jeziorko z "zapleczem" trzcin, różnego rodzaju chaszczy ale za nic nie mogę odnaleźć właśnie tych narodzin. A może muszę zaopatrzyć się w jakieś wodery i wejść znacznie głębiej? Dzięki bardzo za podpowiedź.
    Jeśli chodzi o narodziny to z moich obserwacji wynika że...wachy wyłażą na przeobrażenie gdy jest ciepło- słonecznie. W ostatnią sobotę i niedziele u mnie lało od rana do południa. Przy zmianie pogody udałem się około godziny 13 na pierwszy rekonesans w tym sezonie. Byłem na miejscu około godziny 13:30 , było już słonecznie wachy już przeobraziły się i schły. Cyknąłem parę fotek i następnego dnia powtórzyłem operacje o tych samych godzinach (aura była taka sama) znów ta sama sytuacja nie zdazyłem. W poniedziałek o rana miałem piękną pogodę , już o 7 rano byłem nad zbiornikiem wodnym...udało się było widocznych kilkanaście poczwarek. Rozłożyłem sprzęt przy najlepiej usadowionej i czekałem aż zacznie się widowisko.
    Szukaj ich od tafli wody do 10m od linii brzegu.

    84. Światełko zastane. Godzina 18:10. F8 , 1/20 , iso 200

    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  3. #453
    Oszczędny w słowach Awatar perianin
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Komorów k/W-wy
    Posty
    19

    Domyślnie

    Temat póki co czytałem tylko pobieżnie, bo jest obszerny (jestem zupełnie nowy na forum). Wielki szacunek i podziw za zdjęcia oraz głębokie ukłony za tutoriale. Temat mam zamiar bardzo dokładnie zgłębić i to kilkukrotnie by nic nie umknęło. Nie mam jednak złudzeń, że takiego poziomu prac od samego czytania się nie osiągnie...

    Z tego co się doczytałem, gratuluje Rodzinki - że wspiera, a nie utrudnia (czytałem, że asystują w ustawianiu scen). Rodzinie wielkie dzięki, bo kto wie, jak bez nich te prace by wyglądały.

    Pytanie, mimo niedokładnego przejrzenia tematu, pozwolę sobie zadać. Jeśli jest już na nie odpowiedź, proszę je uznać za retoryczne (sam się go wówczas, a właściwie jej, doszukam w treści).

    Co zrobić, żeby ważki siedziały w miejscu i nie uciekały? Pytanie można uogólnić do innego rodzaju pięknego robactwa... Sam cukier chyba nie wystarczy.

  4. #454

  5. #455

    Domyślnie

    perianin - tak jak pisałem moja żona aktywnie pomaga mi w naświetlaniu kadrów. Jestem jej za to wdzięczny bo nie raz zdarzało sie że bez jej pomocy nie miałbym tego światła , które bym chciał mieć w kadrze. Najgorsze są dni ze wschodzącym słońcem - trzeba ostre światło przytłumić a resztki które dobiegają na plan odbić w stronę modela. W pogodę pochmurna lub deszczową nie ma takiego problemu światełko jest na tyle delikatne że bez problemu można dać sobie radę samemu , podpierając blendy patykami. Aktualnie zaopatrzyłem się w małpkę Canona więc można liczyć że w tym sezonie pojawi się więcej fotek czy tez filmów z moich wypraw na łąkę czyli tzw. "backstage".
    Żeby podejść ważkę wystarczy wybrać się z rana lub pod wieczór nad zbiornik wodny o tych porach są one mało ruchliwe i można bez problemu się do nich zbliżyć , ta sama zasada tyczy się innych robali.

    Cytat Zamieszczone przez arachiusz Zobacz posta
    lubię czas rzędu 1/20
    Arek ja też . Kolor przy wywoływaniu dałem na duży minus , a i tak w kadrze jest go obficie .
    Ostatnio edytowane przez Bullter ; 04-05-2010 o 23:34
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  6. #456
    Oszczędny w słowach Awatar kaba
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    173

    Domyślnie

    Jakby namalowane.
    Normalnie brak słów.
    Też tak chcę

  7. #457

    Domyślnie

    O kuźwa !!! Super !!!

    Pozdrawiam.
    Nikon System

  8. #458

    Domyślnie

    z "narodzin" dla mnie 81. naj., a 84. naprawdę świetna. Piękne kolorki
    Pozdrawiam
    Adamson

  9. #459

    Domyślnie

    Dzięki za odwiedziny
    Parę kadrów z dzisiejszego dnia.

    85.


    86.


    87.


    Pod poniższym adresem można zobaczyć mały backstage. Zobrazowano otoczenie , światełko i sprzęt.
    http://www.youtube.com/watch?v=lR-HS7Cn7B8
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  10. #460

    Domyślnie

    Łapy bolą od klaskania

Strona 46 z 79 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •