Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ponownie sprawdziłem: dysk HDD LACIE 250 GB z 2005 roku (Design by FA Porsche), ostatni raz użyty (otwarty, nic nie wgrywałem bo pełen od 2009 roku) w 2014 roku. No i mimo 10 lat w odstawce działa, chociaż wolno wg współczesnych standardów (jakiś pierwotny USB 2.0). Wszystko da się odczytać, nawet sobie coś tam skopiowałem. Oczywiście mam wszystko skopiowane na nowszy HDD oraz na SSD. Ale, jak widać, nie do końca zgadza się to z wymogami, które twierdzą, że HDD trzeba często odświeżać. IMO wszystko zależy od jakości dysku. Jak się kupuje byle jaki tani dysk, to faktycznie można walczyć z odzyskaniem danych. BTW tak samo działa mój HDD LACIE 500 GB, rok młodszy, ostatni raz otwierany w 2015 roku.
    Może za krótko leżały i jeszcze nie zdążyły się zestarzeć

    Odpalałem ostatnio po długim nieużywaniu swoją Amigę i 4GB dysk (pamiętający koniec lat 90) miał trochę problem by się rozkręcić. Trochę męczył, wywalił jakiś błąd przy starcie systemu. Ale jak dostał trochę czasu to przy 3-4 odpaleniu się rozkręcił i wszystko "śmiga" jak należy. Dane jakie na nim były to są.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Musiałem doczytać, o co chodzi w tej zasadzie. A potem dotarło, że ją stosuję od wielu lat. I sam na to wpadłem...
    Ja też, nieświadomy, że istnieje taka reguła.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. LR i dysk zewnętrzny
    By Jarecky83 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2017, 17:58
  2. dysk zewnętrzny
    By tekk in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 20:44
  3. dysk zewnętrzny
    By montini in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 21:27
  4. Dysk zewnetrzny
    By lukas_78 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 02:32
  5. dysk zewnetrzny
    By Kordian d70 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •