Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pytanie było proste. Co obie znaczące firmy wymyśliły rewolucyjnego w ostatnich latach?
    -Wierzysz w "rewolucje" i "gamechangery"
    i że mają wpływ.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie potrafisz odpowiedzieć nawet na najprostsze pytanie
    Bo to ty w je wierzysz.

  2. #22

    Domyślnie

    Ty tu piszesz o rewolucjach a nie ja. Użyłem tego słowa dopiero w ostatnim poście (powinienem dać w cudzysłów, ale w sumie po co skoro to dla mnie są prawdziwe zmiany). Sobie coś wymyślisz a potem sam dyskutujesz pod te swoje wymyślone tezy Ja w nic nie wierzę. Rewolucja, ewolucja, innowacja. To tylko semantyka. Słowa rewolucja w swoich materiałach reklamowych używają i Sony i Canon i Nikon. Dla mnie zmiany to takie o których napisałem wyżej i które w realu wpływają na to jak mi się fotografuje. A dla ciebie ważniejsze jak widać jest to jak się fotografuje komuś kogo nie znasz i tylko widujesz w relacjach z widowisk sportowych czymś w cenie sportowego samochodu No to skoro nie rewolucja to może coś mniejszego? Jakieś znaczące innowacje. Zarzucisz?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-05-2024 o 14:03

  3. #23

    Domyślnie

    W pierwszym swoim poście dopytujesz o innowacje w ostatnim dziesięcioleciu Canona i Nikona
    po tym jak napisałem, że Sony odtrąbia co chwile wydumane rewolucje.
    W kolejnych dalej żądasz odpowiedzi
    a na koniec piszesz, że drogie innowacje cię mało interesują -nawet stacked CMOS [a co dopiero Global Shutter].

    Dyskusja jest w temacie flagowca Canona.


    Najbardziej znaczące innowacje mające wpływ na dzisiejszy sprzęt wymieniłem o 12:18.
    Matryce CMOS, stabilizacja matrycy [choć obiektywu czasami jest lepsza], fazowy AF na matrycy i aparaty bezlusterkowe.

    -Żadnej z nich nie jest zasługą Sony.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 17-05-2024 o 15:00

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    W pierwszym swoim poście dopytujesz o innowacje w ostatnim dziesięcioleciu Canona i Nikona
    po tym jak napisałem, że Sony odtrąbia co chwile wydumane rewolucje.
    Dokładnie o to mi chodziło. To ty coś sobie napiszesz a potem z tym dyskutujesz A odpowiedzi ja nie żądam tylko dopytuje. Skoro tak cię rozsierdza brak rewolucji w Sony to dlaczego nie jesteś konsekwentny? Gdzie krytyka Canona? Albo chociaż list pochwalny o który prosiłem? Śmieszne z resztą te dywagacje, bo nawet co mniej sekciarscy Canoniarze dobrze wiedzą, że Canon jest bardzo oszczędny we wprowadzaniu nowości. To bardzo dobra strategia dla inwestorów, ale czy dla samych użytkowników to już inna kwestia.
    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    a na koniec piszesz, że innowacje cię mało interesują -nawet stacked CMOS [a co dopiero Global Shutter].
    Oj to chyba coś nie pykło przy czytaniu. Innowacje mnie interesują jeśli dotyczą mnie. Ale to co teraz jest innowacją za jakiś czas trafi pod strzechy. Dzięki firmom, które takie innowacje serwują. A potem dotrą też do Canona, który odtrąbi swoje rewolucje No a ciebie bardziej jak widać interesuje to co ma jakiś dziennikarz w padoku F1
    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Dyskusja jest w temacie flagowca Canona.
    Tak. Pewnie dlatego zacząłeś swoją bytność w tym temacie od krytyki Sony a potem gładko przeszedłeś do dyskusji o rewolucjach. Też od Sony Ktoś tu ma chyba obsesję
    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Najbardziej znaczące innowacje mające wpływ na dzisiejszy sprzęt wymieniłem o 12:18.
    Matryce CMOS, stabilizacja matrycy [choć obiektywu czasami jest lepsza], fazowy AF na matrycy i aparaty bezlusterkowe.
    -Żadnej z nich nie jest zasługą Sony.
    A Canona zasługi z tego to jakie? CMOS wymyślili? Oni go upowszechnili. A teraz kto upowszechnia po kolei BSI, Stack a ostatnio GS?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-05-2024 o 15:24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytaty są z informacji prasowych Sony w dniu premiery https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4300004

    Gdzie takie nadęte bzdety u Nikona?
    https://www.nikon.com/company/news/2...orless_01.html

    Sony trafiło do tematu w związku z oczekiwaniem niskiej ceny R1 przez OjTam.
    [nic, że niższy R3 był za 6000$]

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Sony trafiło do tematu w związku z oczekiwaniem niskiej ceny R1 przez OjTam...
    No tak, logiczne Jak to mówią: każdy pretekst dobry żeby kopnąć psa


    A co do tych cytatów to no wiesz. Od tego są działy reklamy

    "The full-frame mirrorless Canon EOS R3 sets a new benchmark in performance."

    "Canon's flagship full-frame mirrorless camera offers unprecedented professional performance."

    "R3 is one of the best sports and wildlife cameras ever made..."
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-05-2024 o 15:56

  7. #27

    Domyślnie

    Co by nie rzec, to gdyby nie Sony, to C i N dalej tłukli by lustrzanki
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #28

    Domyślnie

    Równie dobrze można napisać, że żeby nie Panasonic, Olympus i Samsung
    Sony dalej by klepało lustrzanki i SLT.

    wrzesień 2008 -pierwszy bezlusterkowiec Panasonic
    czerwiec 2009 -pierwszy bezlusterkowiec Olympus
    styczeń 2010 -pierwszy bezlusterkowiec Samsung
    maj 2010 -pierwszy bezlusterkowiec Sony
    sierpień 2010 -pierwsze SLT Sony
    wrzesień 2010 -ostatnia lustrzanka Olympus
    wrzesień 2016 -ostatnie SLT Sony

  9. #29

    Domyślnie

    I kolega @Pawel92 pozamiatał dyskusję

    @capo-di_tutti-capi sprawdzisz teraz to samo dla FF? Poważnie jestem ciekaw a nie mam kompa.

  10. #30

    Domyślnie

    Popatrz na daty.

    Już po wprowadzeniu pierwszego bezlusterkowca Sony zaczęlo przygodę z "rewolucyjnymi" SLT.

    Można dopisać, że też dzięki zastosowaniu fazowego AF na matrycy Sony mogło porzucić celofan i skupić się na bezlusterkowcach
    choć nie byli do tego przekonani -co widać po datach
    i o czym mówi w wywiadach Shigeki Ishizuka
    , wiceprezes Sony Group dla Nikkei Business https://business-nikkei-com.translat..._x_tr_pto=wapp

    A pierwszy w bezlusterkowcach fazowy AF miał Nikon.

    Więc byłoby tak

    wrzesień 2008 -pierwszy bezlusterkowiec Panasonic
    czerwiec 2009 -pierwszy bezlusterkowiec Olympus
    styczeń 2010 -pierwszy bezlusterkowiec Samsung
    maj 2010 -pierwszy bezlusterkowiec Sony
    sierpień 2010 -ostatnia lustrzanka Sony
    sierpień 2010 -pierwsze SLT Sony
    wrzesień 2011 -pierwszy bezlusterkowiec z fazowym AF Nikon
    sierpień 2012 -pierwszy bezlusterkowiec z fazowym AF Sony
    wrzesień 2016 -ostatnie SLT Sony

    Dlaczego dziś już nikt nie pamięta o rewolucyjnym SLT? -a był to autorski projekt Sony

    Dlaczego nikt nie pamięta, że w Sony lustrzanki zostały zastąpione przez SLT -także pełnoklatkowe A99 https://www.dpreview.com/products/se...aramBrand=Sony
    a bezlusterkowce początkowo były wydmuszkami bez elementów sterujących serii NEX-3 i NEX-5 https://www.dpreview.com/products/se...CH%2CFullFrame
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 17-05-2024 o 18:20

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28
  2. Kolory zdjęć z body - Canon, Sony, Fuji, Nikon?
    By MstrG in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 23:01
  3. Nikon D7000 vs Canon EOS 60D vs Sony A65
    By Ofafluniec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 22:25
  4. sony alpha 100/nikon d50/ 70s/canon 400?
    By Rookie in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 03:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •