Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Bierzemy pod uwagę pancerność czy jakość obrazowania?

  2. #22

    Domyślnie

    Całość.
    A co masz do zarzucenia obrazkowi z d4s w stosunku do z6II ?
    Bo mi nigdy niczego nie brakowało w zakresie od ISO 100 w górę. Poważnie pytam ? No bo różnica 20% liniowo w rozdzielczości jest generalni mało istotna.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 15-05-2024 o 16:02
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Bierzemy pod uwagę pancerność czy jakość obrazowania?
    a jesteś w stanie to odróżnić po zdjęciu ?
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 15-05-2024 o 17:03
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Każdy z tych Nikonów spełni Twoje oczekiwania i posłuży wiele lat. Obecna cena zakupu używanego Nikona D4s rok 2014 jest porównywalna z ceną nowego bezlusterkowca Nikon Z 6II. Dodam tylko, że stare i dobre jest tylko wino.
    Czym Z6II wybija ponad D4S?
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  5. #25

    Domyślnie

    To pozostańmy przy tym, że Nikon D6II i D4s to wspaniałe aparaty. Pozdrawam serdecznie.

  6. #26

    Domyślnie

    To są zupełnie różne aparaty - d4s jak określa mój kldovry kolega to młotek; jak wiem że muszę zrobić zdjęcie i mam na to jedną szansę, nie mogę nawalić to biorę "młotek" i zdjęcie będzie. I to niezależnie od warunków będzie trafione, dobrej jakości. W każdych innych sytuacjach "młotek" też daje 99.999% pewności że przyniesie dobry materiał a jeśli nie będzie to nie z winy aparatu a raczej moje. Długi czas miałem na zleceniach d4s z 24-70g i d500 z 70-200 i ogarnąłem wszystko co chciałem. Nawet nie zastanawiałem się czy cos może nawalić.
    Z Z6 tak dobrze nie ma - oczywiście ma swoje zalety jak af na oko, podgląd w wizjerze ostatecznej ekspozycji, czy taki sam af w LV jak wizjerze, ale pod względem reaktywności i pewności nie zabrałbym go zamiast d4s czy d500. Pracowałem także d850 i nawet on nie daje takiej pewności pracy jak d4s (i nie chodzi mi ilość FPS).
    Oczywiście trzeba zaakceptować wagę i gabaryty, ale po kilkunastu godzinach z lekkim z6 (bez grupa) boli mnie nadgarstek, a po pracy z d4s nigdy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Długi czas pracowałem na D700 wyłącznie, następnie krótki okres D700 i D3s i to był w sumie jeśli chodzi o reportaż zestaw marzeń. Gdyby nie waga, to bym nie zmieniał na D600 czy D750. Nie używam gripa w DXXX, ale D3s dawał mi w sumie dużo frajdy w pionach. Pracowałem też krótko na D4s, który w mojej opinii był killerem wysokiego ISO. Łapałem się z nim na tym, iż nie powtarzałem ujęć. Jeden strzał i następny kadr. To świetna puszka i gdyby nie redukcja kilogramów wymuszona problemami natury zdrowotnej to z pewnością miałbym go do dziś. Wart każdej ceny sprzęt, co jeszcze mnie zdziwiło, choć to raczej przypadek - każde szkło Nikonowskie ED ostrzyło w punkt po podłączeniu. Zastąpiłem go D750, choć kolory wolałem również z D4s.
    Ps. D700 mam do dziś, nie pozbędę się, nie zamierzam - D3s - kiedyś jeszcze na pewno kupię.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    220

    Domyślnie

    D700 to ja mam dwa korpusy, bo jeden już poszedł na transplantację. Nie pisałem o tym. Dobrej jakości D4S wystarczył by na długo. Grip musi być, bo nie wyobrażam sobie trzymania korpusu i ciężkiego szkła w pionie z nadgarstkiem wykręconym jak małpa.
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Czy warto dzisiaj kupować N17-55 2,8
    By achpiotr in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 11:12
  2. Czy warto kupować ten obiektyw?
    By offthe in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 15:55
  3. Czy warto jeszcze kupować Nikona D200?
    By art. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 15:45
  4. Czy warto kupować 50/1.8 mając w planach T17-50/2.8?
    By coroner in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 23:49
  5. Warto kupować?
    By darko in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •