Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 96 z 96
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Poczekam na wyższy model, bo dla mnie za tanie takie zabawki. Taki za 40tys.zł mnie interesuje, akurat żeby hobbistycznie zrobić jakiegoś ptaka czy samolot.
    No to w czym problem? Ja cały mój sprzęt ze stopki kupiłem żeby hobbystycznie fotografować ptaki, nawet bez samolotów. Jeżeli twój wpis to był sarkazm to bardzo nietrafiony
    Najpierw piszesz że Nikon nie nadaje się do fotografii dynamicznych scen, co jest kompletną bzdurą, a później okazuje się że tak naprawdę jesteś zdziwiony że do profesjonalnych zastosowań potrzeba profesjonalnego sprzętu, a ten kosztuje, i to w każdym systemie.
    Jedynym aparatem na rynku który stawiam na równi z Z8/Z9 jest A1 w Sony, i tu lista się kończy... A zobacz sobie ile A1 kosztuje. A potem pisz że w Nikonie jest drogo.

    PS. W ogóle cały Twój wpis i tok myślowy to kompletna bzdura, już pomijam fakt że ZF to nie jest aparat przeznaczony do fotografii dynamicznej akcji przez telefoto, ale nawet gdybyś chciał fotografować nim ptaki czy samoloty to bez problemu się da.
    Nie wiem czy kiedykolwiek fotografowałeś "dynamiczne sceny" o których piszesz, ale problem laga w wizjerze dotyczy czasów dłuższych niż 1/200 sekundy, a tak długie czasy nie mają żadnego zastosowania w fotografii akcji. Tu raczej 1/1000 i krócej. Więc w czym problem?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    To jaki to może być Canon? Taki R czy Rp już zrobi robotę? Jak rozumiem chodzi Ci o opóźnienie wizjera?
    Canon R/RP z ich 3fps przy AF-C nadają się do dynamicznych scen jak nic To ja już wolę te opóźnienie w wizjerze, które zresztą przy fotografii dynamicznych ujęć z pewnością się nie pojawi bo czasów trzeba używać zdecydowanie krótszych niż te 1/200s o którym było pisane.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 29-05-2024 o 21:57
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No to w czym problem? Ja cały mój sprzęt ze stopki kupiłem żeby hobbystycznie fotografować ptaki, nawet bez samolotów. Jeżeli twój wpis to był sarkazm to bardzo nietrafiony
    Najpierw piszesz że Nikon nie nadaje się do fotografii dynamicznych scen, co jest kompletną bzdurą, a później okazuje się że tak naprawdę jesteś zdziwiony że do profesjonalnych zastosowań potrzeba profesjonalnego sprzętu, a ten kosztuje, i to w każdym systemie.
    Jedynym aparatem na rynku który stawiam na równi z Z8/Z9 jest A1 w Sony, i tu lista się kończy... A zobacz sobie ile A1 kosztuje. A potem pisz że w Nikonie jest drogo.

    PS. W ogóle cały Twój wpis i tok myślowy to kompletna bzdura, już pomijam fakt że ZF to nie jest aparat przeznaczony do fotografii dynamicznej akcji przez telefoto, ale nawet gdybyś chciał fotografować nim ptaki czy samoloty to bez problemu się da.
    Nie wiem czy kiedykolwiek fotografowałeś "dynamiczne sceny" o których piszesz, ale problem laga w wizjerze dotyczy czasów dłuższych niż 1/200 sekundy, a tak długie czasy nie mają żadnego zastosowania w fotografii akcji. Tu raczej 1/1000 i krócej. Więc w czym problem?

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Canon R/RP z ich 3fps przy AF-C nadają się do dynamicznych scen jak nic To ja już wolę te opóźnienie w wizjerze, które zresztą przy fotografii dynamicznych ujęć z pewnością się nie pojawi bo czasów trzeba używać zdecydowanie krótszych niż te 1/200s o którym było pisane.
    Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że Schwefel pisze o opóźnieniu wizjera EVF w Nikonie ogólnie. EVF zawsze będzie gorszy pod tym względem od luster, bo musi być czas na przetworzenie obrazu i wyświetlenie go w wizjerze. Im lepszy procesor tym szybciej obraz przetworzy (szczególnie w bardzo trudnych warunkach przy odszumianiu). ML za to ma taką przewagę, że nie musi tracić czasu na podniesienie lustra.
    Kiedyś były fajne testy - jeszcze za czasów DSLR - ile mija czasu od wciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia. Ciekawe czy są gdzieś takie testy obecnych modeli. Kiedyś coś widziałem, ale teraz nie mogę znaleźć.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że Schwefel pisze o opóźnieniu wizjera EVF w Nikonie ogólnie. EVF zawsze będzie gorszy pod tym względem od luster, bo musi być czas na przetworzenie obrazu i wyświetlenie go w wizjerze. Im lepszy procesor tym szybciej obraz przetworzy (szczególnie w bardzo trudnych warunkach przy odszumianiu). ML za to ma taką przewagę, że nie musi tracić czasu na podniesienie lustra.
    Kiedyś były fajne testy - jeszcze za czasów DSLR - ile mija czasu od wciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia. Ciekawe czy są gdzieś takie testy obecnych modeli. Kiedyś coś widziałem, ale teraz nie mogę znaleźć.
    Trudno mi się odnieść, bo opóźnienie EVF (na pewno jakieś jest bo cudów nie ma - być musi) jest na poziome setnych lub tysięcznych części sekundy. Nigdy go nie zauważyłem a też się przesiadałem z lustrzanek przecież. I to niezależnie od marki aparatu.
    Tak na szybko znalazłem w sieci test faceta który miał ambicje to zmierzyć na Z7II - wyszło mu 0.029 sekundy. Do poczytania tutaj: https://www.thewanderinglensman.com/...074515027.html
    Moim zdaniem to bardzo dobry wynik nie do zauważenia przez fotografa no i zakładam że lepsze modele mają ten czas jeszcze krótszy.
    Przy czym ten "lag" jest odwrotnie proporcjonalny do czasu odczytu matrycy, więc na aparatach z matrycami "stacked" jest zdecydowanie krótszy.
    Ten sam facet testował opóźnienie EVF na Fuji X-H2S, i tam było 13 milisekund, czyli ponad dwa razy krócej niż w Z7II który matrycy "stacked" nie ma.
    Idąc dalej tym tropem, taki Z8/Z9 które mają czas odczytu matrycy 1/270s (Fuji X-H2S ma 1/180s) powinny mieć opóźnienie jakieś 7-8 milisekund.
    To takie teoretyzowanie, konia z rzędem temu kto takie rzeczy zauważa podczas robienia zdjęć...
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 30-05-2024 o 01:35
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    To jaki to może być Canon? Taki R czy Rp już zrobi robotę? Jak rozumiem chodzi Ci o opóźnienie wizjera?
    Już taki R10 czy R8 wystarczy a to jest najniższa półka w Canonie. R czy Rp nigdy mnie nie interesowały, bo raz, że to sprzęt dla beta testerów nowego systemu a dwa, że jednak szybkostrzelność w trybie ciągłym była dobra na ślimaki co najwyżej.
    Tak chodzi mi o nierealny obraz przez wizjer ale czy to jest jego wina to mam wątpliwości, może faktycznie procesor nie daje rady z przetwarzaniem obrazu i tnie fpsy w wizjerze.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie wiem czy kiedykolwiek fotografowałeś "dynamiczne sceny" o których piszesz, ale problem laga w wizjerze dotyczy czasów dłuższych niż 1/200 sekundy, a tak długie czasy nie mają żadnego zastosowania w fotografii akcji. Tu raczej 1/1000 i krócej. Więc w czym problem?
    Wybacz ale nie mamy o czym dyskutować, bo doświadczenie w fotoloto masz żadne skoro wypisujesz takie bzdury.
    P.S. Czasy dopasowuje się do typu maszyny, ogniskowej, prędkości kątowej, termiki, ustaleń z pilotem.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    już pomijam fakt że ZF to nie jest aparat przeznaczony do fotografii dynamicznej akcji przez telefoto, ale nawet gdybyś chciał fotografować nim ptaki czy samoloty to bez problemu się da.
    To pokaż gdzie Nikon chwali się tym.

    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/cameras/z-50
    Wizjer elektroniczny (EVF) zapewnia wyjątkową ostrość i pozwala zobaczyć wyraźny obraz każdego ujęcia, zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. W wizjerze elektronicznym możesz obserwować naturalnie odwzorowany obraz, podobnie jak w wizjerze optycznym lustrzanki cyfrowej. Możesz też wyświetlać zdjęcia w postaci, w jakiej zostaną zapisane przy aktualnych ustawieniach. Obraz pozostaje płynny i stabilny, nawet jeśli go powiększasz w celu sprawdzenia ostrości.

    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/cameras/z-f
    Wykrywanie i śledzenie obiektów
    Ludzie. Ptaki. Zwierzęta. Pojazdy. Samoloty. Nawet jeśli obiekt jest mały, porusza się szybko i nieprzewidywalnie, aparat Z f wykryje go i będzie bezbłędnie śledzić.


    Czyli Nikon ściemnia, czy Ty?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 30-05-2024 o 11:05

  5. #95

    Domyślnie

    W wizjerze elektronicznym możesz obserwować naturalnie odwzorowany obraz, podobnie jak w wizjerze optycznym lustrzanki cyfrowej.
    No ale chyba nie dotyczy się to ZF

  6. #96

    Domyślnie

    @kurczeblade
    Nie chcesz z9 bo duży i ciężki a rf28-70 nie przeszkadza?
    Canon ma fajne puszki ale cena dobrych szkieł to dramat, a te tanie to różnica co najmniej jednej klasy do f1.8 Nikona.
    Obym się mylił ale coś czuję, że to nie jest sprawa tylko softu w Zf.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •