Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tysiąc lat historii - z wycieczki do Tyńca

    Wiem że temat trudny i obfotografowany wielokrotnie.
    Ja spróbowałem swoich sił w czasie majowej rodzinnej wycieczki.
    Warunki były ciężkie bo to długi weekend więc ludzi sporo, ale kilka kadrów wybrałem żeby rzucić na pożarcie.
    Ciekaw jestem Waszych opinii - wszystkich

    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5011279 copy.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,40 MB
ID:	79946
    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5021296 copy.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	2,29 MB
ID:	79947
    3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5011287 copy.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,50 MB
ID:	79948
    4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5021300.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	2,44 MB
ID:	79949

  2. #2

    Domyślnie

    IMO fajny pomysł na kolrystykę (zgodną z tytułem). Podobaja mi się dwa pierwsze ujęcia, na ostatnim odczuwam jakiś niedostatek kontrastu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    IMO fajny pomysł na kolrystykę (zgodną z tytułem).
    Hmm... Myślisz, że tysiąc lat temu świat miał takie kolory?

    Konwersja do BW dla mnie kiepska, nieestetyczna. Kadry dziwne, takie ciężkie. Na pierwszym zdjęciu widzę "drzewo", które wygląda jak kłębek pleśni, który przechodzi w skałę bez widocznej granicy, przez co nie wiem czy zamek stoi na pleśni czy na skale...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Konwersja do BW dla mnie kiepska, nieestetyczna....
    Kadry dziwne, takie ciężkie. Na pierwszym zdjęciu widzę "drzewo", które wygląda jak kłębek pleśni, który przechodzi w skałę bez widocznej granicy, przez co nie wiem czy zamek stoi na pleśni czy na skale...
    za to lubię to forum... Na serio...
    Na jakim innym forum ktoś by napisał że drzewo na zdjęciu wygląda jak kłębek pleśni?
    pewnie by napisali ochy i achy, a ja napisałem jasno że wysłucham uważnie wszystkich komentarzy.

    W sumie kupuję uwagę o drzewie razem z tym że przechodzi ono w skałę bez widocznej granicy. Sprawdziłem na oryginale i jest poodobnie. Odcienie zieleni na drzewie i skale są tak podobne że granica też się zaciera.
    Wniosek - wina chyba bardziej leży po stronie kadrowania niż obróbki. Ale uwaga celna - dziękuję.

    To że kadry ciężkie też kupuję ale traktuję to jako komplement. Za tymi murami jest ciężki kawał historii więc jeśli na zdjęciach widać ten ciężar to chociaż połowicznie osiągnąłem sukces.

    Będę wdzięczny jakbyś napisał coś więcej na temat "nieestetycznej konwersji do B&W".
    Mistrzem na pewno nie jestem. Trochę poczytałem, pooglądałem tutoriali. Wychowałem się na zdjęciach czarno białych i budzą we mnie jakiś niewytłumaczalny sentyment.
    Tutaj skupiłem się na selektywnej konwersji tonów. To że nie są to czyste zdjęcia B&W było pewnego rodzaju eksprymentem ale zamierzonym.
    Dlatego ciekaw jestes co masz na myśli mówiąc o kiepskiej/niestetycznej konwersji.

    Dziękuję Ci że chciało Ci się spojrzeć na te zdjęcia dłużej niż tylko skrolując stronę.

    @Kojocisko - tobie również dziękuję za komentarz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta
    Będę wdzięczny jakbyś napisał coś więcej na temat "nieestetycznej konwersji do B&W".
    Mistrzem na pewno nie jestem. Trochę poczytałem, pooglądałem tutoriali. Wychowałem się na zdjęciach czarno białych i budzą we mnie jakiś niewytłumaczalny sentyment.
    Tutaj skupiłem się na selektywnej konwersji tonów. To że nie są to czyste zdjęcia B&W było pewnego rodzaju eksprymentem ale zamierzonym.
    Dlatego ciekaw jestes co masz na myśli mówiąc o kiepskiej/niestetycznej konwersji.
    Cieszę się, że z dystansem przyjąłeś mój komentarz, bo sam miałem wrażenie, że mało dyplomatycznie się wypowiedziałem

    Co do nieestetycznej konwersji, to celowo użyłem tego słowa, a nie np. nieprawidłowa. Na konwersji do BW się nie znam i sam jej w zasadzie nigdy nie robię, więc nie podpowiem jak trzeba to robić. Również wychowałem się na fotografii BW i mam swoje subiektywne poczucie estetyki BW, ale nie upieram się, że jest lepsze od Twojego. To tylko subiektywna opinia.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 16-11-2018, 10:09
  2. [ Krajobraz ] Droga do Tyńca
    By ck_dezerter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 16:22
  3. [ Krajobraz ] Dawno Tyńca nie było
    By sirart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 17:02
  4. wycieczka do tyńca
    By immortal in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 22:12
  5. [ Krajobraz ] Jak tysiąc innych - prawiczek
    By żeli in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •