Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Tetenalu - znajdź mi kogokolwiek absolutnie obiektywnego.
    Nie wiem czy co już wspominałem, ja jestem doskonały
    Tylko żona i w pracy tego nie wiedzą

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Być może. A może po prostu mamy inaczej zdefiniowane pewne pojęcia. Z uwagą czytam Twoje wpisy i cenię sobie Twoje zdanie, ale deprecjonowanie kogoś na podstawie jednego akapitu jest słabe. Tym bardziej, że Thomas zawodowo zajmuje się tematyką związaną z obróbką zdjęć i po jego pracach widać, że wie, o czym pisze.
    Nie przeczę, że wydajny PC działa wydajniej od Maka, tylko że jest to okupione gabarytami, by pomieścić stado wentylatorów, oraz poborem prądu. I to rozumiem jako kultura pracy.
    W jego pracach widać, że bardzo dobrze umie obrabiać zdjęcia. Tego nikt nie kwestionuje.
    Natomiast co do deprecjonowania - znaczy co, uważasz że nie można wyrazić swojej opinii na temat wstępu do artykułu który już na początku zasadniczo mija się z prawdą? Tylko dlatego że autor dobrze umie obrabiać zdjęcia?
    Przyznam że zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. To trochę tak jakbyś pisał że popularnych osób z blogiem w sieci nie można kwestionować choćby pisały bzdury.
    Trudno poważnie traktować wpis który zaczyna się od:

    "Gdy Apple przeszło na swoje własne SoC, to zdefiniowało na nowo, co to znaczy wydajność. Już nie chodziło o samą szybkość robienia zadań, ale i o responsywność i to jak komputer się zachowuje, kiedy np. generuje 10 000 miniatur w Lightroomie, a użytkownik w tym samym czasie używa komputera do innych rzeczy (i to nie tylko mało wymagających, ale np. jednocześnie montuje film 12K z color gradingiem i mnóstwem filtrów). Co więcej nie dotyczy to tylko dopakowanych konfiguracji. Wszystko się przełącza równie szybko, jakby komputer w tle niczego nie robił, podczas gdy PC złożony do naprawdę ciężkich zadań, zachowuje się wyraźnie inaczej, będąc tak obciążonym."

    Używam sprzętu Apple, aktualnie mam Mac Studio M2 Ultra 128GB, MacBook 16 Pro M2 Max 64 GB, i MacBook Pro 14 M2 Max . Czyli sprzęt z górnej półki.
    Z PC moja najmocniejsza konfiguracja do Ryzen 9 7950X3D, + RTX 4090, czyli też górna półka.
    I jak czytam Thomasa który pisze że na Mac'u podczas jednoczesnego generowania "10 000 miniatur w LR i montażu filmu 12K z color gradient i mnóstwem filtrów.... wszystko się przełącza równie szybko, jakby komputer w tle niczego nie robił" to to jest ewidentne kłamstwo, bzdura, i wprowadzanie w błąd. Nie muszę nikomu wierzyć lub nie wierzyć, wiem na pewno bo mam ten sprzęt widzę co się dzieje kiedy zapuszczę przetwarzanie wsadowe kilkuset RAW'ów i robię w tym czasie coś innego. Aplikacje otwierają się wyraźnie wolniej, można sobie zmierzyć ze stoperem w ręku, taki MS Word potrafi się wczytywać dwa razy wolniej niż normalnie. Chrome tak samo. I tak dalej, i tak dalej. Dodatkowo sugerowanie że na PC jest jakoś inaczej, uważam za wyjątkowy przejaw braku obiektywizmu.
    Oczywiście to nie tak że nie da się wtedy wygodnie pracować, da się, to że aplikacja otwiera się w 6 sekund a nie w 3 sekundy nikomu chyb anie robi różnicy wydajności jego pracy.
    Ale do jasnej cholery, nie piszmy że Mac to magiczny komputer który pod silnym obciążeniem nie spowalnia, i zachowuje się inaczej niż PC.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić taniego Maca
    By Woo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 01:49
  2. Zbyt powolny Lightroom-przesiadka na Maca?
    By franiu in forum Komputery
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 22:10
  3. przesiadka z 80-200 na 70-200 - czy warto??
    By grr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:41
  4. Przesiadka na Maca - kilka pytań
    By GSK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 01:43
  5. Przesiadka z D70 na D80 warto??
    By g888 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •