Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Szkła do D750

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viris Zobacz posta
    Myślałem że filtr można podpiąć do każdego obiektywu a tu niespodzianka.
    Właściwie się da...

    Niestety, często-gęsto wymaga to specyficznego holdera dla określonego szkła (specyficzny= drogi) oraz filtra wielkości płytki chodnikowej (a więc drogiego... xD).
    Przykładowo, kiedyś patrzyłem na taki zestaw do Tokiny 16-28/2.8. Za holder i dwa podstawowe filtry wychodziło więcej, niż za obiektyw (używany)...
    Trochę lepiej tu szkła pod EVILe wychodzą.



    W sumie można pomyśleć nad Irix 15/2.4 - ma i gwint z przodu i kieszonkę na żelki z tyłu. Brak AF na takim kącie do przeżycia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #32

    Domyślnie

    Do Tamrona możesz podpiąć filtry przy pomocy specjalistycznego holdera Nisi za kupę pieniędzy: https://dcfoto.pl/zestaw-holdera-nis...g2-p20882.html

  3. #33

    Domyślnie

    Kojocisko chyba najlepiej to ujął

    Na tą chwilę jestem wstępnie dogadany na Sigmę 105 i Nikkora 24-120 tylko nie wiem jak z tymi filtrami w tych obiektywach.

    W zasadzie chciałbym robić zdjęcia takie, jakie nie jestem w stanie zrobić telefonem stąd Sigma do makro a Nikkor do słabego światła bo takie wychodzą słabo. Wiadomo że pomarzyć mogę sobie o jakimś super zoomie ale to już trzeba mieć chyba większy budżet.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Do Tamrona możesz podpiąć filtry przy pomocy specjalistycznego holdera Nisi za kupę pieniędzy: https://dcfoto.pl/zestaw-holdera-nis...g2-p20882.html
    Ten kolega o którym pisałem miał coś podobnego... więc się da, ale jak piszecie - koszt będzie niemały.
    24-120 też nie jest malutki - ma średnicę 77mm więc filtry trochę kosztują - ale spokojne je mozna zakładać.
    Mam do niego polar Marumi i mam system filtórw a'la Cokin od Hitecha - majątku nie kosztowały
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #35

    Domyślnie

    Nie wiem na ile to jest popularne podejście, ale zauważyłem że coraz rzadziej używam filtrów. Do nocnego nieba nigdy. Polarem do krajobrazu przy szerokim kącie łatwiej zepsuć zdjęcie niż uzyskać ciekawy efekt. Jedynie przy wodzie polar daje fajne efekty, dlatego uparcie wrzucam do plecaka. Szare bywają pomocne, z tym że nie jestem wielbicielem długich czasów, ale zdarzało się. Połówki też nie używam, dla mnie sytuacje że matryca nie ogarnia rozpiętości tonalnej sceny nie są zbyt częste. Oczywiście każdy ma swoje przyzwyczajenia i sposoby, nie wiem lepsze czy gorsze w finalnym efekcie, chcę tylko zaznaczyć że zdjęcie krajobrazu da się zrobić bez polarów, holderów itd.


    Ps. Były 2 wersje T15-30/2.8 dla porządku.

  6. #36

    Domyślnie

    Cóż, ja mimo tego, że matryce coraz lepsze, hdr coraz doskonalsze i narzędzia do obróbki też - nie umiem pójść na plener bez zestawu szarych połówek od 0,3 do 1,2
    Ale moje plenery to głównie wschody słońca i czasem zachody - a rano kontrast między niebem i ziemią bywa ogromny
    A polar przydaje się tez i w pochmurne dni - szczególnie jak jest dużo odblasków od np. mokrych liści.
    Przy niebie na szerokim kącie rzeczywiscie trzeba uważać.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Statyw D750 i szkła do 2 KG
    By marcin255 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-07-2019, 20:39
  2. Jakie szkła do d750?
    By Przybysz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:16
  3. D60 + dobre szkła czy D90 + jakiekolwiek szkła
    By zuzia_siemanko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:34
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •