Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Weteran D60 - słabsze przyciski i pokrętło

    Witajcie, chciałbym podpytać głównie Kolegów, którzy mają doświadczenie z naprawami:

    Mój kilkunastoletni D60 zdradza objawy zużycia. Pokrętło na tylnej ściance (jedyne, jakie ten typ posiada) od pewnego czasu obraca się z większym oporem. Ostatnio przy pracy na mrozie przestały też działać 3 z 4 przycisków po lewej stronie ekranu LCD. Pozostawiłem aparat w spokoju, by powrócił do temperatury pokojowej. Nazajutrz okazało się, że z 4 przycisków tylko najniższy działa OK, dwa niechętnie i tylko przy naciśnięciu pod nietypowym kątem (lekko od dołu), jeden praktycznie wcale.

    Aparat ma ponad 50k klapnięć i przeżył parę przeprowadzek. Był zawsze w torbie, poza chwilami, kiedy był pracował. Jednak wyrosłem też z czasu, gdy na niego chuchałem i dmuchałem, więc zdarzało się, że był narażony na pracę chwilami w lekko sypiącym śniegu lub umiarkowanym deszczu, po czym zwykle starałem się go z grubsza przecierać.

    Wprawdzie nie działające przyciski da się częściowo jakoś obejść, ale czuję, że mój przyjaciel się kończy...

    Czy są jakieś szanse na naprawę?

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie chyba bardziej czy się opłaca o naprawę pytać. Te aparaty widzę kosztują od 200 do 600 zł teraz (te droższe mają w zestawie obiektyw i chyba tylko z tego różnica). Jak upierasz się, że musi być dalej D60, to po mojemu lepiej wybrać ładny, ponegocjować cenę i kupić drugi.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie masz rację. Zaczął swe życie u mnie, to i skończy u mnie. A ja mam skłonność do takiego trzymania starych sprzętów - ostatni telefon Nokii na klawisze służył mi 8 lat, dotąd aż trzeba było kleić go taśmą

    Pewnie jeśli już, to nie kolejny D60/D40X/D40, a raczej coś tej samej generacji, ale z większą ilością przycisków i śrubokrętem...

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Weteran
    By Lexxer in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 10:52
  2. [ Krajobraz ] Weteran przy drodze
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 09:56
  3. d60 przyciski
    By Damiankck in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 21:54
  4. [ Reportaż ] weteran szos z Nexo
    By chezzi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 16:56
  5. [ Makro ] Weteran....
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2008, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •