Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: Sony A9III

  1. #61
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .. sporo osób bawiących się w spawanie jara się tym aparatem.
    Będzie zysk przy czasach od 1/250 do ... czasu trwania błysku. Gdy będzie używana lampa studyjna to ten czas będzie długi i krótka migawka obetnie błysk, będzie on więc słaby, tym słabszy im krótszy czas. W lampach takich jak Godox QT (tryb Quick Time) czas jest krótszy i zysk będzie nieco większy, ale gdy się użyje 1/128 czy 1/256, tylko że wtedy lampa ma .... parę Ws. Czyli do "gaszenie słońca" i tak się nie nadaje. Pomijając fakt, że lampa w trybie krótkiego czasu daje wysoką temperaturę barwową i to jak się przekonałem więcej niz podaje instrukcja lampy. Pod koniec zakresu jest to około 10.000 K!!! czyli nici przy zestawieniu tego z słonecznym 5600 K.
    Uniknięcie HSS to zysk bo w tym trybie większość błysku sie marnowało (padało na lamelki). Zysk przy 1/500, 1/1000 czy 1/2000 to świetna sprawa. Gorzej, że jest to ISO wysokie, bo zastanego złapie się dużo, czyli znów nie mamy gaszenia słońca. Zakładając, że chodzi o najwyższą jakość i pracę z lampą w słońcu (DR wtedy jest ważne) to słysząc narzekania na pliki nie wiem czy gra jest warta świeczki.
    Błysk zmienia swoją temperaturę barwową (w trakcie trwania), więc bardzo krótka migawka złapie wycinek błysku, pytanie jaką on będzie miał wtedy średnią temperaturę barwową. Sytuacja będzie przypominała fotografowanie jarzeniówki na krótkim czasie. Tylko tu oczywiście będzie chodziło o wiele krótsze czasy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #62

    Domyślnie

    Już widzę fotoreporterów i fotografów sportowych z zestawami lamp studyjnych z softboksami na statywach
    na dużych imprezach.


    Na Igrzyskach w Paryżu to się ma zacząć?
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 05-01-2024 o 00:12

  3. #63

    Domyślnie

    To jeszcze zależy, jak zdefiniujemy "fotograf sportowy".
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #64

    Domyślnie

    Tak, ponoć już nawet są pierwsze akredytacje na Igrzyska Bezmyślnego Ciskania Linkami Gdzie Popadnie A tak poważniej to żeby iść do przodu trzeba ryzykować. Trzeba też trochę wyobraźni, ale to już domena nielicznych do których sam się również nie zaliczam. Oczywiście, że ta technologia wymaga dopracowania. Tematu już nie ma, ale pewnie gdybym zajrzał do tego traktującego o pierwszym A9 to pewnie też bym tam znalazł naręcze twoich linków z tym jakie to bezsensowne i do zadu. I wtedy A9 też był w pewnych kwestiach do tyłu. A teraz podobne, ulepszone sensory siedzą we flagowcach od Nikona, Sony i Canona.

  5. #65

    Domyślnie

    Sony pewnie chodzi o robiących foty w kontrolowanych warunkach z pierdylionem świateł
    -jak to przygotowali redakcjom portali foto przy premierze https://www.dpreview.com/sample-gall...ery/4079473323

    Na imprezach takie rozstawianie świateł nie przejdzie.

    fotoreporterom i autorom zdjęć sportowych https://www.optyczne.pl/19384-nowo%C...ny_A9_III.html


    Najczęściej jednak pada professional photographers https://www.dpreview.com/news/727141...shutter-camera
    Słabo sprecyzowany target. -Sami nie wiedzą komu to potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 05-01-2024 o 00:36

  6. #66
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Już widzę fotoreporterów i fotografów sportowych z zestawami lamp studyjnych z softboksami na statywach
    na dużych imprezach.


    Na Igrzyskach w Paryżu to się ma zacząć?
    Pisałem o każdym z rodzai lamp.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będzie zysk przy czasach od 1/250 do ... czasu trwania błysku.
    ..
    Uniknięcie HSS to zysk bo w tym trybie większość błysku sie marnowało (padało na lamelki). Zysk przy 1/500, 1/1000 czy 1/2000 to świetna sprawa..
    Tryb HSS mają nieliczne lampy studyjne. Tu miałem na myśli lampy reporterskie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #67

    Domyślnie

    Wiem że o wszystkich
    ale w reporterskich przy krótkim błysku [lub wstrzeliwaniu się w pik ucinając go] moc jest mizerna.
    -oczywiście piszę o zwykłym trybie, a nie HSS

    Reporterska na czasach 1/parotysięczna z paru -a raczej z parunastu metrów [na imprezach sportowych] jest za słaba
    -stąd pisałem o większych.

  8. #68

    Domyślnie

    Lampki Sony HVL-F60RM2 oraz HVL-F46RM dostały aktualizacje softu, dodające wsparcie dla A9III.


    PS. O ile Sony ma sensowne oznaczenie puszek, tak lamp to już całkiem dziwne...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #69

    Domyślnie

    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #70

    Domyślnie

    Optyczni przetestowali.

    https://www.optyczne.pl/499.1-Test_a...II_Wstęp.html


    Nie jest źle, jak by się mogło wydawać po YTubowych recenzjach.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S
    By cz4rnuch in forum Sony
    Odpowiedzi: 19130
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 22:14
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •