Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    tylko dla A9III,
    Bo te 120fps w A9III to taki ciut pic na wodę. Tylko ~1.5s całość uciągnie, więc Sony rybka. Zwłaszcza, jak to będzie działać tylko w AF-S/MF.


    A skoro to wątek o Canonie. W sumie można się zastanowić, czy C też w jakiś sposób nie przytnie działania szkieł od S/T na swoich puszkach?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #22

    Domyślnie

    Co tu przycinać u Canona jak nie ma z czego Chyba że mowa o R1, bo wszystko inne ma migawkę mechaniczną a elektroniczna ma rolling shutter.... W Sony też tak naprawdę problem przycinania to aktualnie kwestia 2 aparatów to jest A1 i A9, cała reszta (95% tego co Sony sprzedaje?) ma maks 10-11 fps jeżeli się nie mylę.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #23

    Domyślnie

    Zakładam, że pisząc o R1 (którego nie ma), miałeś na myśli R3?

    R7 ma 15FPS na mechanicznej. Jest z czego ciąć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #24

    Domyślnie

    Tak, masz rację, miałem na myśli R3.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Skoro wracamy do Canona, to z fps sprawa też jest ciekawa. Szkła (także Canon L) z bagnetem lustrzankowym, mocowane oczywiście przez adapter też nie wyciągają max fps szybkich body. Mozna dotrzeć do informacji ile fps można osiągnąć z danym szkłem. Pytań ciśnie się kilka. Czy to kwestia nowszego protokołu komunikacji, że nowe szkła osiągają więcej? Czy też celowe działanie Canona, by "zmotywować" przejście z EF na RF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Skoro wracamy do Canona, to z fps sprawa też jest ciekawa. Szkła (także Canon L) z bagnetem lustrzankowym, mocowane oczywiście przez adapter też nie wyciągają max fps szybkich body. Mozna dotrzeć do informacji ile fps można osiągnąć z danym szkłem. Pytań ciśnie się kilka. Czy to kwestia nowszego protokołu komunikacji, że nowe szkła osiągają więcej? Czy też celowe działanie Canona, by "zmotywować" przejście z EF na RF.
    Możemy sobie gdybać, ale ja osobiście nie sądzę by u Canona to było celowe działanie, moim zdaniem to ograniczenie sprzętowe.
    Pamiętam że kilka lat temu, zaraz po zakupie R5 (a kupiłem natychmiast kiedy się ukazał), dość mocno interesowałem się tematem, który był zresztą mocno omawiany na forach Canona w sieci.
    To były czasy kiedy natywne szkła RF praktycznie nie istniały, było tyko kilka modeli do wyboru, Canon dopiero wchodził na rynek modelami R5/R6 (bo modele R/RP lepiej pomińmy milczeniem), więc celowe przycinanie fps dla swoich własnych szkieł EF przy braku RF to było by samobójstwo.
    Do tego u Canona to bardziej skomplikowany problem, liczba fps zależy też od stanu naładowania baterii, tego czy była to oryginalna bateria czy zamiennik, i temperatury aparatu, to tak według instrukcji.
    Ja wtedy posiadałem stary lustrzankowy EF 500 f4 IS USM, to nawet w tamtych czasach był chyba 20 letni obiektyw, i z adapterem EF/RF bez problemu miałem 20fps na R5 na migawce elektronicznej*.

    *Jeżeli to było 19fps zamiast 20fps to bardzo przepraszam nie zwróciłem uwagi
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Kompatybilnosc AF obiektywow innych producentow.
    By Jacek_Z in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-01-2020, 21:58
  2. D7000 i obiektywy innych producentów - problem, proszę o pomoc!
    By kashmir in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 13:39
  3. Usuwanie winietowania i innych wad optyki
    By dar3k in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 22:32
  4. Bagnet typu F u innych producentów?
    By Paweł.S in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2006, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •