Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    W sumie bym się nie zdziwił, jakby to były DC DN 16/30/56 f/1.4 i te dwa zoomiki APS-C f/2.8.
    Heh...
    Wśród szkieł, które jako pierwsze wzbogacą katalog obiektywów Canon RF znajda się:
    Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD
    Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN
    Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN
    Sigma 16mm f/1.4 DC DN
    Sigma 23mm f/1.4 DC DN
    Sigma 30mm f/1.4 DC DN
    Sigma 56mm f/1.4 DC DN
    Czyli trafiłem.

    W tym roku mają być.

    Za fotopolis.pl.

    Same APS-C, za to zoomy f/2.8, których próżno szukać na N/Z.
    Halo, Nikon...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Widać Canon zdał sobie sprawę, że rozwijanie cropa i FF zajmie wieki. Cropa dał innym, a sam będzie rozwijał to co daje więcej kasy, jest bardziej profi i przyszłościowe, czyli FF.
    Nikon też dopuścił Sigmę do cropa. Do FF jakoś nie, boi się jakości Sigmy na FF?
    Jestem ciekawy czy Sony nie załuje istnienia Sigmy, bo to raczej musi wpływać na sprzedaż ich własnych topowych szkieł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jestem ciekawy czy Sony nie załuje istnienia Sigmy, bo to raczej musi wpływać na sprzedaż ich własnych topowych szkieł.
    Moim zdaniem Sony raczej wychodzi na tym na plus i nie żałuje.
    Zawodowcy albo Ci którzy potrzebują lub zwyczajnie ich stać, pewnie kupią systemowe Sony. Sam mam kilka.
    Do tego w topowych puszkach typu A1 / A9 kupno szkieł niesystemowych mija się z celem bo jest limit FPS na szkła niesystemowe.
    Z drugiej strony, wielu amatorów (a takich jest przecież więcej niż zawodowców) wchodzi w Sony i kupuje od nich body właśnie dlatego że mogą oszczędzić na obiektywach od Sigmy / Tamrona.
    Więc to czego Sony nie zarobi na obiektywach, odbije sobie na aparatach.
    No i najważniejsze w tym wszystkim - im więcej osób wejdzie w Sony dzięki ich polityce otwartego bagnetu, tym mniej wejdzie w inne systemy, co z automatu daje Sony większe perspektywy w opanowaniu rynku.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Widać Canon zdał sobie sprawę, że rozwijanie cropa i FF zajmie wieki. Cropa dał innym, a sam będzie rozwijał to co daje więcej kasy, jest bardziej profi i przyszłościowe, czyli FF.
    Nikon też dopuścił Sigmę do cropa. Do FF jakoś nie, boi się jakości Sigmy na FF?
    Jestem ciekawy czy Sony nie załuje istnienia Sigmy, bo to raczej musi wpływać na sprzedaż ich własnych topowych szkieł.
    Też jestem bardzo ciekaw. Natomiast bardziej interesuje mnie mój punkt siedzenia, widzę plusy i minusy obecnej sytuacji.

    Minus jest w zasadzie jeden, puszki Sony są w tej chwili droższe od konkurencji*, zwłaszcza tzw. flagowce w wyjściowych cenach. Sytuację ratują regularne promocje, ale trzeba być cierpliwym.

    Plusy są oczywiste, przede wszystkim szeroka oferta dobrych jakościowo szkieł za, powiedzmy pół ceny Sony. Kolejny plus, który widzi jakoś mniej osób, to fakt że Sony konkuruje jakością oferty nie pozwami sądowymi. Ograniczyli konkurencji 2 rzeczy, fps-y jak napisał kolega m_a_g oraz możliwość używania tc w tele. Zaryzykowałbym twierdzenie, że większości użytkowników to nie dotyczy. Poza tym topowe obiektywy Sony są zwyczajnie jeszcze lepsze w osiągach od naprawdę dobrych szkieł konkurencji. Parametry są bardzo wyśrubowane. Muszą się starać wypuszczając np. kolejne wersje topowych szkieł typu 70-200, 50/1.4 itd. jeszcze lepsze (i mniejsze ) od bardzo dobrych poprzedników.

    Co do DX to już parę lat temu pisałem, że Nikon powinien dopuścić Tamrona i Sigmę, bo sami nie dadzą rady wypuścić bardziej zaawansowanych szkieł, a bez tego system jest jaki widzimy. Canona dotyczy to jeszcze bardziej, bo mają naprawdę dobrą ofertę aparatów aps-c (prawdopodobnie najbardziej zaawansowane puszki na rynku, ale nie śledzę aż tak dobrze wszystkiego) niestety w zasadzie bez szkieł aps-c poza kitami.

    * dałem gwiazdkę bo po pierwsze można różnie porównywać puszki, no i nie siedzę w ofercie Canona

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Jestem ciekawy czy Sony nie załuje istnienia Sigmy, bo to raczej musi wpływać na sprzedaż ich własnych topowych szkieł.
    Nie chodzi tylko o Sigmę. Podobnie jest z Tamronem czy Samyangiem. Z resztą Sigma i Tamron w wynikach sprzedaży swoich szkieł zrównały się już z Sony. Oczywiście część z tej sprzedaży to także inne mocowania jak L czy Fuji, oraz traktowane po macoszemu cropowe E, ale i tak szkła Sigmy i Tamrona muszą podgryzać sprzedaż obiektywów Sony. Ale jednocześnie windują sprzedaż puszek Sony. Teraz może nie jest to już tak widoczne, ale myślę, że w dużej mierze dzięki dopuszczeniu kundelków sony zdobyło rynek bezlusterkowców i ugruntowało swoją pozycję. A teraz trochę chłodzi sprzedaż S i T kilkoma patentami co pewnie głównie interesuje pro. Dlatego myślę, że w przypadku Sigmy w tej chwili lepszym systemem może okazać się L. Tyle, że w L nie ma Tamrona (chyba, tak mi się wydaje, nie sprawdzałem). To jedyna przewaga systemu E, bo z tego co kiedyś wyczytałem to Samyang też już dołączył do L mount. Jak dla mnie to L mount idzie drogą, która kiedyś przyniosła Sony sukces. Z tą różnicą, że tu nie widać by coś okroili.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ...Do tego w topowych puszkach typu A1 / A9 kupno szkieł niesystemowych mija się z celem bo jest limit FPS na szkła niesystemowe...
    Sigma i Tamron E to są szkła systemowe Po prostu nie wyszły z fabryki Sony. I dla mnie sprawa jest otwarta. Wiem, że wszyscy tak piszą, i istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest, ale jakiś czas temu przeszukałem pół internetu by sprawdzić czy choć raz Sony to potwierdziło. I nie znalazłem. Zakładam, że istnieje możliwość, że po prostu silniki AF konkurencji kiedyś nie były na tyle sprawne by przekroczyć tę granicę. Granice mają także szkła Sony. Wiele z nich nie jest w stanie dobić do 30fps, choćby 85/1.4 GM a to przecież nadal szkło topowe, sporo szkieł Sony nie dobija nawet do 20fps. Możliwe jest także to, że chodzi o protokół komunikacji. Podstawowa licencja może nie obejmować tej funkcjonalności więc tak jak kiedyś firmy trzecie musiałyby sobie radzić inżynierią wsteczną. Pytanie czy opłaca się to robić i czy wpłynie to dostatecznie na sprzedaż. Ostatnio np. Sigma do swoich dwóch tele wypuściła soft, który otwiera serię 120fps na Sony A9III, ale tylko w AFS. Możliwe choć nadal uważam, że mało prawdopodobne jest to, że za jakiś czas ktoś odblokuje AFC. Inna sprawa, że na niektórych forach ludzie twierdzą, że niektóre ich szkła kundelkowe potrafią nieznacznie przekroczyć 15fps. Na forum FM była kiedyś mowa o Tamronie 70-180. Nie ma oczywiście jak tego zweryfikować, ale takie informacje się pojawiają.
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Ograniczyli konkurencji 2 rzeczy, fps-y jak napisał kolega m_a_g oraz możliwość używania tc w tele...
    Tak na szybko przychodzi mi do głowy jeszcze kompensacja oddychania, bo to jest zarezerwowane tylko dla szkiełek Sony. Oraz aktywna stabilizacja w aparatce. To chyba także niezbyt dobrze działa z kundelkami. Możliwe, że jeszcze coś by się znalazło.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Co do DX to już parę lat temu pisałem, że Nikon powinien dopuścić Tamrona i Sigmę, bo sami nie dadzą rady wypuścić bardziej zaawansowanych szkieł, a bez tego system jest jaki widzimy.
    Nie Ty jeden. I co? I tak 0 wpływu na N mamy.
    Brak T11-20 i 17-70/2.8 jest niezrozumiały...
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Canona dotyczy to jeszcze bardziej, bo mają naprawdę dobrą ofertę aparatów aps-c (prawdopodobnie najbardziej zaawansowane puszki na rynku, ale nie śledzę aż tak dobrze wszystkiego)
    Hm, nie. Najbardziej zaawansowane APS-C na rynku, to będą Fuji.
    Canon bardzo szybko ogarnął pełen przekrój APS-C: od R100 (którego obecnie można kupić za 2.2k z kitem 18-45), do R7, który jest oczko wyżej, niż Z50.

    Szkieł do tego mieli mniej, niż N/Z, przez swoje podejście w wykaszaniu konkurencji. Teraz nadrobią...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Widać w tym jakąś koncepcje polityce Cwanona..widac polityke Sony,która daje efekty coraz mocniejszej pozycji na rynku, a nawet Lmount swiadomy błędów i pozostawania za konkurencja, odwazniej próbuje sie piąć w sprzedaży... tylko Nikon jakos mam wrażenie najwiecej swoja powolnościa, marnuje potencjały popularności..

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie Ty jeden. I co? I tak 0 wpływu na N mamy.
    Brak T11-20 i 17-70/2.8 jest niezrozumiały...

    Hm, nie. Najbardziej zaawansowane APS-C na rynku, to będą Fuji.
    Canon bardzo szybko ogarnął pełen przekrój APS-C: od R100 (którego obecnie można kupić za 2.2k z kitem 18-45), do R7, który jest oczko wyżej, niż Z50.

    Szkieł do tego mieli mniej, niż N/Z, przez swoje podejście w wykaszaniu konkurencji. Teraz nadrobią...
    Widać,że Fuji ma cos w sobie,że taki hype jest na tę marke i nie tanią przecież.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Sigma i Tamron E to są szkła systemowe Po prostu nie wyszły z fabryki Sony. I dla mnie sprawa jest otwarta. Wiem, że wszyscy tak piszą, i istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest, ale jakiś czas temu przeszukałem pół internetu by sprawdzić czy choć raz Sony to potwierdziło. I nie znalazłem. Zakładam, że istnieje możliwość, że po prostu silniki AF konkurencji kiedyś nie były na tyle sprawne by przekroczyć tę granicę.
    Sprawdziłem u siebie empirycznie, tak jest. Na A1 taki Sony 135 f1.8 GM daje mi 30fps, a Sigma dobija do 15fps i koniec. Niezależnie od obiektywu, jeżeli nie jest od Sony, to na A1 mam tylko 15fps.
    Zresztą najepszym przykładem jest Tamron 35-150 f2-2.8, to nowa konstrukcja z bardzo szybkim silnikiem AF która jest w wersji Nikon Z i Sony FE. Na Nikonach Z8/Z9 na tym Tamronie masz 20fps bez problemu, ja na moim A1 15fps i koniec...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #19

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że nie jest tak, że generalnie szkła firm trzecich nie są w stanie przekroczyć tych 15fps tylko się zastanawiam co może być tego przyczyną. I o tym napisałem. Nie znalazłem oficjalnego info od Sony o takiej blokadzie nigdzie. A to, że na innym systemie szkło trzaska szybciej może wynikać choćby z bardziej skomplikowanego algorytmu, którego Sony nie udostępnia i który trzeba sobie rozsupłać samemu. Albo dlatego, że umowa Tamrona z Nikonem opiewa na pełne info o bagnecie lub module AFu. Lub z jeszcze innego powodu, którego nigdy nie poznamy. Poza tym tak jak napisałem wyżej były też osoby, które podobnie jak ty empirycznie sprawdziły tamrona 70-180 na a9 i wyszło im max ok 17fps. I te osoby podzieliły się swoją wiedzą na innym forum Fred Miranda. Nie mam powodu by im wierzyć lub nie wierzyć bardziej niż tobie. Poza tym do niedawna twierdzono, że ta blokada obowiązuje w każdym autofocusowym scenariuszu, i tak faktycznie się to potwierdzało, również empirycznie, a niedawno Sigma wypuściła nowy fw do 60-600mm i 150-600mm, który odblokowuje 120fps w afs dla A9III. I z tego co czytam to tylko dla A9III, nic nie piszą choćby o flagowym A1. Dlaczego jeszcze nie odblokowano takiej opcji do nowszego Sigmacza 500mm z ponoć piekielnie szybkim af nie wiem, ale to tylko pokazuje, że to co wydaje się być logiczne, jak twój przykład z nowym tamronem, nie zawsze wyczerpuje temat. Blokowanie a nie udostępnianie info to dwie różne kwestie.

  10. #20

    Domyślnie

    Bo wszystko można zinterpretować inaczej. Np.Sony może nie pisać nic o żadnych blokadach, tylko o tym że pełna prędkość fps jest dostępna tylko z wybranymi szkłami, zupełnie przypadkiem wyłącznie systemowymi hehe. Wychodzi na to samo a lepiej brzmi.
    Może coś się teraz zmienia, nie mam A9 mk3 a w moim A1 też nie mam najnowszego firmware.
    Bardzo bym chciał aby Sigmy dawały pełne fps na Sony bo podoba mi się nowa Sigma 500 f5.6 z bagnetem fe, więc mam nadzieję że masz rację. Ale to wątek o canonie rf a my tu off top robimy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kompatybilnosc AF obiektywow innych producentow.
    By Jacek_Z in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-01-2020, 21:58
  2. D7000 i obiektywy innych producentów - problem, proszę o pomoc!
    By kashmir in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 13:39
  3. Usuwanie winietowania i innych wad optyki
    By dar3k in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 22:32
  4. Bagnet typu F u innych producentów?
    By Paweł.S in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2006, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •