Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118
  1. #1

    Domyślnie Ogólny wątek o systemie Sony

    Na wstępie dodam, że jestem fanem uporządkowanego forum w którym każdy znajdzie coś dla siebie dlatego zachęcam do zakładania oddzielnych tematów odnośnie puszek, akcesoriów i obiektywów. Nie sprawdzałem tego, ale z pewnego źródła wiem, że jest na to spore zapotrzebowanie. Niemniej jednak od czasu do czasu potrzebujemy też chwili wytchnienia. Why so Serious? - jak mawiał klasyk zanim... no wiadomo zanim co. I to jest właśnie taka przystań. Jeszcze raz zachęcam osoby zainteresowane do zakładania konkretnych wątków, w tym temacie raczej skupmy się na systemie jako całości. Co nowego, jakieś porównania, opinie, co nas boli, co byśmy chcieli zobaczyć itd. Za zadawanie pytań też nie urwiemy głowy. Chcesz się czymś pochwalić to też tu, nie śmieć gdzieś indziej. Czujcie się jak u siebie w domu. Nie przesadzajcie też ze zdjęciami, od tego są wydzielone wątki. Góra 25% postów. Im mniej tym lepiej. Niech będzie 15%. No chyba, że tablice do oceny ostrości, ale to też chyba lepiej w dedykowanych wątkach. Reasumując. Nie, podsumowania nie będzie. Bawcie się dobrze.

  2. #2

    Domyślnie

    @czarnuch znam cie z forum. Chcialbym zebys tu byl, mimo ze uzywasz nie dojsc ze bezluster to jeszcze firmy od telewizorow (uwaga, duzo emotek ).
    I fajnie by bylo jakbys tu zostal a nie odszedl na fochu.

    A gdybys tak spozytkowal swoja energie na chociaz minimalne posluchanie moderacj i zaproponowanie jakichs rozwiazan i propozycji?
    Przeciez w tamtym watku jestescie PROSZENI o wskazanie roznych opcj do relizacji!!! Mozecie miec wplyw na ksztalt podforum Sony.

    A moze bys tak zalozyl watki o obiektywach z podzialem na zakres ogniskowych. Nie wiem, body amatorskie i pro czy symbolami, a mzoe nawet Cafe Sony. Moze by to przeszlo...


    Ale nie, na zlosc mamie odmroze sobie uszy.


    P.S
    O dziwne, zniknal post miedzy moim a twoim postem, jestem na 99% pewien ze jakis byl
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 30-08-2023 o 22:42
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Żarty żartami ale proponuję poważny panel dyskusyjny w temacie :
    Dlaczego Sony APS-C a nie Sony FF
    Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami jako użytkownik obu matryc Sony.

    Tylko nie wiem czy warto bo dzisiaj coś szybko znikają posty.

  4. #4

    Domyślnie

    Krzyśku, to co piszesz jest zupełnie nie na temat. Jacek już się zajmuje zmianą tego podforum, ja do niczego nie jestem mu potrzebny. Inni chyba też. Za to uważam, że oprócz tematów stricte sprzętowych potrzebne są i takie. Dlatego ten temat ma być ogólny, będzie do tego lepiej skrojony niż temat o A7ach, który niech pozostanie o A7ach by nie było dodatkowego zamieszania. Albo nawet można go podzielić na mniejsze sekcje. Także jak widzisz naginam się. W związku z tym proszę abyś ty oraz inni nie zaczynali tego wątku od dyskusji o niesnaskach. Rozmawiajmy tu ogólnie o Sony. Tak jak sobie życzył Jacek w temacie o A7. Oraz jak sądzę wszyscy, którzy z nim polemizowali. W ten sposób swój uporządkowany światek będą mieli ci, którzy sobie tego życzą (z tym, że sami również będą musieli te wątki zasilać - nie ma nic za darmo), a ci którzy chcą porozmawiać bardziej ogólnie będą mieli swoją ostoję. To chyba uczciwe podejście. Za jakiś czas okaże się, która wizja się sprawdziła. Może obie. Czego serdecznie życzę temu forumowi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    ...Tylko nie wiem czy warto bo dzisiaj coś szybko znikają posty.
    Odczekaj może do jutra, ale temat może być ciekawy. Szczególnie jeśli masz na myśli porównanie jasnych stałek 1.4 z apsc. Ja zupełnie wypadłem z obiegu. Nie wiem jak się sprawują te nowe szkiełka z nowymi matrycami, ale w teorii może to być niezłą alternatywą dla ff.

  6. #6

    Domyślnie

    Wielokrotnie było też napisane, nie tylko przeze mnie, że nic nie stoi na przeszkodzie by Jacek oraz osoby zainteresowane się tym zajęły. Od wielu lat nie widziałem tam blokady w zakładaniu wątków. A osoby z wątku, który zakładałem jednoznacznie się wypowiedziały. Uszanujcie to, że nie podzielamy waszej (nie wiem czy twojej) wizji. Ale ten wątek tego nie dotyczy. Róbcie co musicie, ale już nie wałkujcie tego tematu tutaj. Tutaj, miałbym taką nadzieję, że będzie trochę inaczej. Z pomocą przychodzi mi nowo poznane petapixel. Takie właśnie rozmowy. Dzisiejszy odcinek akurat głównie o sony, z wiadomych względów ( o dziwo jak na zawołanie również o różnych liniach):


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Żarty żartami ale proponuję poważny panel dyskusyjny w temacie :
    Dlaczego Sony APS-C a nie Sony FF
    Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami jako użytkownik obu matryc Sony.

    Tylko nie wiem czy warto bo dzisiaj coś szybko znikają posty.
    Ciekawy jestem tych przemyśleń, fajny temat.
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  8. #8

    Domyślnie

    Może kogoś zainteresuje moja wypowiedź

    Siedzę o kilku lat w kilku systemach: Sony FF i Nikon Z. Sony z powodów oczywistych , czyli szkła, szkła, szkła.... No i Nikon Z6 bo ... lubię

    Ad. Sony - zainteresowanych szkłem Samyang 35-150mm f/2.0-2.8 we współpracy z Sony A7 III odsyłam tu, gdzie dałem przykłady zdjęć prosto z puszki z Samyangiem 35-150mm f/2.0-2.8 na 35 mm , 100 mm i 150 mm

    Generalnie uwielbiam oba aparaty Sony A7 III za możliwość używania szkieł dowolnych producentów, Nikona Z 6 za ergonomię i całą resztę

    Przy okazji ciekawych dlaczego faktu dlaczego i w czym budżetowy Nikkor Z 24-50 mm f/4-6.3 jest milion razy lepszym wyborem niż Canon RF 24-50 mm f/4.5-6.3 IS STM zapraszam w inne miejsce , gdzie są porównania zdjęć z obu szkieł
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  9. #9

    Domyślnie

    Well...
    Niech będzie gruba krecha.

    To jaki aparat kupić?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #10

    Domyślnie

    Te grube krechy pół forum zamazały

    Jak powiedział swego czasu przewodniczący CHRL-u (nie o aparatach, ale mądrość przewodniczącego jest uniwersalna):
    "Nieważne, jakiego koloru jest kot – ważne, by łowił myszy."

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wystawy - temat ogólny.
    By fafniak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 08-12-2022, 10:25
  2. (Ogolny) Czy warto jest sie bic o swiatlo?
    By OKS92 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 08:21
  3. [ Portret ] Ogólny pokaz
    By emsolo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:12
  4. zestaw ogólny do D300
    By Sztywny in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 23:30
  5. BIESZCZADY 2008 OGÓLNY PLENER JESIENNY FORUM i NKP
    By hesja in forum Plenery i warsztaty rok 2008 (Pojezierze waleckie, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •