Close

Strona 512 z 519 PierwszyPierwszy ... 12412462502510511512513514 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 111 do 5 120 z 5183
  1. #5111

    Domyślnie

    Nie znam się, więc się wypowiem.
    Należę do tych, którzy słyszą różnice w kablach głośnikowych. Mam trzech kumpli audiofilów (takich serio serio, m.in. twórcę marki Super Sound Device) i miałem okazję uczestniczyć w wielu odsłuchach. Tak, potrafią być wyraźne różnice w brzmieniu między kablami, mających na papierze takie same parametry.
    Inną sprawą jest, że powyżej pewnego poziomu nie ma lepiej/gorzej, tylko inaczej. Kwestia, co kto lubi i czego oczekuje. Ale różnice są.

    Podam pewne porównanie z mojej zagrody. Struny gitarowe. Kawałek drutu bez, lub z oplotem o takich samych parametrach, a brzmień mnogość.

    Skąd to się bierze, dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia. Podejrzewam magię ( dla mnie elektryczność nie jest dziedziną fizyki, jeno magii), ale trudno się mówI, żyć trzeba.
    I też nie ma ( powyżej pewnej półki) lepszych czy gorszych, są różne. Znam gitarzystów, którzy kompletują zestaw z pojedynczych strun różnych producentów.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #5112

    Domyślnie

    Ja zawsze powtarzam, że żeby takie słowa napisać, trzeba wziąć udział w podwójnej ślepej probie. Potwierdzicie w niej "granie kabli" - luz .

  3. #5113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Problem polega na tym, że Twoi "słyszący" w ślepych testach sami nie słyszą. A jeżeli oni nie słyszą bez patrzenia na metkę na kablu, to niestety nikt za nich tego nie zrobi
    Nie znam takich a 40 lat się w tym audiofilskim szambie grzebię. Jeśli tylko kabel jest jedną jedyną zmienną w systemie to moi koledzy czy nawet ja stary dziad słyszę rożnie np między kablami interkonektowymi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    I też nie ma ( powyżej pewnej półki) lepszych czy gorszych, są różne....
    To jest bardzo cenna uwaga, kable modulują dźiwęk, nie polepszają, a zmieniają, jednym to podchodzi innym podchodzi inny kabel.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #5114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Mam trzech kumpli audiofilów (takich serio serio, m.in. twórcę marki Super Sound Device) i miałem okazję uczestniczyć w wielu odsłuchach. Tak, potrafią być wyraźne różnice w brzmieniu między kablami, mających na papierze takie same parametry.
    Kurde, faktycznie chyba magia. Jeden kolega skupia się na parametrach kabli (RLC). To jeszcze mogę zrozumieć, bo tu różnice mają prawo być, nawet jeżeli tylko teoretycznie bo w praktyce niesłyszalne.
    Ale żeby być takim audiofilem aby słyszeć różnice pomiędzy kablami o identycznych parametrach, to mi szczęka opadła.
    Czy kolor oplotu też ma znaczenie? Np. jasny kabel - gra jaśniej, a ciemny kabel - więcej basu?
    Ja w każdym razie wymiękam i odpadam z tej dyskusji, za wysokie audiofilskie progi jak na mnie, idę słuchać radia
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #5115

    Domyślnie

    Z jednej strony zazdraszczam Wam tych rozkmin, a drugiej nie. Z racji zajęcia mam niestety typowy ubytek słuchu na pewnej częstotliwości, więc mnie osobiście już sprawa nie dotyczy.

    Za to miło popatrzeć, jak dawno temu robili sprzęty, kiedy miało być dobrze, a nie tanio...

    https://youtu.be/OyEcF87-8-g?si=Dp32Os_F91NpxoWD&t=243

  6. #5116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Kurde, faktycznie chyba magia.
    Też tak uważam, chociaż ja to akurat już elektryczność uważam za dziedzinę magii, nie fizyki.
    Też długo nie wierzyłem, że to możliwe. Sam mam jeno monitory Edifiera za 350 zł.
    Jednak doświadczyłem tego (razem z moimi dzieciakami, o lepszym słuchu).

    Co do ślepych testów, to o czym rozmawiamy?
    Czy mamy rozpoznać, że zmieniono kable, czy podać markę i stop, z którego są zrobione?
    A serio, są kable między którymi różnice są niezauważalne, a są takie, że słychać.

    Odniesie się ktoś do mojego porównania do strun?
    Zwykły kawałek drutu i jest różnica.
    I nie, wcale nie jest tak, że droższe to lepsze. Jednocześnie każdemu pasują inne. Lepsze? Nie, znów inne.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #5117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Z jednej strony zazdraszczam Wam tych rozkmin, a drugiej nie...
    Obecnie jestem w fazie rozkminiania jakiego koloru kefy lsxy dobrać do mojego pokoiku z kompem. Pod kolor oczu mojej panny, a może kanapy? Jezu. Odnośnie tych kabelków to jak już wcześniej napisałem, choć też się nie znam, w pewnym wieku te kable to sobie chyba trzeba nawinąć na uszy i prąd puścić by coś poczuć. Ale ostatnio widziałem taki fajny klip z kanału jak dla mnie rozrywkowego, odnośnie kabli zasilających. I faktycznie wyszła różnica między tanimi a drogimi. Tanie grały głośniej (oczywiście sam eksperyment do dupy)



    A już tak bardziej na serio to każdy sceptyk, za którego się uważam, powinien równie sceptycznie podchodzić do własnych osądów. I przyjąć do wiadomości, że sam również może się mylić. Jedno z czym się nie zgadzam to z taką argumentacją, że skoro ktoś coś słyszy to znaczy, że ci co mu nie wierzą muszą być głusi. Nikomu wmawiać nie będę, że ma omamy słuchowe, ale takie epizodyczne dowody zasadniczo sprawy nie przesądzają. Tak samo może działać autosugestia. To są zbadane mechanizmy i działają tak samo jak dajmy na to placebo, które nie ma substancji leczącej a leczy. To oczywiście tylko jeden z możliwych scenariuszy. Drugi to taki, że kable robią różnice. Tyle, że jeśli to prawda to nigdy się tego nie potwierdzi. Te dyskusje trwają już dziesiątki lat i skoro nadal ten światek jest tak podzielony to znaczy, że nie ma przekonujących dowodów ani za ani przeciw.

  8. #5118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta

    Co do ślepych testów, to o czym rozmawiamy?
    Czy mamy rozpoznać, że zmieniono kable, czy podać markę i stop, z którego są zrobione?
    W najprostszej wersji chodzi tylko o zmianę
    Co do reszty to poczytaj dlaczego dobrze jest aby to był podwójnie ślepy test. Zjawiska komunikacji pozawerbalnej są tu jednym z elementów

  9. #5119

    Domyślnie

    To raczej ci uważający, że słyszą różnice w kablach powinni być w stanie udowodnić swoje twierdzenia. Producenci sprzedający za masakryczne pieniądze swoje miedziane kable z marketingową propagandą rozpisaną na trzy strony a4 też powinni umieć udowodnić to co teoretycznie słyszą, i osobiście nie interesuje mnie za bardzo jakie to są różnice. W ślepym teście powinni wskazać tylko który kabel aktualnie gra, czyli na 10 zmian kabli wskazać przynajmniej 6 razy prawidłowy produkt. Przecież gdyby takie różnice udało się faktycznie rozpoznać to stado naiwnych zasilających konta producentów jeszcze bardziej by się powiększyło. Przez tyle lat nikt jednak tego nie zrobił, dlaczego?

  10. #5120

    Domyślnie

    Skoro producenci masakrycznie drogich kabli je sprzedają to po co przekonywać przekonanych? Marnowanie zasobów Poza tym uważasz, że takie doświadczenie by wątpiących przekonało (nieważne z której strony barykady)? Z tego co widzę to takie próby były. I tak zawsze będą próby podważania czy to metodologii czy też intencji. To z tymi kablami to trochę taka nauka magiczna. I to, że tak jest jest z korzyścią dla wszystkich. Dla producentów i dla klientów. Jeśli ktoś uważa, że słyszy różnice, niezależnie od tego czy tak jest czy nie to chętnie kupi coś lepszego a producenci chętnie mu to coś lepszego sprzedadzą. Nawet gdyby tę ślepą próbę zastąpić doskonalszą od ucha ludzkiego i w 100% obiektywną aparaturą, takie próby z tego co widzę także można odnaleźć to i tak znajdą się tacy, którzy zależnie od wyniku nie dadzą temu wiary. Płaskoziemcy nie przekonasz do kulistości zdjęciami satelitarnymi czy nawet lotem rejsowym samolotem gdzie tę krzywiznę już widać (na to też mają wytłumaczenie). Z drugiej strony agnostyka nie przekonają nawet udokumentowane cuda. Ja ostatnio bardzo polubiłem artykuły i klipy o sprzęcie audio. Tu wszystko jest takie ezoteryczne, opisy brzmień kwieciste jak u Mickiewicza, pasję widać, słychać i czuć.

Strona 512 z 519 PierwszyPierwszy ... 12412462502510511512513514 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •