Close

Strona 510 z 519 PierwszyPierwszy ... 10410460500508509510511512 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 091 do 5 100 z 5183
  1. #5091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...A odnośnie do głośników przypominających meble...
    Wygląda to jak efekt miłości moich niezbyt urodziwych komputerowych pierdziawek z Godzillą


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Chyba zabrakło by Ci miejsca.
    Obawiam się, że po jednym rzucie oka na to coś przez moją piękniejszą połowę miejsca na kwadracie zabrakłoby przede wszystkim dla mnie

  2. #5092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ameryki z tym RLC nie odkrywasz, kończyłem wydział elektryczny na Polibudzie w Poznaniu, a takie rzeczy to były jeszcze w technikum.
    Przy czym teoria to jedna sprawa, i oczywiście że każdy rodzaj kabla ma te parametry delikatnie różne. Te różnice wyglądają groźnie tylko na papierze i jako wyniki matematycznych obliczeń we wzorach, bez istotnego, zauważalnego dla człowieka wpływu na to jak grają głośniki. To wszystko zakładając oczywiście że porównujemy dwa kable o porównywalnej grubości i wykonane z miedzi.

    Jeżeli Ty słyszysz różnicę pomiędzy markami kabli... cóż, efekt placebo widzę nie do przecenienia. Ale każdemu według potrzeb. Jedni słuchają oczami, inni metkami z nazwą firmy na kablu, a jeszcze inni uszami
    Widać musisz mnie dopisać do listy tych którzy powinni sprzedać sprzęt grający, problem w tym że jestem zadowolony z tego jak gra i sprzedawać nie zamierzam, a różnicy między kablami nie słyszę

    PS. Czytanie o wzmacniaczach i kablach do nich proponowanych przez firmy dla audiofilii to trochę tak jak oglądanie kanałów YT ambasadorów Olympusa zachwalających ekwiwalent ogniskowej.




    Nie dziwię się. U mnie wymiana kabli z cieńszych na grube też była słyszalna, głównie dlatego że stare kable były zwyczajnie dużo za cienkie (1.5mm chyba jakoś taki).
    No i sama wymiana zaśniedziałych końcówek po 24 latach robi swoje.
    Swoją drogą ciekawe też z czego były wykonane Twoje stare kable, jakość miedzi dzisiaj a 24 lata temu może być różna.
    61 zł za metr kabla to dla mnie dość drogo, za moje kable płaciłem około 120zł za 15 metrów na szpuli.
    A ja jestem po teletransmisji. Dziedzina ta zajmuje się przesyłaniem sygnałów na odległość. Także w kablach. ))
    Napisałem że to filtr RLC aby nie komplikować i nie zaciemniać tematu. Tak na prawdę, linie przesyłowe opisuje się szesnastoma ważnymi parametrami mającymi znaczenie na jakość przesyłanego pasma.
    Oczywiście kabelki audio z racji długości i zakresu przesyłanego pasma mają łatwiej, ale nie aż tak łatwo jak się powszechnie wydaje.
    Dałem Ci na tacy dwa skrajne technologicznie kable, które są inaczej zbudowane co do geometrii i nie tylko. Jeden jest Solid Core. A drugi splecionym "warkoczykiem".
    Gdyby zechciało Ci się zobaczyć o czym pisałem, to byś będąc po wydziale elektrycznym nie napisał tego co powyżej. Nie chodzi o marki kabli.
    Ale rozumiem ze jesteś zarobiony i nie masz czasu zajmować się pierdołami.
    To takie dość typowe w tych czasach zachowanie. Mój pogląd jest naj naj naj...

    Reson tnie górę o około 2 dB. A z kolei Kimber ma wysokie przynajmniej na równym poziomie ze średnicą.
    Chyba nie muszę pisać jaką różnicę stanowi 2-3 dB w wysokich tonach. Sugerujesz że tego nie słychać?
    Ja się opieram na oficjalnej wiedzy i pomiarach, , a Ty na swoim słuchu. Zmyśle dość kapryśnym. Bo jakość słyszenia nie jest stała. Jest zależna od samopoczucia , pogody , humoru i od tego czy się miało kaca wczoraj czy przed tygodniem.
    Pomiar jest konkretem.

    Niestety to co napisałeś w Ps . odbieram jako przejaw ignorancji i niezrozumienia tematu.
    Ale wszak wolno Ci. Zwłaszcza że jesteś zadowolony i nie słyszysz różnic w kablach.
    Jesteś po prostu szczęśliwszy od tych co słyszą.


    Ps.
    A ten stary kabel t wyrzuciłeś pewnie... Chętnie bym go przygarnął.

    Ps2
    Ten kabel za 120 złociszy to zapewne taki specjalny stop chińskiej alumiedzi. ))




    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wygląda to jak efekt miłości moich niezbyt urodziwych komputerowych pierdziawek z Godzillą


    Obawiam się, że po jednym rzucie oka na to coś przez moją piękniejszą połowę miejsca na kwadracie zabrakłoby przede wszystkim dla mnie

    Od razu z Godzillą ... Nie patrz na to... Panie jak to gra...
    I ile punktów do reputacji.

  3. #5093

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Reson tnie górę o około 2 dB. A z kolei Kimber ma wysokie przynajmniej na równym poziomie ze średnicą.
    Chyba nie muszę pisać jaką różnicę stanowi 2-3 dB w wysokich tonach. Sugerujesz że tego nie słychać?
    Ja się opieram na oficjalnej wiedzy i pomiarach, , a Ty na swoim słuchu. Zmyśle dość kapryśnym. Bo jakość słyszenia nie jest stała. Jest zależna od samopoczucia , pogody , humoru i od tego czy się miało kaca wczoraj czy przed tygodniem.
    ))








    Od razu z Godzillą ... Nie patrz na to... Panie jak to gra...
    I ile punktów do reputacji.
    Tak, tak, popieram, potwierdzam te cechy tych kabelków tylko te wartości w dB jakby to powiedzieć bardzo zawyżone. Podzielił bym te cyferki najmniej przez 5.

    . 2 lata wykładów i ćwiczeń z teletransmisją zaliczone mam ... nawet jakaś pracę zaliczeniową stanowisko pomiarowe o ile pamiętam robiłem
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #5094

    Domyślnie

    Widzę że kable to powód to dywagacji nie tylko na tym forum. Całe forum audio jest podzielone w sprawie, połowa ludzi słyszy dramatyczne różnice, druga połowa absolutnie nic
    Ja tam zdania nie zmienię, kable dla mnie mają znaczenie trzeciorzędne i nie robią mi różnicy (o ile spełniają standard minimum to jest grubość i rodzaj przewodnika).
    Serdecznie pozdrawiam tych kolegów którym rodzaj kabli spędza sen z oczu
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #5095

    Domyślnie

    Plecione są podobno lepsze niż jednolite. Na prądzie się nie znam to nie moja "dziedzina" (jestem IT ) ale czytałem że elektrony idą po powierzchni tylko a nie całością przekroju kabla wiec teoretycznie plecionka ma powierzchnię większą chyba, jeśli byłoby w ten sposób.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #5096

    Domyślnie

    Elektrony, protony, neutrony...tu juz oddzialywania subatomowe na poziomie kwantowym zaraz sie pojawia
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #5097

    Domyślnie

    Warto poczytać, szczególnie końcówkę

    https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/73...kacja-i-budowa
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  8. #5098

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Reson tnie górę o około 2 dB. A z kolei Kimber ma wysokie przynajmniej na równym poziomie ze średnicą.
    Chyba nie muszę pisać jaką różnicę stanowi 2-3 dB w wysokich tonach. Sugerujesz że tego nie słychać?
    To bardzo ciekawe wyniki. O tyle ciekawe, że ludzie, którzy w tym temacie "siedzą" dość głęboko, także robili pomiary i obliczenia i otrzymywali wyniki na poziomie 0,1-0,5 dB

  9. #5099

    Domyślnie

    Kupiłem Zonoe na urlopie sluchawki, Sony WH-1000XM5

    Mówię jej o teraz będziesz miała od 4hz z dołu a człowiek słyszy od 20hz. A Zona, a słuchu mi to nie popsuje skoro tak mają ? Żona
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #5100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Kupiłem Zonoe na urlopie sluchawki, Sony WH-1000XM5

    Mówię jej o teraz będziesz miała od 4hz z dołu a człowiek słyszy od 20hz. A Zona, a słuchu mi to nie popsuje skoro tak mają ? Żona
    Bo włożyła moje stare wyjazdowe Bose QC35II i powiedziała, że też tak chce słyszeć muzykę a nie na jakiś dousznych appla airpodsach pro
    Ja ogólnie nie lubię słuchać na słuchawkach ale na urlopie to wiadomo, przydaje się bo i nie zawsze ciągam Tuftona. W domu do Maca Mini mam podłączone stare Sony MDR 1R
    Słuchawek nie wymieniałem nigdy na lepsze, chyba że padną ale te co mam działają mi od lat, więc nie widzę powodów do apgrejdów czy szukania ciągle lepszych nowości. Mam sposób po prostu, na dany moment zakupu kupuję max sprzęt audio w określonym budżecie maksymalizując ratio jakość/cena. Jak dotąd mi się to sprawdza a lat na karku mam trochę
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 17-05-2024 o 07:37
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 510 z 519 PierwszyPierwszy ... 10410460500508509510511512 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •