Close

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 116
  1. #51

    Domyślnie

    ,,D7000 najbardziej zaawansowana lustrzanka cyfrowa firmy NIKON na świecie! posiada funkcję chłodzenia matrycy olejem! uwaga! stosować tylko olej firmy nikon! w celu wydajnej pracy systemu chłodzenia! w razie uzupełniania oleju nie przekraczać poziomu max. na stalce olejowej! wymiana filtra oleju po przebiegu migawki 10000 klapnięć!'' kur......a to jakiś diesel czy co jest? Jaja wielkanocne? jeszcze jedna puszka jak wyjdzie od nikona z takimi problemami to szykuje się dla niektórych czas na zmianę systemu. Co do samego FJ to ręce opadają też ludziom którzy w nim pracują i chodzą słuchy że niektóre sklepy w ogóle celowo nie zamawiają D7k bo jest z nimi za duży problem a D300s schodzą jak ciepłe bułki. Nie każdy chce szarpać opinię mianem złego sklepu sprzedając gó...o z problemami bo dzisiaj nikt ich nie chce.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian3202 Zobacz posta
    ,,D7000 najbardziej zaawansowana lustrzanka cyfrowa firmy NIKON na świecie! posiada funkcję chłodzenia matrycy olejem! uwaga! stosować tylko olej firmy nikon! w celu wydajnej pracy systemu chłodzenia! w razie uzupełniania oleju nie przekraczać poziomu max. na stalce olejowej! wymiana filtra oleju po przebiegu migawki 10000 klapnięć!'' kur......a to jakiś diesel czy co jest? Jaja wielkanocne? jeszcze jedna puszka jak wyjdzie od nikona z takimi problemami to szykuje się dla niektórych czas na zmianę systemu. Co do samego FJ to ręce opadają też ludziom którzy w nim pracują i chodzą słuchy że niektóre sklepy w ogóle celowo nie zamawiają D7k bo jest z nimi za duży problem a D300s schodzą jak ciepłe bułki. Nie każdy chce szarpać opinię mianem złego sklepu sprzedając gó...o z problemami bo dzisiaj nikt ich nie chce.
    Rozbroiłeś mnie
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    ciekaw jestem czy aparat był w ogóle w serwisie....widziałeś pismo z serwisu, dano ci np ksero? na nim powinno być napisane co było robione, za ile itp.....oczywiście z datą numerem seryjnym aparatu i innymi rzeczami....ja bym od tego zaczął. Czy w ogóle aparat został wysłany do serwisu?, czy metoda chaupniczą naprawiany gdzieś u znajomego znajomego....
    Nie ogarniam ogromu głupoty osoby, która by tak postąpiła. Jaki by miała w tym cel ?

    Aparaty z reklamacji zawsze są wysyłane do podstępnego serwisu następnego dnia roboczego.
    Później pozostaje tylko użerka z żółto-czarnymi i aparat wraca do klienta.

    Cytat Zamieszczone przez adrian3202
    Co do samego FJ to ręce opadają też ludziom którzy w nim pracują i chodzą słuchy że niektóre sklepy w ogóle celowo nie zamawiają D7k bo jest z nimi za duży problem a D300s schodzą jak ciepłe bułki. Nie każdy chce szarpać opinię mianem złego sklepu sprzedając gó...o z problemami bo dzisiaj nikt ich nie chce.
    Niestety prawdą to nie jest. Towar na sklepy jest rozsyłany "od górnie" ;]
    Ostatnio edytowane przez schron ; 21-04-2011 o 10:57

  4. #54

    Domyślnie

    Pozwolę sobie pominąć odpowiadanie na posty o warunkach sprzedaży w różnych sklepach... Wybaczcie.

    Kolejny raz udałem się do sklepu w Gdańsku celem obejrzenia puszki, która wróciła (po raz kolejny zresztą) z serwisu. Sprawa miała wyglądać prosto - w obecności mojej, sprzedawcy i osób które przyjechały ze mną rozpakowujemy aparat, ładujemy akumulator, podnosimy lustro wybierając pozycję z MENU i oglądamy sensor matrycy... Ładnie, sprawnie i bez nerwów. Jak pomyślałem tak zrobiłem... Czysty! To znaczy "gołym okiem nic nie widać"... Następnie podpinamy obiektyw, robimy kilka zdjęć i sprawdzamy...

    Po zrobieniu pierwszego zdjęcia zauważyłem małą kropkę na wyświetlaczu, zrobiłem zatem następne zdjęcie żeby zniwelować fakt nierównej płaszczyzny tablicy w sklepie. Po kilku zdjęciach włożyłem kartę do aparatu i zapisałem cztery zdjęcia... Oto efekty:

    1*, 2*, 3*, 4* oraz połączony w jedno CROP -50%

    *zdjęcia zrzucone z karty, CROP 1x1.

    Widziałem na własne oczy wydruk zlecenia i komentarz od serwisu NIKONa, że WYJĄTKOWO czyścili matrycę raz jeszcze gdyż klient powinien to robić na własną rękę - No [...], trzymajta mnie!

    Czekam na kontakt od FJ celem odzyskania kasy za aparat bo na chwilę obecną skłonny jestem kupić Canona i robić koło dupy Nikonowi ile wlezie... Pominę też fakt maksymalnego [...] w salonie FJ po zobaczeniu po raz kolejny tych plamek. Aż zastanawiam się co za kretyn odesłał aparat z serwisu skoro dotarło pewnie do nich iż model był czyszczony w zeszłym tygodniu, trafił ponownie na serwis z plamami i ma ten zasrany nadmiar oleju w okolicach lustra. Jak można tego nie odsączyć, naprawić lub wymienić?! Damn it!
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 27-05-2011 o 19:12 Powód: wulgaryzmy!
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  5. #55

    Domyślnie

    Ta najbardziej jasna kropka, 1-sza od prawej, wcale nie wygląda na krople oleju...
    Nikon FiX - Pomysł na...

  6. #56

    Domyślnie

    Grand, a jednak. Plamki powstawały na nowo, jedna za drugą. Pierwsze foto nic nie miało po prawej stronie jak patrzyłem na ekran, dlatego zrobiłem zdjęcia w różnych punktach białej tablicy. Dla porównania zdjęcie z 5.01.2011 w salonie FJ.

    Zauważyłem też numerację zdjęcia jaka pojawiła się na karcie: DSC_2070 - WTF?! ~1500 zdjęć w serwisie?!
    Ostatnio edytowane przez JOUKI ; 21-04-2011 o 23:10
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    czyścili matrycę raz jeszcze gdyż klient powinien to robić na własną rękę - No kurwośći, trzymajta mnie!
    Nie rozumiem oburzenia. Cokolwiek kupisz, jak to uświnisz, chyba oczywiste jest że sam to sobie czyścisz. Jedne rzeczy brudzą się szybciej i łatwiej, inne mniej. Przecież nie wzywasz serwisanta, bo smugi na telewizorze po przetarciu szmatką zostały. Jak kupujesz samochód, pewne rzeczy eksploatacyjne albo potrafisz zrobić sam, albo płacisz za to innym. Jak kupujesz w markecie nie wiem, olej do samochodu, kasjerka nie idzie Ci go zmieniać.
    W laptopach jak wiesza się system, serwis nie przyjmie go tylko żeby go zreinstalować, zrobić coś co raz że jest opisane w instrukcji, dwa polega zazwyczaj na kilku kliknięciach i klikaniu "dalej".

    Także to, że pewne rzeczy leżą w gestii użytkownika, jest dla mnie zrozumiałe naturalne i powszechne.

    To, że serwis nienależycie wykonał usługę, że towar nosi znamiona wadliwego itd - to zupełnie co innego i o tym nie mówię. W ogóle w całej tej historii jak dla mnie popełniono wiele błędów.
    I zmartwię Cię, że kraina Canon'a wcale tylko mlekiem i miodem płynąca nie jest. Nie bronię tu Nikona, bo ewidentnie trafiłeś na felerny egzemplarz, ale Canon'om też się zdarza zepsuć. Czy statystycznie mniej? Statystycznie to pies i człowiek mają po 3 nogi
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  8. #58

    Domyślnie

    Skontaktuj się z dobrym prawnikiem, który zajmuje się prawem konsumenta. Kiedyś uczestniczyłem w wykładzie z fachowcem tego typu i jest wiele kruczków prawnych, które można wykorzystać.

  9. #59

    Domyślnie

    Azazel, ale to się świni samo, jak miałem jeszcze jeden obiektyw na stałe przyczepiony to samoistnie się świniło, on sam się chlapie, tak jakby nowy Merc klasy C chlapał olejem tam, gdzie nie powinien.
    D7000 +18-105+70-300VRii+SB-900

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sovi3t Zobacz posta
    Azazel, ale to się świni samo, jak miałem jeszcze jeden obiektyw na stałe przyczepiony to samoistnie się świniło, on sam się chlapie, tak jakby nowy Merc klasy C chlapał olejem tam, gdzie nie powinien.
    Ok, w żaden sposób tego nie kwestionuję, i zgadzam się że taki sprzęt kwalifikuje się tylko do serwisu.

    Odniosłem się tylko do irytacji, że czyszczenie "normalnie brudzącej się matrycy", jest w gestii użytkownika, a nie jest to usterka jako taka którą zajmuje się serwis.

    P.S. Co do Merca to wcale by mnie nie zdziwiła taka sytuacja... Ale tu nie o tym.
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •