Close

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 116
  1. #81

    Domyślnie

    Tak. Jasne szkło, 35 1.8, albo 85 1.4 -trzeba skalibrować by trafiał najlepiej na 5m lub ciut więcej i zrobić odpowiednią liczbę zdjęć. Serie -czasem BFy pojawiają się już po kilkunastu zdjęciach, jest ich od 2 do kilkunastu co najmniej, a potem wszystko wraca do normy i znowu trafia.............. na jakiś czas. Ostrość nie jest tak bardzo istotna, jak to czy będą się pojawiać całe serie BFów.

    Z góry dzięki.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  2. #82

    Domyślnie

    Hmm... mam 50mm 1.8 i takie coś. Mogę jutro w pracy się pobawić więc pod wieczór wrzuciłbym efekty.
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  3. #83

    Domyślnie

    Fatman, po strzeleniu naprawdę sporej ilości zdjęć nie przyuważyłem jakiegoś znaczącego uciekania w tył. Jak pamiętam z ekspertyzy po pierwszej wizycie mojego aparatu regulowali w nim niby AF. Pewnie w tym, który mam też już tego dokonali...

    Wracając do sprawy:
    "Witam,

    Firma Nikon, która jest gwarantem zakupionego przez Pana aparatu zadeklarowała, że po odesłaniu kompletu ( aparat, obiektyw, pudełko, makulatura, kable) wymienią aparat na nową sztukę.

    Pozdrawiam
    FJ"
    Jakieś wolne żarty chyba! W ciągu godziny zbieram się do Gdańska! Najpierw zahaczę Państwową Inspekcję Handlową, a następnie wpadnę zrobić raban w sklepie... :/
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    a następnie wpadnę zrobić raban w sklepie... :/
    Aparat został oddany na WARUNKACH GWARANCJII , GWARANTEM jest NIKON.
    Nikon przedstawił swoje stanowisko, więc nie rozumiem zasadności powyższej wypowiedzi.

  5. #85

    Domyślnie

    @Fatman, pozwoliłem sobie zająć raz jeszcze głos w sprawie focusa na tył gdyż zauważyłem pewną nieścisłość bawiąc się Nikonami D80, D90 i D7000, który został u mnie po wizycie w serwisie Nikon Polska. Mianowicie jeśli chodzi o robienie zdjęć portretowych D7000 zawsze łapałem ostrość na któreś oko i w przypadku wspomnianych aparatów było OK, ale D7000 z obiektywem kitowym (18-105) łapie ostrość na tył... Za każdym razem praktycznie muszę przekręcić obiektyw na 105 mm, wdsić do połowy spust i cofnąć do około 35-50 mm by zrobić foto. Chodzi o to iż na 105 mm łapie dokładną ostrość w przeciwieństwie do np wartości niższych. Na ogół właśnie ostre są niedalekie murki, słupy, drzewa itp. :/ Jeśli o to chodziło to przyznaję - kaszana, ale jakoś to obszedłem. Ten sam obiektyw z D80 czy D90 ostrzy oko, nos, latarnię i inne zaznaczone przeze mnie punkty.

    Nawiązując do sprawy - w dniu dzisiejszym Nikon Polska odrzucił telefonicznie moją prośbę o wymianę aparatu na model D300s tłumacząc, że to jest za duża przepaść między modelami... Parodia! Po tak długim czasie, po tylu przebojach, po tylu próbach oddania mi niesprawnego sprzętu, po wycieczce do Warszawy, po przekazaniu mi aparatu, który ewidentnie ma brudną matrycę co widać na zdjęciach z wysoką przysłoną pan Hubert na beszczela wywala mi tekst, że "w porozumieniu z firmą Fotojoker kierownik naszego serwisu zgodził się na zwrot Panu koszt jaki poniósł Pan kupując aparat jednocześnie odrzucając wymianę aparatu na model D300s gdyż model ten jest modelem wyższym od zakupionego."

    W porozumieniu?! O ile jestem świadom gdybym zgłosił nieścisłość zakupionego towaru w sklepie to już dawno miałbym pieniądze w łapie, a tak byłem zwodzony, sprawa się ciągnęła i o Nikonie dobrego zdania nie powiem. Pier***e...
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    @Fatman, pozwoliłem sobie zająć raz jeszcze głos w sprawie focusa na tył gdyż zauważyłem pewną nieścisłość bawiąc się Nikonami D80, D90 i D7000, który został u mnie po wizycie w serwisie Nikon Polska. Mianowicie jeśli chodzi o robienie zdjęć portretowych D7000 zawsze łapałem ostrość na któreś oko i w przypadku wspomnianych aparatów było OK, ale D7000 z obiektywem kitowym (18-105) łapie ostrość na tył... Za każdym razem praktycznie muszę przekręcić obiektyw na 105 mm, wdsić do połowy spust i cofnąć do około 35-50 mm by zrobić foto. Chodzi o to iż na 105 mm łapie dokładną ostrość w przeciwieństwie do np wartości niższych. Na ogół właśnie ostre są niedalekie murki, słupy, drzewa itp. :/ Jeśli o to chodziło to przyznaję - kaszana, ale jakoś to obszedłem. Ten sam obiektyw z D80 czy D90 ostrzy oko, nos, latarnię i inne zaznaczone przeze mnie punkty.

    Nawiązując do sprawy - w dniu dzisiejszym Nikon Polska odrzucił telefonicznie moją prośbę o wymianę aparatu na model D300s tłumacząc, że to jest za duża przepaść między modelami... Parodia! Po tak długim czasie, po tylu przebojach, po tylu próbach oddania mi niesprawnego sprzętu, po wycieczce do Warszawy, po przekazaniu mi aparatu, który ewidentnie ma brudną matrycę co widać na zdjęciach z wysoką przysłoną pan Hubert na beszczela wywala mi tekst, że "w porozumieniu z firmą Fotojoker kierownik naszego serwisu zgodził się na zwrot Panu koszt jaki poniósł Pan kupując aparat jednocześnie odrzucając wymianę aparatu na model D300s gdyż model ten jest modelem wyższym od zakupionego."

    W porozumieniu?! O ile jestem świadom gdybym zgłosił nieścisłość zakupionego towaru w sklepie to już dawno miałbym pieniądze w łapie, a tak byłem zwodzony, sprawa się ciągnęła i o Nikonie dobrego zdania nie powiem. Pier***e...
    Jouki szczerze mówiąc i tak powinieneś się cieszyć jeżeli oddadzą Ci kasę - niestety - sądzę, że sam kupisz teraz za nią d300s skoro kupiłeś d7000 niemal zaraz po premierze jak był drogi.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #87

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że d7k zaraził mnie do siebie matrycą, dwoma slotami na karty, filmami fullHD, interwałem zdjęć i dodatkami jakie już do niego kupiłem - hartowane szkła na wyświetlacze, pilot, polar na obiektyw i grip, który niedługo dojedzie do mnie z Anglii... Przez noc zastanawiałem się co zrobić i nie wiem czy jak dostanę kasę nie kupię d7k ponownie gdzieś przez internet... D300s z kitowym nadal stoi wysoko...
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  8. #88

    Domyślnie

    JOUKI odważny jesteś. Ja bym już chyba nie ryzykował :] Klamoty możesz sprzedać. Część jest nowa, wiec dużo nie stracisz.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    JOUKI odważny jesteś.
    Rozmawiając z panem Romanem Olczykiem na infolinii serwisu Nikon Polska zostałem zapewniony, że wychodzące w chwili obecnej aparaty na sklepy nie brudzą już matrycy choć faktycznie takie przypadki miały miejsce. Jeśli chodzi o błędne ostrzenie AF, pan Roman poinformował mnie iż wraz z nowym Frimewarem błąd ten został zniwelowany, a na ich serwis nigdy nie przyjechał aparat z taką wadą.

    Zatem jeśli zakupiłbym aparat w chwili obecnej muszę pytać o datę sprowadzenia go na sklep i w razie ewentualnych usterek powołać się na pana Romana, który wprowadził mnie w błąd? W chwili obecnej czekam na odpowiedź pani korownik sklepu Fotojoker celem ustalenia dnia w którym przekażę zastępczą puszkę oraz pozostałe podzespoły jakie zakupiłem w grudniu...
    2 x Nikon D7k + 18-105 - wróciły na serwis
    Nikon D90 + N18-55 + N18-105 + N35 f/1.8 + 50mm f/1.8 + 8mm f/3.5 + 58 f/2.0 + 135 f/2.0
    fb.com/kacper.kopko

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JOUKI Zobacz posta
    Jeśli chodzi o błędne ostrzenie AF, pan Roman poinformował mnie iż wraz z nowym Frimewarem błąd ten został zniwelowany, a na ich serwis nigdy nie przyjechał aparat z taką wadą.
    Hahahahahaha !!!!!!!!!!!!!! Szkoda, że nie była to video rozmowa -prawdopodobnie można by zobaczyć jak Panu Romanowi rośnie nos
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •