Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie usprawnienie lub zmiana kompa do foto

    W temacie komputerów nie za bardzo się znam, szczególnie jeśli chodzi o kwestie techniczne, podzespoły itp.
    Obecnie posiadam: (pozwole sobie wkleić)
    Obudowa komputerowa STEP 207 Midi Tower ATX 350W, 2x USB, 2x Audio (czarna)
    Intel Pentium 4 531, 3.0 GHz, 800 FSB, 1MB cache, LGA775
    Gigabyte 945GM-S2, 945G Express, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN, VGA, mATX
    Dysk Seagate Barracuda 7200.9; 160GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 2MBcache,NCQ,RoHS
    LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 10x bulk, k.czarny
    FDD Alps 3.5'' 1,44MB, czarny, RoHS

    Komputer służy głównie do przeglądania netu i FOTO - Ligtroom. Żadnych gier. LR się trochę muli, nie pracuje za szybko i daltego piszę.... Ogólnie nie przeszkadza ale...
    - czy wystarczy dołożyć pamięci czy lepiej wymienić już na coś nowszego, jeśli tak to co proponujecie (da radę w przedziale 1000-1500zł?)
    - czy pod ten obecny sprzęt (zakładam, że zostaje tylko dołożenie pamięci) jest sens kupić monitor eizo czy raczje nic nie zobaczę i wskazane będzie kupienie nowego kompa? (obecnie mam monitor Samsunga Sync Master 940BF). Będę wdzięczny za pomoc
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  2. #2

    Domyślnie

    A ile obecnie masz tego RAM'u? Bo nie mogę się doczytać.
    Grafikę jaką masz, czy korzystasz ze zintegrowanej na płycie?

    Cóż, wydaje mi się że RAM może trochę pomóc - raczej bliżej trochę niż pomóc Szczególnie jak masz np 2 czy 3 GB i chciałbyś to rozbudować. Może w połączeniu z podkręceniem procka, formatem itd, trochę byś go rozhuśtał

    Jak jednak masz kasę i zależy Ci na szybkiej wygodnej i komfortowej pracy, myślałbym mocno o rekonfiguracji kompa - w 1500zł spokojnie byś się zmieścił, w zależności co i jak mocnego chciałbyś kupić.

    Osobiście mając taką kasę, celowałbym mniej więcej w coś takiego:
    CPU - Intel i5-760 - 700zł
    MoBo - Asus P7H55/USB3 - 350zł
    RAM - Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue - 250zł

    W sumie masz 1300zł. Za resztę np zasilacz wymienić na trochę mocniejszy firmowy jakiś, oscylujący wokół 500W.
    To pod warunkiem że masz grafikę która można by na razie wykorzystać.

    Dysk, obudowa, napęd - na razie mogłyby zostać. W przyszłości jak byś miał kasę, dysk na jakiś szybszy wymienić.

    To tak na szybko, jako jedna z opcji

    Monitor - to zupełnie inna kwestia Kupując dobry monitor, oczywiście zmieni się obraz na nim wyświetlany, ale szybkość działania pozostanie ta sama
    Ostatnio edytowane przez Azazel85 ; 01-11-2010 o 03:28
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  3. #3

    Domyślnie

    grafika zintegrowana (to wiem) - nie wiem czy można dołączyć inna kartę, RAMU jest 2 GB (2,5GB? tak wyświetla system w panelu). Załóżmy, że dokupie RAMu (z tego co wiem jest miejsce jeszcze na 2 dodatkowe kości) i go "rozbujam" to kupując EIZO zobaczę różnicę, coś zyska w pokazaniu kolorów itp. czy komp zasłaby? Tak naprawdę najbardziej przeszkadza monitor! przekłamuje, mocno świeci (regulacja nie bardzo pomaga)
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  4. #4

    Domyślnie

    Kupno eizo i zintegrowana grafa......podlaczenie przez VGA.....coz to chyba sie mija z celem
    Masz plyte ktora obsluguje DDR2, system pokazuje Tobie, ze masz 2,5gb RAMu, ciekawe i le lyka grafika....dobrze by bylo gdybys sprawdzil dokladnie ile kosci masz tego RAMu i jakie. Plyta ktora masz ma gniazdo procesora 775, jestes w stanie kupic duzo wydajnieszego proca pod te plyte do tego dokupic RAMu do 4gb bo tyle obsluzy twoja plyta, dokupic grafike, dysk sata, zmiana zasilacza (WAZNE!).....no i napewno nie obejdzie sie bez aktualizacji biosu.
    Tak wiec:
    Grafika - Gainward 9500GT 1GB - cena 189zl masz DVI i HDMI no i VGA
    Procek - tutaj jakis intel Core 2 Duo z tym, ze nie znam sie na intelach wiec moze ktos doradzi cos ciekawego ja bym bral to - E6700 - cena 275zl
    RAM - no tu masz dwie opcje, jezeli masz kosc 2gb to dokupic druga taka sama, albo swoj ram sprzedac i kupic 4gb, koszt ok 270zl, twoja plyta obsuguje ramy 533-677
    Zasilacz Chiefteca mam sprawdzone i moge polecic, wystarczy 400-450W 200-250zl
    Dysk - ja jestem zwolennikiem Seagate np taki - cena 199zl za 1TB, inni powiedza, ze samsung, inni znowu ze WD....to jest odwieczny temat do sporow.....

    Wychodzi mi ok 1180zl a roznice odczujesz kolosalna, to jest dobra opcja jezeli masz system OEM i nie chcesz wymieniac plyty.
    Oczywiscie grafika ktora podalem nie jest demonem, ale do tego do czego uzywasz kompa wystarczy calkowicie a do tego ma pasywne chlodzenie co daje sporo
    Procesor ktory proponuje kolega powyzej jest znakomity i godny polecenia, jednak plyta obowiazkowo do wymiany, RAMy tez na DDR3......twoj wybor......
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 01-11-2010 o 04:43

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Kupno eizo i zintegrowana grafa......podlaczenie przez VGA.....coz to chyba sie mija z celem
    Masz plyte ktora obsluguje DDR2, system pokazuje Tobie, ze masz 2,5gb RAMu, ciekawe i le lyka grafika....dobrze by bylo gdybys sprawdzil dokladnie ile kosci masz tego RAMu i jakie. Plyta ktora masz ma gniazdo procesora 775, jestes w stanie kupic duzo wydajnieszego proca pod te plyte do tego dokupic RAMu do 4gb bo tyle obsluzy twoja plyta, dokupic grafike, dysk sata, zmiana zasilacza (WAZNE!).....no i napewno nie obejdzie sie bez aktualizacji biosu.
    Tak wiec:
    Grafika - Gainward 9500GT 1GB - cena 189zl masz DVI i HDMI no i VGA
    Procek - tutaj jakis intel Core 2 Duo z tym, ze nie znam sie na intelach wiec moze ktos doradzi cos ciekawego ja bym bral to - E6700 - cena 275zl
    RAM - no tu masz dwie opcje, jezeli masz kosc 2gb to dokupic druga taka sama, albo swoj ram sprzedac i kupic 4gb, koszt ok 270zl, twoja plyta obsuguje ramy 533-677
    Zasilacz Chiefteca mam sprawdzone i moge polecic, wystarczy 400-450W 200-250zl
    Dysk - ja jestem zwolennikiem Seagate np taki - cena 199zl za 1TB, inni powiedza, ze samsung, inni znowu ze WD....to jest odwieczny temat do sporow.....

    Wychodzi mi ok 1180zl a roznice odczujesz kolosalna, to jest dobra opcja jezeli masz system OEM i nie chcesz wymieniac plyty.
    Oczywiscie grafika ktora podalem nie jest demonem, ale do tego do czego uzywasz kompa wystarczy calkowicie a do tego ma pasywne chlodzenie co daje sporo
    Procesor ktory proponuje kolega powyzej jest znakomity i godny polecenia, jednak plyta obowiazkowo do wymiany, RAMy tez na DDR3......twoj wybor......
    - Rozumiem, że taki zestaw, taka karata podana przez Ciebie ma już sens z EIZO? Cena jest bardzo dobra.
    - A jak chciałbym zmienić cały komp.? Nowy zestaw to coś w granicach 1300 by się znalazło?, bo myślę, by to co mam obecnie oddać rodzicom (pod internet - oni mają jeszcze starszy komp) a sobie bym już zmienił całość
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  6. #6

    Domyślnie

    Jak bys mial obudowe i poszedl w AMD nie w intela to jest to mozliwe, ale nie bedzie to demon predkosci, jednak w porownaniu do tego co teraz masz to i tak bedzie lepiej.
    Karta spokojnie da rade z eizo, masz DVI a szkoda podpinac monitor wysokogamutowy pod VGA

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    W temacie komputerów nie za bardzo się znam, szczególnie jeśli chodzi o kwestie techniczne, podzespoły itp.
    Obecnie posiadam: (pozwole sobie wkleić)
    Obudowa komputerowa STEP 207 Midi Tower ATX 350W, 2x USB, 2x Audio (czarna)
    Intel Pentium 4 531, 3.0 GHz, 800 FSB, 1MB cache, LGA775
    Gigabyte 945GM-S2, 945G Express, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN, VGA, mATX
    Dysk Seagate Barracuda 7200.9; 160GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 2MBcache,NCQ,RoHS
    LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 10x bulk, k.czarny
    FDD Alps 3.5'' 1,44MB, czarny, RoHS

    Komputer służy głównie do przeglądania netu i FOTO - Ligtroom. Żadnych gier. LR się trochę muli, nie pracuje za szybko i daltego piszę.... Ogólnie nie przeszkadza ale...
    - czy wystarczy dołożyć pamięci czy lepiej wymienić już na coś nowszego, jeśli tak to co proponujecie (da radę w przedziale 1000-1500zł?)
    - czy pod ten obecny sprzęt (zakładam, że zostaje tylko dołożenie pamięci) jest sens kupić monitor eizo czy raczje nic nie zobaczę i wskazane będzie kupienie nowego kompa? (obecnie mam monitor Samsunga Sync Master 940BF). Będę wdzięczny za pomoc
    Dokupując pamięć czy też wymieniając kartę grafiki na nową, bardziej wypasioną nie obejrzysz lepszych kolorów. Ja mam starszy komputer o nieco słabszych parametrach (pamięci trochę więcej) i monitor Eizo pokazuje co trzeba. Rozbudownie pamięci (w XP maksimum nieco powyżej 3 GB) pozwoli na szybsze działanie w programach graficznych, ale nie zapewni tobie super kolorków na monitorze. Wymień monitor na choćby podstawowy Eizo z matrycą PVA (lista tutaj:http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374), a zobaczysz różnicę.

  8. #8

    Domyślnie

    monitor chce wymienić, bo męcze oczy przy tej jasności mojego LCD, kolory tragedia. Może to przez - miałem okazje już zobaczyć swoje fotki na eizo

    a komp - no cóż.
    1.)LR się "muli" czasem robie kilka ruchów muszka - ustawiam suwaki i po 2 sekundach widzę ruch na monitorze (jest czasem lekkie opóźnienie).
    2.) Brakuje miejsca czasem na C:
    3.) Do tego dochodzi np: problem, że port USB na 2.0 jest tylko jeden.....
    niby można pracować ale z drugiej strony odczuwam pewien dyskomfort, szczególnie na LR.
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  9. #9

    Domyślnie

    Jednak zakupię nowy komp (ten co mam oddam rodzicom = internet). I tu prośba do Was o poradę. Czy coś konkretnego (jakiś link na sklep) czy poskładać z tego co podał Greg77. Co polecacie?, co radzicie?, na jakie parametry zwracać uwagę?. Co do ceny - tak by wystarczył na moje potrzeby (czyli foto - LR, internet.... w gierki nie grywam a na pewno nie w nowości...).... będę starał się zaoszczędzić bo na przełomie grudnia/stycznia czeka mnie jeszcze zakup nowszego body i LCD eizo (używka).
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    Jednak zakupię nowy komp(...) LCD eizo (używka).
    Proponuję zrobić odwrotnie. Komputerowi nic nie brakuje poza może większą ilością pamięci i szybszym dyskiem. A jakość zdjęć zależy w 100% od jakości monitora a nie komputera ani nowszego body.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •