Close

Strona 1857 z 1867 PierwszyPierwszy ... 857135717571807184718551856185718581859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 561 do 18 570 z 18664
  1. #18561

    Domyślnie

    Sportage dużo na ulicy, bo ludziska wiedzą, co dobre.

    Natomiast przy Arkana wiele lepiej nie będzie.
    Mam ten sam problem przy wsiadaniu do zięciowego Dustera. Auto gabarytami niby w porządku, ale otwór drzwiowy jest po prostu mały.

    Tu masz linka:
    https://www.carsized.com/en/cars/com...021-coupe-suv/

  2. #18562

    Domyślnie

    @Ligo; Renault zrobił samochód dla Ciebie, ale się słabo sprzedawał; Avantime
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #18563

    Domyślnie

    Wcale nie dla mnie. To przerost formy nad treścią i pewnie dlatego nikt go nie chciał. Poza tym marka dobra dla segmetu B i C, ale nie takiego. Sorry...

  4. #18564

    Domyślnie

    Ale drzwi miał odpowiednie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #18565

    Domyślnie

    Na pewno macie rację z tym wsiadaniem, ale chciałem zwrócić tylko uwagę na to, że ogromne znaczenie ma także to jak wysoko jest ustawiony fotel. Kolega przez rok eksploatował MB GLC, często jeździłem jako pasażer i zdarzało się iż miałem kłopoty przy wsiadaniu. Okazało się że przede mną jeździł tam ktoś o filigranowej figurze. Wystarczyło obniżyć fotel i ... voila! Wsiada się jak do autobusu!
    I... jak już jestem przy głosie: co Wy o tym "docieraniu silnika" i wymianie oleju po 1500 km? Tak na poważnie? Nie pisałem o tym dotychczas, bo ja miałem samochód na "F" . . W instrukcji napisano żeby zmieniać co 30.000 km, to zmieniałem - 10 razy. Przy stanie 307.000 km sprzedałem ( no za dużo powiedziane, bo właściwie oddałem), ale nie z powodu padu silnika, lecz z powodu korozji blach. (po 15 latach stania pod chmurą i jeżdżenia po naszej soli). No ale to był samochód na F. Jednakże wspomniany GLC został zaprowadzony na 1 przegląd po 20.000 km - zgodnie z instrukcją MB. Gdzie więc są te instrukcje, które nakazują jeździć do serwisu po 1500km. Tak tylko pytam, ja nie mechanik, ani inżynier od samochodów... :

  6. #18566

    Domyślnie

    Suzuki ma w instrukcji o ile pamiętam 1500km.
    Ja zmieniałem pierwszy raz po 3000-5000 tys km kiedyś, teraz w "kartonie od mleka" nie zmieniłem , ale dobrałem sobie interwał olejowy z pomocą analizy oleju przepracowanego (w wpierw świeżego). Co do interwału 30 tys to zapewne są silniki i sposoby eksploatacji które wytrzymujema takowy, ale wiele jedna nie dotrwa do nawet połowy takiego przebiegu - nie tylko te z samochodów na literę F i niestety o tym czy nasz silnik wytrzyma takie traktowanie czy nie, możemy się dowiedzieć za późno. Np. mój teść w capturze też zawierzył producentowi, przejeździł samochodem 50 tys km, odsprzedał go nam a my na 60 tys zamiast drugi raz zmienić olej, wymieniliśmy od razu cały silnik - olej też
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #18567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    ....więc są te instrukcje, które nakazują jeździć do serwisu po 1500km. Tak tylko pytam, ja nie mechanik, ani inżynier od samochodów... :
    Nigdzie tego nie znajdziemy, bo czasy uczciwości producenta wobec klienta minęły. Taka info w instrukcji to strzał w kolano , a przy tym strzał w ekologię która narzuca te interwały wymianowe, a te powiązane z warunkami dopuszczeń modelu, homologacji. Takie instrukcje krążą jako wersje ustne w ASO. Przy odbiorze przyszedł pan z recepcji serwisowej i zalecił abym przy 2-3 tys km przyjechał na darmową wymianę oliwy w nowym aucie. Darmową w sensie robocizny, bo z olejem i filtrem mogę swoim przyjechać oby zgodność z normami było.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #18568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    I... jak już jestem przy głosie: co Wy o tym "docieraniu silnika" i wymianie oleju po 1500 km? Tak na poważnie?
    Całkiem poważnie. Na YT są filmy od mechaników, którzy pokazują dlaczego wymiana po pierwszych 1-2 tys. km to dobry pomysł, oraz że przeciętny olej traci swoje parametry po 10-12 tys. Paprochy i opiłki wychodzą w każdym nowym silniku i na to nie ma siły. Trzeba je wypłukać nowym olejem i koniecznie dać nowy filter jak najlepszej jakości. Można sobie wyobrazić szkody, jakie wyrządzi większy opiłek na łożyskowaniu wałka turbiny rozkręconej do 100-200 tys. obr/min, ale przecież nie tylko, bo jeszcze panewki, gładzie itd.
    Tobie udało się zrobić 10 wymian co 30 tys, ale powiedziałbym, że miałeś sporego farta.

  9. #18569
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Pacjent to VW Bora z silnikiem benzynowym 1.6, skrzynia automat. Wymieniałem żonie świece, filtry i olej. Mając okazję sprawdziłem w jakim stanie są gładzie cylindrów po 300 tys. km przebiegu i zmianach oleju co 8 tys. Do tego Ceratec co 50 tys. Auto eksploatowane w 95% w mieście i po górskich drogach. Instalacja LPG od nowości. Styl jazdy - "Kubica w spódnicy".

    I muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Na gładziach jest fabryczny hon.

    Photo_2024-04-13 09_38_09_472.JPG
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #18570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tobie udało się zrobić 10 wymian co 30 tys, ale powiedziałbym, że miałeś sporego farta.
    Bardzo sporo użytkowników ma takiego farta. Gorzej z tym fartem już u 2 czy 3 właściciela takiego samochodu


    Panie inne materiały były. Dziś największe oszczędności w motoryzacji to właśnie oszczędności na jakości materiałów. Współczesne techniki obliczeniowe, projektowe, symulacyjne pozwalają zastosować nawet "plastelinę" upssss modelinę, bo twardsza i będzie się to kręciło do końca gwarancji 150 000 km ......... ja nie jestem zaskoczony, że te honowanie jeszcze widać , na pewno czeste wymiany oleju też mają na to wpływ ...... całą dzisiejszą motoryzację grzebią ciulowe materiały

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    I muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Na gładziach jest fabryczny hon.

    Photo_2024-04-13 09_38_09_472.JPG
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    ... Jak oglądam nowe, to najpierw słucham odgłosu zamykanych drzwi, bo to dużo mówi o wykończeniu, potem czy się wygodnie wsiada, a potem reszta...
    Też tak robię, też zawsze. Naprawdę w tej KIA to fajniutko te wszystkie drzwi się zamykają. Rygle zamków elegancko wyregulowane i nasmarowane fabrycznie. Problem w tym, że na jeździe testowej wsiadłem jeden jedyny raz i fotel był opuszczony do dołu. Pojeździłem już na podniesionym fotelu w emocjach wysiadłem Panie wszystko sprawdziłem, obmierzyłem, nawet szczeliny drzwiowe, montażowe, totalnie wszystko sprawdzone, wszystko spasowane idealnie, listwy, blachy wszystko się licuje i dopieszczone lepiej niż w BMW które w tamtym roku pomagałem synowi kumpla odbierać z salonu. Może temu, że to ledwo seria "3" była tylko za ponad 200 tys zł.
    Jedyny ratunek dla tej mojej Xceed na pozostanie u mnie to, że nauczę się wsiadać i jeździć na niżej opuszczonym fotelu .... i cały misterny plan aby było wyżej na starość, kupowanie auta pół roku poszedł w pizzz...u

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Wow! To się nazywa fantazja... Ale kto bogatemu zabroni ?
    To błędy starzenia się i lekarstw, stanu psyche na tym etapie życia.
    Gdybym był gogaty jaba daba du to bym szukał suvika za 140 -170 tys zł bo tu się zaczynają suvy takie zdefiniowane, a nie jakiejś bieda opcji niby suva
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 13-05-2024 o 10:54
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1857 z 1867 PierwszyPierwszy ... 857135717571807184718551856185718581859 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •