Close

Strona 1856 z 1862 PierwszyPierwszy ... 856135617561806184618541855185618571858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 551 do 18 560 z 18617
  1. #18551

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jednak to koreańczyk, bardziej pod Azjatów.
    ..
    KIA się chwali, że auto Xceed projektowane w Europie, pod Europejczyków i przez jakiegoś znanego niemieckiego projektanta autko rzeczywiście jest takie trochę prymitywne po niemiecku
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #18552

    Domyślnie

    Wszystko Ok, ale wiesz jak jest. Mniejszy fotel to tańszy fotel...
    Natomiast niemiecka prostota, czy nawet "prymitywność" mnie osobiście nie przeszkadza, za to może mieć swoje zalety. I nie to, żebym był fanatykiem niemieckich wyrobów.

  3. #18553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    No, to jest ciekawostka. Mało kto mierzy lakier na nowym. Ale na plus dla Kijanki.
    .
    Ja tak lubię, wszystko mierzyć, ważyć, testować Lubię też eksploatację zacząć od instrukcji obsługi. Ma ze 400 stron !! cała po polsku. Instrukcja na wzór dawnych instrukcji do samochodów LADA.
    Jestem w dziale o oponach jest tu dosłownie wiedzy tyle, że niejeden wulkanizator tyle nie posiada. Od oznaczeń, przez dobór zamienników rozmiarowych, rodzaje mieszanek, jak opony rozpoznawać, jak nie eksploatować, że przy szybkiej autostradowej jeździe trzeba podnieść ciśnienie w oponach o 10%. Cuda niewidy powypisywane. Instrukcja jak podręcznik dla ucznia technikum samochodowego Ja pierdziele, przebili instrukcje od Lady. Inne działy tak samo, a mój ulubiony o olejach ma ze 30 stron .
    .
    Dam se rękę uciąć, że nikt nigdy tej instrukcji od dechy do dechy nie przeczytał

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Robin, gratulacje. A trochę gimnastyki przy wsiadaniu Ci nie zaszkodzi. Przyzwyczaisz się, tj. wypracujesz technikę wsiadania i nie będzie tematu
    A dziękuje, dziękuje. ... ja już stary to chyba nie zdąrzę się nauczyć wyginać. Jednak trzeba było kupić Kaszkaja i ten litr paliwa na każde 100 km odżałować. Tam się wsiada jak do autobusu w porównaniu do Xceed, echhhhh

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Gratuluję zakupu - ciesz się i dostrzegaj tylko te fajne kwestie, reszta przestanie przeszkadzać chyba że będziesz o nich stale rozmyślał
    .
    Dzięki, dzi,eki

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ]
    Proszę tu natentychniast spisywać na swiezo. pierwsze wrażenia i publikowac
    Tak na świeżo to przyszedl pan z serwisu i zaprosił na darmowa wymianę oleju po 2-3 tys km , tylko za olej i filtr trzeba zapłacić
    . Tłumaczył swoimi zawiłościami, że tak lepiej i nie czekać do 15 tys km na pierwszą wyminę. Przytakiwałem z uśmiechem pod wąsem Olej na jakim wyjeżdża z fabryki i jaki zalewają w serwisie to TOTAL, . Koniec świata do koreańskiego samochodu francuski olej

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ps. Ja dostałem dustera na ecocontact 6 i uważam że są świetne, choć fabrycznie miały dość płytki bieżnik.
    wygląda mi na dramatycznie płytki bieżnik, aż jutro obmierzę za dnia
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 08-05-2024 o 23:24
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #18554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    wygląda mi na dramatycznie płytki bieżnik, aż jutro obmierzę za dnia
    Teraz chyba tak robią. Jak odebrałem zamówione Goodyear wielosezonówki, to dosyć przykre zdziwko... Po trzech latach wcale nieintensywnego korzystania już prawie TWI.

  5. #18555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tom 1.
    No to Robin - czas na Tom 2.

  6. #18556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    No to Robin - czas na Tom 2.
    Tom 2.
    Póki co to bardzo podoba mi się funkcja zmiany świateł z drogowych na mijania i odwrotnie. Jest to idealnie zrobione, a i same światła ledowe bardzo wydajne.
    Denerwują dość twarde fotele niestety czego na testowej jeździe nie zauważyłem
    System korekcji toru jazdy dyskretnie szarpie kierownicą, znacznie dyskretniej niż w innych autach, ale też denerwuje
    Silnik z turbo niby moment obrotowy dużej wartości od 1500 obr/minutę a samochód nie ruszy z wolnych obrotów, trzeba gazu mu. Focus diesel ruszał bez dotykania gazu.

    Tom 3. pewnie będzie krótki, sprzedałem KIA albo oddam do sklepu, bo przebiegu nawet 100 km nie ma i chyba nie zamierzam więcej jeździć .... Kurła !! samochód jest dla mnie za niski, za niską kabinę, nadwozie ma.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 12-05-2024 o 15:18
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #18557

    Domyślnie

    Wow! To się nazywa fantazja... Ale kto bogatemu zabroni ?

    Co do ruszania z miejsca bez gazu to: diesel a jeśli benzyna to w automacie. W benzynie z manualne można tak startować ale bardzo delikatnie i nie we wszystkich ( mowa o europejskich pojemnościach).
    Ps. Jeśli faktycznie będziesz zmieniał samochód to może warto przed wyborem następnego, pożyczyć sobie takiego od dealera albo wypożyczalni na kilka dni żeby wiedzieć co i jak. Przyznam że ja nie wiem czygo można nie zauważyć przy jazdach próbnych a co potrafi tak zniesmaczyć w ciągu zaledwie 100km (??!!) żeby zdecydować się na sprzedaż samochodu ?
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 12-05-2024 o 15:54
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18558

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ps. Jeśli faktycznie będziesz zmieniał samochód to może warto przed wyborem następnego, pożyczyć sobie takiego od dealera albo wypożyczalni na kilka dni żeby wiedzieć co i jak. Przyznam że ja nie wiem czygo można nie zauważyć przy jazdach próbnych a co potrafi tak zniesmaczyć w ciągu zaledwie 100km (??!!) żeby zdecydować się na sprzedaż samochodu ?
    No nie bylo opcji dłuższej jazdy testowej na Xceed. Wszystkimi innymi do woli jeździłem, a Kia ledwo 30 minut Dam mu jeszcze szanse, ale i tak jestem na wtorek umówiony na 24 godzinną jazde Renault ARKANA. Jadę nią do Czech.
    Wszystko w tym Xcced jest na plus, podoba mi się nadwozie, styl auta, kolor, bardzo fajny cichutki mocny silnik, generalnie fajny pomysł na taki pomostowy samochód miedzy SUV a autem kompaktowym.
    Niestety coś u mnie zawiodło, instynkt, intuicja. Zwaliłem temat, bo te auto ma niższą w środku kabinę niż mój Focus z 2010 roku i a jakoś tak zaślepiony innymi cechami dałem ciała, bo teraz moje ciało musi się wślizgiwać przez nieduże drzwi do auta w którym mam fotel kierowcy prawie na max podniesiony do góry, niski dach jest tego przyczyną .
    Bez ceregieli, no zjebałem temat.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #18559

    Domyślnie

    Jak oglądam nowe, to najpierw słucham odgłosu zamykanych drzwi, bo to dużo mówi o wykończeniu, potem czy się wygodnie wsiada, a potem reszta. IMO auto jest dobre, tylko gabaryty pod Koreańczyków metr pięćdziesiąt w kapeluszu. To, że podwyższone, daje tylko większy prześwit, ale dalej jest mała odległość od podłogi do górnego rantu drzwi i trzeba się mocno zginać. Dlatego parę postów wcześniej wspominałem o sporo wyższej Sportage, bo o ile wiem, mikrusem nie jesteś.
    Porównanie Xceed i Sportage. Zwróć uwagę na kąt pochylenia przedniego słupka, co też robi różnicę z miejscem na głowę przy wsiadaniu.

    Screenshot_20240512_090432.png

  10. #18560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jak oglądam nowe, to najpierw słucham odgłosu zamykanych drzwi, bo to dużo mówi o wykończeniu, potem czy się wygodnie wsiada, a potem reszta. IMO auto jest dobre, tylko gabaryty pod Koreańczyków metr pięćdziesiąt w kapeluszu. To, że podwyższone, daje tylko większy prześwit, ale dalej jest mała odległość od podłogi do górnego rantu drzwi i trzeba się mocno zginać. Dlatego parę postów wcześniej wspominałem o sporo wyższej Sportage, bo o ile wiem, mikrusem nie jesteś.
    Porównanie Xceed i Sportage. Zwróć uwagę na kąt pochylenia przedniego słupka, co też robi różnicę z miejscem na głowę przy wsiadaniu.

    Screenshot_20240512_090432.png
    No wląśnie o ten lewy slupek przedni chodzi

    A masz takie porównanie do z robienia Xceed z Focusem MK2 2010 rok ? bo jak czytam to Focus jest wyższy ..... sportage świadomo nie chciałem, bo strasznie ich dużo na ulicach, trzeba mi bylo brać Kaszkaja
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1856 z 1862 PierwszyPierwszy ... 856135617561806184618541855185618571858 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •