Close

Strona 1811 z 1858 PierwszyPierwszy ... 8111311171117611801180918101811181218131821 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 101 do 18 110 z 18574
  1. #18101

    Domyślnie

    O Boziulku jak to się mogło stać ? To przy zakupie nowego taka pomyłka ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #18102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jestem z tych co jeździł prawdziwą Dacią, a nie jakieś podrabiane Dacie przez Renaulta . Tamta Dacia made in Romania z 1984 miał prawdziwe ekologiczne okładziny hamulcowe zrobione ze sklejki drewnianej. Generalnie jeździła tylko do stacji CPN u, bo dalej nigdy nie dojechała. Z wyglądu na tamte czasy to był bardzo ładny samochód i chyba na jakiejś licencji czymś takim
    Ale przecież ta Dacia, to był licencyjny Renault 12, także tego...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #18103

    Domyślnie

    Moim drugim autem w życiu była rumuńska Dacia na licencji Renault 12. Z początkowej produkcji, nawet klosze lamp były ze znaczkiem Renault. Rupieć, ale sentyment pozostał

    Dacię to warto bardzo krytycznie obejrzeć w środku, żeby jakość wnętrza w przyszłości nie raziła.

  4. #18104

    Domyślnie

    Ale chłopaki, drewniane klocki miał Olcit, czyli rumuński Citroen a nie Renault. Dusterem jeździłem, świetne autko. Stosunek możliwości do ceny nie do pobicia.

  5. #18105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jestem z tych co jeździł prawdziwą Dacią, a nie jakieś podrabiane Dacie przez Renaulta . Tamta Dacia made in Romania z 1984 miał prawdziwe ekologiczne okładziny hamulcowe zrobione ze sklejki drewnianej. Generalnie jeździła tylko do stacji CPN u, bo dalej nigdy nie dojechała. Z wyglądu na tamte czasy to był bardzo ładny samochód i chyba na jakiejś licencji czymś takim
    Protestuję
    Miałem daczke 1310 - cudne auto. Szalenie wygodne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapytam czy sprawdzaliście jaką normę spalin przypisano do waszego autka? Bo mi niestety przypisano złą i z tego co czytam to problem mam ja, bo muszę udowodnić dostarczając świadectwo homologacji mojego modelu, które ewentualnie wystawi mi importer. Wiecie jak to w praktyce wygląda? Bo domyślam się, że jak pójdę do salonu marki to się na mnie wypną, skoro to nie u nich kupowałem (autko przywiezione z Niemiec). Albo zażądają kasę za takie świadectwo (ile?).
    Ktoś już to przechodził?
    A gdzie to odczytałeś ?
    Słyszałem, że bandyci biorą kilkaset złotych za wystawienie świadectwa (dystrybutor auta/przedstawiciel)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Dusterem jeździłem, świetne autko. Stosunek możliwości do ceny nie do pobicia.
    Mam od prawie 3 lat.
    Wady :
    skrzynia - 1/2/3 nie tak precyzyjnie się wrzuca jak w citroenie a o japończyku to już nie ma co wspominać. Skrzynię czasem słychać ale nie jest to poziom uciążliwy (renault ma ten problem od lat, co śmieszniejsze masa ludzi tego "nie słyszy")
    Konstrukcja niektórych elementów plastikowych jest idiotyczna (ocierają o metalową kontrakcję nadwozia)
    Ale jako całość, autko fajne

  6. #18106

    Domyślnie

    Nie ma siły na Dacie, Skode w żadnym wydaniu.

    Podjadę po świętach do tych zdzierców. Przesadzili z ceną o 5000 zł, ale może się dogadamy np ma 44.444

    https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6FNhB8.html
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #18107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    O Boziulku jak to się mogło stać ? To przy zakupie nowego taka pomyłka ?
    Nie, oczywiście samochód jeździł parę lat za granicą, tu sprowadzony, koleje kilka lat u pierwszego właściciela w PL i dopiero potem ja.
    Problemem jest to, że model z danego roku miał dwie odmiany tego samego silnika, ja mam z EURO 5, a tamten miał EURO 4. No i mi w CEPIK wpisano EURO 4. Sęk w tym, ze nie wystarczy bym udowodnił jaki mam silnik, tylko muszę mieć świadectwo homologacji.
    CEPIK wpisuje z automatu to co "wie" o danym modelu. Problem jest z samochodami np poliftowymi gdy obie wersje były robione w tym samym roku. Ale nie tylko. Było na ten temat kilka artykułów. Nie bądźcie tacy pewni co macie sprawdźcie to. Tutaj https://historiapojazdu.gov.pl/

    Tu artykuł o problemie https://android.com.pl/moto/651151-c...euro-w-ce-pi-k i to jak porąbanie dla nas, użytkowników "załatwiono" poprawienie wpisu do bazy. Niestety mnie to dotyczy.
    To się wiąże z możliwością wjazdu do centrum miasta (w Krakowie już za chwilę) albo opłat za samochody spalinowe. To zostanie niedługo wprowadzone. No i przy sprzedaży wartość pojazdu spada. Jest o co sie kłócić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18108
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapytam czy sprawdzaliście jaką normę spalin przypisano do waszego autka? Bo mi niestety przypisano złą i z tego co czytam to problem mam ja, bo muszę udowodnić dostarczając świadectwo homologacji mojego modelu, które ewentualnie wystawi mi importer. Wiecie jak to w praktyce wygląda? Bo domyślam się, że jak pójdę do salonu marki to się na mnie wypną, skoro to nie u nich kupowałem (autko przywiezione z Niemiec). Albo zażądają kasę za takie świadectwo (ile?).
    Ktoś już to przechodził?
    Ja mam wbite w dowód EURO 6 D.

    Co do Twojego problemu. Potrzebujesz odpis świadectwa homologacji. Wszystko zależy czy auto było kupione jako nowe w Polsce czy za granicą? Osobiście zacząłbym od kontaktu z ASO.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #18109
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Jak pisałem, za granicą RFN konkretnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #18110
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To od dilera w Polsce trzeba zacząć. Kiedyś miałem podobny temat z Citroenem, ale tam o ładowność chodziło. Tak czy owak polski salon zamówił mi we Francji odpis świadectwa homologacji. Zapłaciłem tylko za list do PL. Może i w Twoim przypadku uda się na skróty.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1811 z 1858 PierwszyPierwszy ... 8111311171117611801180918101811181218131821 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •