Close

Strona 1844 z 1852 PierwszyPierwszy ... 844134417441794183418421843184418451846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 431 do 18 440 z 18511
  1. #18431
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pytanie z trochę innej beczki. Czy ktoś z Szanownych Państwa - posiadaczy SUV-ów i innych czterołapnych miał (nie)przyjemność otrzymać pisemko z armii na temat potencjalnego przejęcia wozu w razie W? Jak to w praktyce wygląda dzisiaj? Dotyczy tylko właścicieli, czy również leasingowców?
    Zastanawiam się, czy warto przywozić 4x4 do PL, czy nie bardzo, bo zaraz ktoś położy na tym swoją łapę?
    Ten przepis jest od bardzo dawna i dotyczy również innych rzeczy, np. agregatów prądotwórczych, ciężarówek, koparek a nawet budynków. Ale to nie tak, że sobie ktoś z wojska przyjdzie i "pożyczy". Musi wybuchnąć wojna i muszą wyniknąć konkretne potrzeby.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #18432

    Domyślnie

    Przeczytaj artykuł, który podlinkowałem (otwiera się w oknie incognito, jeśli masz jakieś blokery reklam). Teoretycznie mogą w czasie pokoju, za odszkodowaniem.

    Sądzę że cały czas niektórzy pamiętają sprawę firmy Optimus z końca lat 90-tych i początku 2000-ych. Jej właściciel był grilowany przez lokalny układ polityczno-mafijny, m.in. armia chciała "pożyczyć" jego auta terenowe. Jest o tym nawet w Wikipedii pod hasłem Roman Kluska. Z tym że od tego czasu to jednak nasz kraj jest w trochę innym miejscu mimo wszystko. Mimo wszystko.

  3. #18433

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To znaczy? Mówisz, że np. Caymanem się nie zainteresują?
    Niestety jak zwykle w Polsce i nie tylko wpływ jakie auto zaaresztują ma czynnik ludzki, czyli co myśli i wie jakiś pan pani pacująca w powiecie czy gminie.
    Moi znajomi dostali takie wezwania na auta i tu teraz śmiech będzie: Suzuki IGNIS, KIA Sportage, Honda CRV 2.0 ...... wszystkie ich auta z napędem na przednią oś tylko , poza CRV ktora ma dołączany chwilowo napęd na tył



    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @robin102 Kupiłeś już tę Kia?
    A przywieźli wczoraj, postawili na moją prośbę pod płotem, pojechałem, obejrzałem autko, wszystko OK, dali mi czas do odbioru max do 30 kwietnia, bo tak w umówię z dilerem mam.
    Ogarnęły mnie różne wątpliwości, więc jakoś tak niespiesznie podchodzę do odbioru i przelewu reszty kaski dla dilera. Ogarnął mnie szereg wątpliwości
    .
    To ostatni egzemplarz jaki jest w Polsce modelu 2024 z mocniejszym silnikiem 160 KM, bez ograniczeń eco sreco, ze skrzynią manual, wersja wyposażenia M + dodatkowo pakiet SMART + alusy 18 cali jak byś był zainteresowany to może odstąpię rezerwację, może





    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-04-2024 o 11:44
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #18434

    Domyślnie

    Hehe, ja to staroświecki jestem, Kia jakoś do mnie nie przemawia

  5. #18435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    UX to nieduże autko, ale waży o ile wiem półtorej tony i w połączeniu z silnikiem 2.0L na trasie musi swoje zjeść. W mieście przy hybrydzie być może wystarcza mu nawet 5 l. Na trasie przy 140 mnożyłbym razy dwa. Cudów nie ma, goła fizyka...
    Przejechałem nim ok 90 tys, 85 % w mieście (a lekkiej nogi nie mam) na autostradach starałem się nie przekraczać 150km/h . I średnie spalanie było na poziomie 6.4 L . Tak to jest bardzo sprawna hybryda


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #18436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy warto przywozić 4x4 do PL, czy nie bardzo, bo zaraz ktoś położy na tym swoją łapę?
    U nas jeździ taki GLS z rejestracją IL, od dwu lat chyba, i nie słyszałem by ktoś z armii nim się interesował.
    A tak BTW, czy w IL obowiązuje tylko jedna tablica (z tyłu) czy obie?

  7. #18437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To znaczy? Mówisz, że np. Caymanem się nie zainteresują?
    Ligo, kup porsche 911 Turbo S. Dla wojska będzie bezużyteczny a dla Ciebie wręcz przeciwnie
    Cayman tylko z napędem na tył, z tego co wiem...
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 20-04-2024 o 13:00

  8. #18438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Hehe, ja to staroświecki jestem, Kia jakoś do mnie nie przemawia
    Do mnie tez tak słabo, ale się przekonałem po kilku jazdach testowych i wnikliwym oglądaniu KIA i pojazdów konkurencyjnych w zbliżonej, ciut wyższej cenie. Tylko Golf trzyma fason i jest materiałowo, pasowaniowo lepiej wykonany od KIA Xceed, niestety duuużo droższy. KIA fajny samochód do jeżdżenia bez nobilitacji dla właściciela.
    Jedna rzecz co mi się w tym Xceed słabo podoba to dominująca czerń w kabinie jak w mazdach z ubiegłego stulecia
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #18439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Niestety jak zwykle w Polsce i nie tylko wpływ jakie auto zaaresztują ma czynnik ludzki, czyli co myśli i wie jakiś pan pani pacująca w powiecie czy gminie.
    Moi znajomi dostali takie wezwania na auta i tu teraz śmiech będzie: Suzuki IGNIS, KIA Sportage, Honda CRV 2.0 ...... wszystkie ich auta z napędem na przednią oś tylko , poza CRV ktora ma dołączany chwilowo napęd na tył
    Zdaję sobie sprawę. Tyle lat minęło, a dalej są tworzone, chyba celowo nieprecyzyjne przepisy, do dowolnej interpretacji przez urzędnika. Stąd w jednym urzędzie może być tak, a w drugim zupełnie inaczej.
    U mnie urzędnik jest dla petenta, a nie odwrotnie. Jeden trzyma się ściśle przepisów, a drugi wie czego się spodziewać. I to jest Ok.


    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    U nas jeździ taki GLS z rejestracją IL, od dwu lat chyba, i nie słyszałem by ktoś z armii nim się interesował.
    A tak BTW, czy w IL obowiązuje tylko jedna tablica (z tyłu) czy obie?
    W Illinois obowiązują dwie tablice, dodatkowo na tylnej musi być co roku nowy sticker z dopuszczeniem do ruchu, a w zasadzie z przedłużeniem rejestracji, bo sam przegląd jest co dwa lata. Dodatkowo teraz kończą wprowadzać nowy wzór tablic. Podejrzewam, że ten GLS jeździ na nieaktualnych, a jeśli na jednej, to już na pewno nielegalnie.

  10. #18440

    Domyślnie

    Tak sobie patrzę na ceny nowych autek mini SUV to nawet za Toyotę Yaris Cross trzeba zapłacić 110 tys zł, czyli więcej od większej X-ceed. Szalona sprawa.
    .
    ps.
    Ciekawe czy taką terenową X-ceed trzeba też będzie dla wojska podstawić
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-04-2024 o 12:38
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1844 z 1852 PierwszyPierwszy ... 844134417441794183418421843184418451846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •