Close

Strona 3842 z 3855 PierwszyPierwszy ... 28423342374237923832384038413842384338443852 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38 411 do 38 420 z 38549
  1. #38411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Gdzie jest Skalne Miasto? xD
    Jak skalne miasto to najlepiej do Czeskiego Raju jechać.
    Ja wiem, że wszyscy Polacy walą do Adsprasko-Teplickego, ale wszystkie trzy skalne miasta CzR są lepsze, większe i fajniejsze.
    To nie jest jakoś dużo dalej i z Wro robiliśmy jednodniowy wypad do Hruboskalsko.

    Tyle, że to z buta, rowerem to sobie można między tymi atrakcjami jeździć. No i termin Majówki nie jest najlepszy. Dobre kilka lat temu pojechaliśmy do Szwajcarii Saksońskiej i po czeskiej stronie było więcej Polaków niż Czechów i Niemców razem wziętych.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #38412

    Domyślnie

    Dzięki, planuję na wakacje i potwierdziles moje przypuszczenia.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #38413

    Domyślnie

    Najważniejsze w Czeskim Raju jest pamięć, że to rzut beretem od Rowerowego Raju czyli Gór Izerskich.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #38414

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Najważniejsze w Czeskim Raju jest pamięć, że to rzut beretem od Rowerowego Raju czyli Gór Izerskich.
    Właśnie dlatego tam kombinuję xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #38415

    Domyślnie

    Jak będziesz się wybierał w Izery to koniecznie daj znać. Będę we Wro to wpadnę, nawet w tygodniu.
    Choć obecnie do początku czerwca mam zablokowany ten kierunek, bo zamknęli tunel kolejowy w San FranTrzcinsku i ciapong tylko do Janowic jedzie, potem bus do Jelonki i dalej do Szklarskiej znowu ciapongiem. Choć jest postęp, bo wg komunikatów w pociągu Zastępcza Komunikacja Autobusowa teraz ma tylko ograniczoną ilość miejsc na rowery, kiedyś nie miała w ogóle.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #38416

    Domyślnie

    Na razie muszę ułożyć wszystko i ze sobą zgrać, tak, żebym mógł się z rodzinka nacieszyć i mieć dla siebie wypad lub dwa na rowerku, cel dopiero na wakacje, a więc lipiec-sierpien.

    Jak mi nie wyjdzie rowerowo z Czechami, bo to na razie w głowie nie na kartce, to mam drugą opcję do zgrania w połowie sierpnia najpewniej z bazą wypadową na wypad lub dwa z okolic Leszna, które odwiedzam co rok.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #38417
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    A wrzucę, jak już targałem lustro ze sobą i ładnie było

    Pobudka o 5 rano, rower w auto i jazda.


    Okolice Nowego Targu, Grzebieniowa skała


    Gdzieś na niebieskim szlaku pieszym z Trybsza. Przez godzinę nikogo nie spotkałem, a szlak jest rewelacyjny widokowo, okazał się w całości podjeżdżalny, a w dół jest jeszcze lepszy, bo już 2 razy miałem okazję tam jechać.


    Przerwa na popas na łące. Nadal nikogo nie spotkałem.


    Kolejna łąka jakich wiele. Ciężko jedzie się do góry, jak co chwila chce się zdjęcia robić. Jazda tamtędy w dół była jeszcze gorsza, no zero flow


    Wioska Rzepiska, dopiero tu spotykam jakichś ludzi


    Nadal szlak niebieski, bliżej pierwszego celu - przełęczy Łapszanka


    Łapszanka


    Z Łapszanki zjeżdżam na Słowację, gdzie widział mnie @siemalysy ale niestety go nie zauważyłem
    Początek podjazdu na następną przełęcz


    Okolice Stachankovo family park. Tatry Bielskie mi z ręki jadły


    Ten pagurek to Prislop (1214m.n.p.m). Mapy.cz coś się gubią w zeznaniach na temat dróg, które tam idą, a widać je na satelicie. To od razu sprawia, że miałbym ochotę pojechać tam następnym razem


    Bachledka. I tu powinienem gdzieś widzieć cyklotrasę na całą szerokość ekranu. Ale jakoś jej nie widzę. Jednak musi gdzieś być, przecież nie będę trasą narciarską zjeżdżał.


    K..waaaa.... czerwona trasa narciarska Majstrak. Słowacy z okazji budowy zamknęli część cyklotrasy i przyszło mi się jakoś dostać do reszty. To było trochę za strome jak na taki rower, bo momentami grawitacja równoważyła hamulce. W takich momentach to by się naprawdę myk-myk przydał.


    16:00 Gdzieś dalej w lesie na Słowacji. Pierwotnie zakładałem, że powinienem już być koło samochodu, a tymczasem byłem dopiero w połowie trasy i to mocno wyrąbany. Zostało mi 0,5l picia, 39km do celu i 3 grube, choć krótkie podjazdy. Musiałem zmodyfikować trasę, żeby ją skrócić i wypłaszczyć. No to dołożyłem 4km, ale przynajmniej znalazłem wodopój w Łapszach Wyżnich. Na drodze do Łapsz znowu widział mnie Siemalysy, a ja jego nie. Zakamuflował się innym rowerem


    I jeszcze taki widoczek na koniec. Dotarłem do samochodu koło 19.


    Miało być bliżej i mniej przewyższeń, a wyszło jak wyszło. Zdecydowanie za dużo jak dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez kipcior ; 02-05-2024 o 20:54
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #38418

    Domyślnie

    Bardzo ładnie... No i widoczność jaka
    Termika dopisała, choć pewnie niekoniecznie organizmowi?
    siemalysy stalker
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #38419

    Domyślnie

    @kipcior masz tracka z tej trasy ?
    Czy z Łapszanki odbiłeś na Osturna jak ja zwykle czy inaczej, no i nie za bardzo wiem jak na Bachledkę zajechałeś?
    Będę tam znów za msc rowerował, przydałby się track
    No i napisz jaka długość trasy i ile czasu zajęło....
    Na koniec dodam...dobra robota !
    Ostatnio edytowane przez moshica ; 02-05-2024 o 22:37
    Nikon i podróże ...


  10. #38420
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    @crusiek
    Byłem na Łapszance chyba 5 razy, no to tym razem była najlepsza widoczność. A temperatura była zmienna Wysiadłem z auta i od razu ubrałem wiatrówkę. Wiało ponadnormatywnie, tyle dobrze że na powrocie miałem w plecy. Ale z biegiem dnia, nawet na tym tysiącu metrów było wyraźnie za ciepło. Miałem 2,5l ze sobą i się okazało za mało.
    @moshica

    To miałem zaplanowane:
    https://pl.mapy.cz/s/cugazujale

    Ale musiałem zmienić końcówkę, bo umarłem po drodze
    https://www.strava.com/activities/11309242888

    Z Łapszanki do Ostruna i dalej na przełęcz. A potem już granią na Bachledovkę, szeroka droga, przejezdna bez większego problemu. Dodam, że w zeszłym roku jechałem dalej, i za Bachledovką robi się znacznie bardziej ciekawie. Cyklotrasa jest, ale trawa po pas momentami też
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 3842 z 3855 PierwszyPierwszy ... 28423342374237923832384038413842384338443852 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •