Close

Strona 3860 z 3872 PierwszyPierwszy ... 28603360376038103850385838593860386138623870 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38 591 do 38 600 z 38711
  1. #38591

    Domyślnie

    No, wypadałoby, mam kilka 45c na oku... Choć nie planowałem tak szybkich zapasów robić.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #38592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Różne, zależy co potrzeba.....

    Załącznik 79854
    @crusiek napisz proszę jak sobie ustawiłeś widoczne pola danych na pierwszym zdjęciu swojego posta? Pozwoliłem sobie wrzucić je poniżej. Czy to jest standard z Garmina, czy instalowałeś coś dodatkowego? Mogę u siebie na mapie ustawić 4 pola, ale one zajmują niemal pół ekranu mapy.


  3. #38593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    @crusiek napisz proszę jak sobie ustawiłeś widoczne pola danych na pierwszym zdjęciu swojego posta? Pozwoliłem sobie wrzucić je poniżej. Czy to jest standard z Garmina, czy instalowałeś coś dodatkowego? Mogę u siebie na mapie ustawić 4 pola, ale one zajmują niemal pół ekranu mapy.

    https://forum.nikoniarze.pl/attachme...chmentid=79854
    MapDashboard z connectIQ, gplama to pokazywał na YT jak ustawić, znajdę film to zalinkuje.

    LINK: https://www.youtube.com/watch?v=uYUq3479gc4
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 20-05-2024 o 22:47
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #38594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Dla mnie szlak rowerowy to minimum oznaczenie w terenie oraz informacja jaki rower mam zabrać.
    Szlak to jednak nie zbiór ścieżek, które można przejechać tylko w sprzyjających warunkach, a coś dostępnego zawsze w sezonie rowerowym czyli ostatnimi laty od lutego do listopada. Przynajmniej na nizinach.

    Nawet wgrany GPX nie rozwiązuje sprawy, bo wiele razy już miałem wątpliwości którędy jechać i o ile w Niemczech czy Czechach w takich momentach pomagają tabliczki ze strzałkami, tak u nas jest różnie.
    Jednak jak napisałeś, co kto lubi.

    Te nadodrzańskie ścieżki spoko, jeździłem tam na MTB w covidzie, jak jeszcze nie miałem gruza, a bałem się wsiąść do ciapongu. Niemniej jednak trafienie tam na ślepą lub tak zarośniętą ścieżkę, że już kierownica za szeroka nie należy do rzadkości.
    Za to bardzo mogę pochwalić szlaki w Miękini, też na MTB i miejscami tam jest gdzie przetestować zawieszenie.
    Ten cały ORT to tak naprawdę nieporozumienie. Chłopcy z fundacji za pieniądze z UE wyznaczyli go bez uzgodnień z RZGW (teraz Wody Polskie). Zresztą dlatego na wałach nigdy tabliczek nie było. Wody generalnie wszystko mają w d... i na pewno specjalnie szutru na koronie nie położą, a koszenie 2x w roku im wystarcza. A jeszcze na niektórych odcinkach jest teoretycznie zakaz jazdy (bez wyjątków). O ich stosunku do ludzi świadczy fakt, że na jazie w Rzeczycy (blisko Malczyc) przy inwestycji za gigantyczny hajs nawet nie udostępnili kładki po której mógłby się odbywać mały ruch. No bo w końcu po co ktoś miałby tam przechodzić rzekę. Lepiej niech zasuwa dodatkowe 20 km. Tak, że cały temat (łącznie z bredniami o Odra Velo) to jedna ściema. Mi to akurat pasuje wolę teren zamiast asfaltozy. Pomijając dojazd codzienny ludzi gdzie jestem absolutnie za ddr.

    Miękinia (czyli las za torami - Wzgórze Szubienniczne) o której wspomniałeś i okolice Wojnowic (tam te testy zawieszenia) to inna liga. Pętle są bardzo ładnie oznaczone i całkiem ciekawie poprowadzone. Maciek Grabek zrobił tam niezłą robotę (na bazie tego co już było). Też bardzo lubię ten teren. Kawałek dalej jest Radunia i Ślęza a jeszcze dalej Wzgórza Strzelińskie. Cztery najfajniejsze miejsca do jazdy blisko Wro. No i w innej konkurencji Stawy Milickie. No i jeszcze Kocie Góry, Dolina Bystrzycy i Wzgórza Niemczańskie. Coś tam do pojeżdżenia obok nas jest. Chociaż do Wałbrzycha porównując to jednak bieda.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 20-05-2024 o 22:54

  5. #38595

    Domyślnie

    Wodom Polskim jak się chce to robią. Np. trasa do Urazu i nawet kawałek za Uraz, choć tam trzeba zjechać w Starym Dworze, bo następny zjazd jest na posesję i dość sugestywnie oznakowany, że właściciel sobie nie życzy nikogo tam próbującego przedostać się do szosy, którą widać z wału. We Wro wzdłuż Widawy też zrobili szutrowe CPR na wałach i ludzie z tego korzystają. Ja nawet codziennie.
    Podejrzewam, że w takim wypadku dana gmina musiała się dorzucić, bo jednak WP budują wały przeciwpowodziowe, a nie ścieżki rowerowe.

    Co do koszenia, to fakt, nawet tam gdzie jest normalny szuter potrafi tak zarosnąć, że jest problem z minięciem się dwóch rowerów (nad Widawą) albo z przejechaniem w ogóle (Rędzin). Ogólnie to jest problem takich firm jak LP czy WP, państwo w państwie.

    Miękinia i Las Mokrzański to obrzeża Wro, można tam skoczyć nawet po pracy, zwłaszcza teraz, jak dzień długi i jak ktoś nie mieszka na drugim końcu miasta. Ślęża, Strzelińskie to już temat na ciapong, a w takim wypadku to już wolę pojechać te pół godziny dłużej i dojechać do Bardzkich na przykład.
    PLK na linii w kotlinę planuje gruby remont od Kamieńca do Międzylesia mają dostosować linię do 120 km/h. Zatem podejrzewam, że jak ruszą z tą modernizacją, to pewnie z rok tam tylko autobusy będą jeździły.

    Z wyznaczeniem tego ORT to słabo, ale po sobocie tak podejrzewałem, ze to jakaś partyzantka była.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #38596
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    214

    Domyślnie

    @Wujot fajne miejsce na rower :0 @zdyboo takie zarośnięte ścieżki mają jedną zaletę, nikogo tam nie ma
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  7. #38597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    @Wujot fajne miejsce na rower :0 @zdyboo takie zarośnięte ścieżki mają jedną zaletę, nikogo tam nie ma
    Poza dzikami xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #38598

    Domyślnie

    Nie bez przyczyny.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #38599

  10. #38600

    Domyślnie

    Szczyrk DH, jeden z lepszych filmów:

Strona 3860 z 3872 PierwszyPierwszy ... 28603360376038103850385838593860386138623870 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •