Close

Strona 3857 z 3871 PierwszyPierwszy ... 28573357375738073847385538563857385838593867 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38 561 do 38 570 z 38705
  1. #38561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Czy ktoś kombinował może z mocowaniem gopro na uchwycie garmina? Chodzi mi o jakiś adapter szybkozłączkę, żeby kamerkę móc łatwo i szybko odpiąć. W sieci pełno uchwytów garminowskich z dołączonym adapterem pod kamerkę gopro, ale mocowanym na stałe (czyli zeby wypiąć kamerkę, trzeba wykręcać trzpień mocujący), np tu:
    https://allegro.pl/oferta/rockbros-u...ro-14051631957
    Albo ja już szukać w sieci nie umiem albo jakieś patenty zabraniają żenić oba mocowania??
    Jeśli chcesz łatwo i szybko wypinać tu i ówdzie, to proponuję zestaw od Ulanzi.


    IMG_20240517_135910.jpg

    IMG_20240517_135850.jpg

    IMG_20240517_140609.jpg


    Cały zestaw w tym do mocowania na statywie na gwint. Ja takie coś nabyłem, żeby w miejscu gopro albo przyczepiać lampkę, albo kamerkę, ewentualnie szybko przenieść kamerkę na szelki. https://pl.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2pol

    ALbo jak Zdyboo napisał, można zakupić adapter pod gopro, choć ma swoją cenę. Ale jest mniejszy.
    https://trigar.pl/pl/p/Adapter-z-uch...3-a70e6e559e2e

    tylko, to wymaga uchwytu garmina, który ma od spodu złącze "męskie"
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 17-05-2024 o 14:13
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #38562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    @siemalysy Na Jurze widzę pięknie jak zawsze Piach pewnie też
    Z jednym i z drugim się w pełni zgadzam

  3. #38563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ALbo jak Zdyboo napisał, można zakupić adapter pod gopro, choć ma swoją cenę. Ale jest mniejszy.
    tylko, to wymaga uchwytu garmina, który ma od spodu złącze "męskie"
    Jak na Garmina to sam adapter jest śmiesznie tani. Swoją cenę ma uchwyt odbiornika, bo coś chyba koło 150 zeta kosztuje, ale zwykle się go dostaje w zestawie, choć może dopiero od odpowiedniej wielkości Edge.

    Tak to u mnie wygląda.
    DSC08273.jpg

    Chodziło o pokazanie całej "instalacji" lampiona.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #38564

    Domyślnie

    Po pierwsze, przyznam się, że nie posiadam żadnych urządzeń Garmina. Nie miałem tego w ręku, bazuje tylko na zdjęciach. Po co szukam więc uchwytu Garmina z przejściówką na Gopro? Bo rozwiązanie szybkozłączki od Gopro jest totalnie do kitu. Oryginalna szybkozłączka, za kilkadziesiąt złociszy, wytrzymała u mnie kilka miesięcy. Tańsze zamienniki z allegro maksymalnie tydzień. Jedna strzeliła mi już podczas pierwszej jazdy. Wertepy znoszą nieźle, ale jazda po bruku je wykańcza. Na jeden sezon musiałbym ich kupować kilkanaście sztuk.



    Próbowałem już takiej konfiguracji uchwytu i szybkozłączki Ulanzi:



    Samo działanie szybkozłączki genialne. Ale mocowanie podstawy szybkozłączki z wysięgnikiem nie ma dostatecznej sztywności. Choćbym nie wiem jak dokręcał, zawsze podczas jazdy kamera klapie mi do przodu. Próbowałem zwiększyć między nimi tarcie wklejając jakies taśmy, smarując smarami ciernymi. Bez rezultatu.

    A że zamówiłem sobie przednią lampkę z mocowaniem Garmina, postanowiłem spróbować także z kamerką wejść w ten system.
    Na chwilę obecną idzie do mnie ten adapter, o którym pisałem wcześniej:
    https://allegro.pl/oferta/adapter-sz...07002ddfb60489
    Zakładam, że jak dokupię do niego taki uchwyt:
    https://allegro.pl/oferta/garmin-uch...al-13967065810
    to będę mógł od spodu podpiąć kamerkę, a od góry lampkę? Albo zamontować go do góry nogami i mieć kamerkę od góry (tak bym wolał). Na fotkach aukcji nie widać, ale od dołu chyba ma "męską" końcówkę...
    Lampka będzie ta:
    https://allegro.pl/oferta/lampa-prze...b-687c2d87cdd6
    Chodzi tylko o to, żeby mieć jakąś popierdółkę mrygającą na dojazdy do pracy bo na wylotówce ze Szczecina czasami mnie zatrzymują do kontroli. A moja obecna lampka to niezły klamot. No i za dużo już mi tych rzeczy wystaje nad kierownicą
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #38565

    Domyślnie

    Nie znam tego adaptera z linku, ale proponowany adapter jak zdyboo proponował kosztuje 40 zł w trigarze choćby i dobrze się trzyma oryginalnego uchwytu, używam go w MTB i nic się z nim nigdy nie stało, jest solidny. , lampka ma od dołu i góry mocowanie więc powinna chyba spoko działać i od dołu i od góry uchwytu.

    Co do ulanzi, to mnie trochę zdziwiles, mi się nic nie przesuwa, fakt, że trochę bardziej lata na wybojach, ale stabilizacja kamery załatwia mi temat.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #38566

    Domyślnie

    Ulanzi samo w sobie jest spoko. Tutaj wina leży po stronie uchwytu. Po połamaniu plastikowego kupiłem jakieś no-name z Chin wykonane z aluminium. Niestety, rozstaw elementów mocujących jest ciut za szeroki, a element jest bardzo sztywny, więc nie da rady skręcic tego tak, by siła ściskająca unieruchomiła całkowicie podstawę szybkozłączki lub bezpośrednio kamerkę. Drugi powód to położenie kamerki. Podwieszana nie miała by pewnie tych problemów. Ja jednak wole kamerkę od góry, bo używam jej często w trybie nagrywania awaryjnego (archiwizacja po naciśnięciu przycisku z 15 sekundami wstecz).
    Dziś połamałem ostatnią z siedmiu złączek Gopro, które miałem. Ech... Szczeciński bruk jest zabójczy Strach pomyśleć, gdy zamocuję gopro na moim rowerze wyprawowym, gdzie nie mam przednich amortyzatorów.
    Odebrałem dziś adapter garminowski i tą lampeczkę. Podoba się mnie ona
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #38567

    Domyślnie

    Zawody w Bielsku wypas totalny. To są ogólnie kosmici. Jako, że ja elektryczny to wrzuce tylk oz elektryków 3 zdjęcia:

    1 Open
    edr.jpg

    2. Nasz mistrz - wczoraj drugi z przegraną o 0,092 sek po całym dniu, dzisiaj w cuglach wygrał e-edr, dokładnie wszystkie odcinki
    Sławek Łukasik:
    edr-2.jpg

    3. A tutaj dla równowagi kobieta, również na korzeniach Starego Zielonego:
    edr-3.jpg

  8. #38568
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    214

    Domyślnie

    @patronat fajne zdjęcia Ja niestety nie byłem oglądać.
    Ale tu macie przejazd tego co wczoraj wygrał z Łukasikiem:
    https://www.youtube.com/watch?v=4fRqm0EYIOw
    Kamera na kasku i są tam wszystkie etapy. Rzeźnia
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  9. #38569

    Domyślnie

    Słodko
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #38570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    @patronat fajne zdjęcia Ja niestety nie byłem oglądać.
    Ale tu macie przejazd tego co wczoraj wygrał z Łukasikiem:
    https://www.youtube.com/watch?v=4fRqm0EYIOw
    Kamera na kasku i są tam wszystkie etapy. Rzeźnia
    Szczególnie stage 5 (DH+) i sekcja z korzeniami. Ludzi jak na Tour De France

    Jeszcze lepsze filmy są ze Szczyrku, to już jest czysta abstrakcja.

Strona 3857 z 3871 PierwszyPierwszy ... 28573357375738073847385538563857385838593867 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •